
Svakom je svoje najbolje, pa samim tim ono što posedujemo moramo hvaliti i uzdizati u nebesa. Dobro, nekad je dovoljno samo pohvaliti, ali tako da automatski dobije vrednost jaču od većine Rembrantovih dela.
To postižemo time što navedemo par bitnih karakteristika s kojim taj naš predmet o kom je reč barata. On može da uradi većinu onoga što ne može osoba s kojom vodimo dijalog. Ma sve i da nije tako, ubeđuj, viči, galami, tako je i nikako drugačije.
Najupečatljiviji utisak ipak se ostavlja tako što kažemo da nam je tamo neki kurton nudio silne pare za taj predmet, a mi, naravno, svesni prave cene vrednog nam oruđa, nismo pristali.
-Jel ti to nov telefon?
-Jeste bato, vi'ga kaki je, kameru ima i napred i ostrag i svugdi.
-Da, sličan k'o moj, u stvari malko je lošiji, moj je ipak noviji i ima više karakteristika.
-Šta ima više?
-Pa više opcija, moderniji je kako da kažem.
-Jeste kurac moj. Pogle' ti ovu mašinu bre, može zvuk komarca da izmeri u decibelima. Nudio mi jedan za njega petsto evra, rek'o begaj tamo, ne dam ovu mašinu, pa sve da mi ponude trosoban stan u centru Abu Dabija.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
:+D, trebalo je da ga prodaš...lolololo
Ма не дај ++
Крајслеру, одлично ти ово +
Ne zadovoljava moje kriterijume, ali ajde +
Fino ovo +
Nije htjela...