Odbrambena reakcija na učenje

Триша 2009-08-05 13:13:30 +0000

Kod skoro svakog učenika ili nekoga k'o mora nešto da nauči dolazi do telesne odbrane i odbijanja da se sedne i to nauči na silu. Mozak koji oseća da će uskoro biti silovan informacijama sa kojima nema veze, aktivira sve telesne funkcije koje su mu poznate u cilju da što duže odgodi neminovan proces učenja i nasilnog priliva informcija, pa tako njegov korisnik oseća blaže simptome proliva - mora svaki čas u WC, blažije simptome gripa - kašlje i traži da izađe da istrese nos, malo jače simptome glavobolje, odjedanput ima želju za spavanjem - ionako je korisnik mozga spavao već deset sati, pojavu gladi - ionako je korisnik već jeo, želju za cigarom - ionako je korisnik već popušio celu paklu Drine. Posle nasilnog unosa informacija mozak se sveti korisniku tako što odlučuje da mu zada najgori mogući mamurluk ionako korisnik uopšte nije pio bilo šta, a ako je još i pokvarenjak veliki izvršiće proces nasilnog formatiranja da korisnik posle spavanja što je moguće više zaboravi.

Jedini način za što blažim reakcijama jeste da konstantno nasilno učite, što će na kraju gada slomiti od silnog priliva informacija - druga opcija jeste da se napijete tako da ne zna da nasilno učite al' problem je što verovatno nećete znati i vi, pa onda neće biti nikom ništa al' će te biti u debeloj nevolji sutra pred tablom.

2
18 : 1
  1. Nema sta, def je vrh... Potpuna istina+++

  2. Da to sam ja... priznajem

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.