![](/assets/vukajlija-8a1b5c1cfaa37915a8b4d51bf02b92cb0e9e1dd235e6e15aa94e201901a8c758.png)
Период у којем почиње да се губи контакт са ортацима из најранијег детињства. Време када човек схвата, да га са својим дугогодишњим пријатељима не повезује ништа осим улице у којој су одрасли. Улице у којој су се играле жмурке, зајебавали локални пензоси, пушиле прве пљуге и проводиле године украшене искреним смехом. Раскрсница на којој свако бира различиту страну. Она које је довела до тога, да две особе, које су трошиле сате у шали и разговору, сада седе на истој старој клупи, у истој старој пози, а не размењују ни реч. Све је испричано, изанђало, а нових тема нема, јер иако седе на истој клупи, заправо живе у два различита света. Није се десило ништа необично, били су деца, а сада су постали људи. Из месеца у месец, расцеп је све већи. Заборављају се бројеви телефона, датуми рођендана, а на локалним теренима за лоптом трче неки нови клинци.
Фасаде солитера, изграђених у источно-берлинском, комунистичком маниру, постају све блеђе, у њима живе исти људи, али је нит која их је повезивала неком силом прекинута. Дечаци, који су безброј по поднева провели заједно, сада у ретким случајевима, када се насумице на улици сретну, размене оно хладно, проклето:"Ео, блеја". Стара лица су замењена новим, безбрижност су заменили проблеми, и није више битно имати Адидасов фудбал, већ рибу, ауто и богате људе у свом окружењу. Постали су једни другима одбојни и досадни.
Октобар 2000.
П: Како правимо екипе?
М: Пет играча плус голман. Идемо ти и ја по лопту.
Б: Важи, идем ја по Ацу, Свиленог и Моцу.
Новембар 2009.
Седимо на клупи, ортак препричава последње поглавље свог дела "Швалерај-аутобиографија", жанр фантастика. Исти концепт који је следио док је био у пубертету, само су сада промењена имена женских актера. Наслућујем у његовој беседи места где би могли стајати знакови интерпункције, те убацим по које: "Тај рад." Чисто како може наставити, да се претвара да мисли да му верујем. Након монолога, следи ћутање. Седимо на старом месту, испод пригушеног светла полу-разјебане уличне лампе. Тишину прекида само звук хладног ветра, који тутњи између приземља солитера и односи дим моје цигарете.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
+
Svaka cast!!!
Dopuni ovaj tekst i pronađi izdavača.
Jaaako dobro!
Počnite da se drogirate i garantujem ti efekat kao iz 2000. :))
Svako od nas se nalazi u ovoj definiciji...
+
Cesto otudjenje zna da se transformise i u netrpeljivost pa i mrznju kasnije.Cudni su ti putevi.Palac gore.
ДОбра.
Idi bre rasplaka me!Tako istinito i bolno.+++
човече, иди пиши роман!
свака част, последњи пасус је за медаљу!
dobar, i to dosta-nisam imao vremena da te ranije primetim...;)
Au
Idi bre rasplaka me!Tako istinito i bolno.+++
x2
JEBOTE, OVO SE MENI DEŠAVA...
Burzumštino, dobra ti je ova!