
Израз који се у народу користи за човека који се одвојио од устаљеног, заборавио дојучерашњи договор и подиго нос. Опис лика који се окренуо за 180 степени, најчешће на горе, ког ни мајка не може да препозна, све под претпоставком да га је неки курац ударио у главу. Добар ортак од ког си тек данас сазнао да је социопата, дојучерашњи члан маргиналне групе који је са кинтом добио и муда, или наше горе лист који више никог не познаје и ком ништа није свето.
-Шта је са Милетом, што не излази више са нама откад има цуру?
-Пусти га брате, попишманио се нешто.
----------
-Мама, што ми ћале још не купује патике, а обећо је?
-Не знам сине. Купиће ако је обећао.
-Море, да се не попишмани?
-Неће, неће...
Izraz koji se koristi za grupu koja je iz duboke anonime odjednom stupila u akciju, postala hiperaktivna i visoko nadobudna.
Slično kao "povampiriti se", ali je razlika u tome što povampirenje stoji za obnovljenju hiper-aktivnost i vraćanje u centar pažnje nakon dugog vremena, a popišmanjenje obuhvata i taj pojam, kao i bilo koju novonastalu hiperaktivnost.
To je faza u kojoj "air-max" sa seoskog šodera, dodje do gradskog asfalta, ili neuki prostoglavac, postane visoki funkcioner.
A: "Videl' ti ono? Milojko postao predsednik mesne zajednice!"
B: "Do juče je ovce čuv'o samnom, a sada neće da mi se javi. . ."
A: "Popišmanilo se to! A nema ni tri razreda škole."
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.