Ova rečenica, obično propraćena tužnim pogledom se izgovara kada ste u saobraćajnoj gužvi i milite deset metara na sat, a traka za suprotan smer funkcioniše savršeno normalno.
Slikovit način da odgovoriš na pitanje kako ti vuče tvoj dvajes' godina star Yugo .
Kad devojka šeta ulicom u kratkoj majici a salo joj se oklembesilo o kukove.
Recenica koja se koristi da bi se neko zbunio ,odvratno zvuci kada se objashnjava,najbolje uzmite i iskoristite uzivo pa ce te videti.
Najvise ima efekta kada svi cute i gledaju jednog coveka kako nesto radi, a ti je tada izgovoris.
Jedna od najcescih fraza u zivotu svake tinejdzerke ,a najgore je to sto ce te nokte kroz dva dana pojesti zbog neke ne uzvracene ljubavi tako da opet na snagu stupaju vestacki...
Izraz koji koristimo kako bismo sagovorniku dali do znanja da prilikom zevanja otvori usta toliko da može komotno da nas proguta, a pritom i ne stavlja ruku na usta. Ovaj izraz je sinoniman izrazu "lepi su ti krajnici, moram da priznam".
(prvi čas jutarnje smene u nekoj srednjoj školi)
Učenik H (drugu iz klupe): "Kad će više promena smene, ne mogu više da ustajem ovako rano, osećam se kao zombi prva dva časa, jeb'o te!" :ZEEEEV:
Profesor: "Matiću, stavi ruku na ta usta, majku mu, odavde ti vidim želudac!"
Prebacivanje krivice. Lejm blejm gejm.
- E, takoc, konačno sam skupio sve papire, izvolite.
- Aham, dooobro, da vidimo, dečko: formular tu, krštenica tu, uplatnice tu, a gde ti je državljanstvo?
- Pa ne treba državljanstvo, gospođo, ja samo da produžim...
- A, pa nije dečko, ovde meni lepo piše, mora dr-žav-lja-nstvo.
--------------------------------------------------------------------------------------
- Ja po državljanstvo.
- Može, rode, ime i prezime? Aaa, pa dečko, nemamo očevu krštenicu ovde u sistemu.
- Gospodine, tata je poginuo pre 15 godina.
- Nema to nikakve veze. To ti vidi sa ovima tamo u mesnoj zajednici gde ti je otac rođen da ti izdaju, pa lepo dođi, mi ćemo to čas. I da, onda moraš i smrtovnicu, žalim slučaj.
- Ali meni je otac rođen u Gornjem Selu kod Sredačke Župe, opština Prizren, na Kosmetu. Kako mislite da nađem tu mesnu zajednicu?
- Šta bre mene pitaš, vidi tamo sa ovima na internetu, vi mladi to znate...
Rechenica koju je izgovorio Slobinetu u pozorisnoj predstavi Tamo daleko je sunce u izvedbi Inexovog pozorista. Danas je koristi onaj manji deo populacije sto neskidaju kozne jakne ni prilikom kupanja.
Kaže se za osobu prema kojoj je Majka Priroda bila toliko surova pa joj je dodijelila razrokost kao glavni vid prepoznavanja.
Uzrečica, koja zapravo znači:”Slušaj, da ti kažem nešto!”
Situacija nastala kada vam konobar donese tursku kafu u koju je prethodno pljunuo, posto mu prosli put niste ostavili dinar baksisa.
Situacija kada se u sred mrkle noći nađeš izgubljen na groblju.
Iskoristiti 'omiljeni' tabloid (naravno, pozajmljeni), za jedinu zdravorazumsku stvar - brisanje dupeta posle sranja.
Zapravo dotični tabloid i nastaje na sličan način, samo što novinari koriste prazne listove za brisanje.
Sinonim za nešto veliko.
Guzonjin sin: I da ti pokažem moju terasu, da vidiš kolika je, jasno se vidi i na Google Earth!.
Ortak: Auu, sine, koliko si govno iskenjao, vidi se i na Google Earth!
Poslednji vapaj zene koja zarko zeli da bude primecena
U drustvu od desetak ljudi, u kome vec svako prica svoju pricu, uveren da je glavni akter dogadjaja, i nikome ne pada na pamet niti da slusa druge niti da njega niko drugi ne slusa, ona pocinje da place, jer je zivot nikada nije mazio, na svakom koraku ocekivale su je teske drame, voljeni joj poklonio samo ruzu, a to je takav klise, jednom recju- svet peopada.
Ona place tako elegantno, suzice se sve trude da ne prestignu jedna drugu, uvezbanim pokretom dva prsta pomera kosu sa cela i brise jednu od suzica, doliva dalje kap po kap u casu, kao da joj je malo. Velicanstvena scena! Ja, razaloscena hladnokrvnoscu muskog sveta na ovaj divan prizor, morah da primetim:
"Jaoj, duso, kako ti lepo places! Sve suzica po suzicu! Mora da si vezbala! Bravo! Pogledajte kako divan prizor! Ja bre kad placem, rovem ko mecka, to ic nije za gledanje! Ajmo aplauz!"
Osoba koja živi po pravilu 'Jebeš komp, ajmo mi negde da pijemo.' Ona je uvek za izlazak i može vas nagovoriti da izađete čak i kada ste u najgorem stanju.
Ako imate ovakvog prijatelja onda ste jako srećna osoba.
- Joj ne mogu, ne osećam se nešto najbolje. Posvađala sam se sa svim u kući nije mi ni do čega.
- Aj' bre idemo da popijemo po jedno. Biće ti bolje zaboravićeš sve.
- Ajd može, znaš mene ipak samo da mi dupe vidi puta.
Rečenica koju uglavnom govorimo ortaku na fuci u kraju kada 'oćemo da dobijemo loptu, a kod njega je.
-Opa! Gde si poš'o?! Sledeći!
-Brate vidi me kol'ki sam!
Kaže se za razroku, zrikavu osobu. Koristi se i za nekog ko je smotan.
"Au zbog tebe pukosmo tekmu, jebote prazan gol i sa dva metra da promašiš, pa ja ne verujem. Lepo tvoj ćale kaže da si ziljav, gledaš Avalu vidiš Triglav".
Srdačan pozdrav nekome ko vas je iznervirao uz elegantno mahanje srednjim prstom.
- daj mi pljugu.
- vid' labuda kako ti lepo maše...
Česta izreka na ovim prostorima kad je sreća u nesreći da se osoba ufleka a nosi crnu odeću, ali se takođe neretko koristi i u Americi kao opravdanje belcima vozačima (najčešće članovima organizacije KKK) kad zgaze kolima crnca na putu.