Pitanje koje prosečan primerak stanovnika ovih prostora postavlja kad pogleda botoksovane svetske zvezde (koje se bave tim ''sportom'' da bi prikrile tragove godina) i domaće mučenice koje se, eto, pojavljuju na tv-u sa napadno majmunskim usnama i još se hvale kojoj je bolje ''ispalo''.
- A što se našima obavezno vidi da su išle pod nož? Zbog loših hirurga?
- Nije, brate, već što seljanke hoće da se kurče pred drugaricama kako, eto, imaju keš za botoks, čak iako im (još uvek) isti i ne treba.
- A... to k'o ono naše ''što sam jebo ako ne da pričam''?!
Kod naših komentatora veoma često upotrebljavan izraz. Tačnije, da ne bi povredio navijače nekog tima, ne bi li bio objektivan na svaki start koji se desi a diskutabilan je, on kaže da se ne vidi najbolje iz tog ugla, iako ljudi koji prikazuju meč pokažu start iz minimum pet uglova.
I da vidimo sada iz par uglova. (Džon Teri polomio neku budalu)
Pa dobro, ne vidi se baš najbolje iz ovog ugla da li je ovaj start bio za crveni.
Pitanje koje ti drugari postavljaju u danima posle porodjaja supruge. Deluje kao najnormalnija briga za to kako je prošao porodjaj i kako je beba, dok ne shvatiš da ti ga zavlače...
Ne zameraš, već vodiš na pivo.
-Kako je beba?
-Super!
-Jel sisa?
-Aha!
-Jel na tatu?
Stara dobra fora iz detinjstva kad želimo da zeznemo nekoga u smislu da taj Neko pogleda međ' oblake i da čak tamo vidi naš polni ogran.
Temperatura vazduha.
-10°C
-20°C
-30°C
veštičja sisa°C- U jebote al je 'ladno ko na veštičjoj sisi!
Najčešći odgovor vozača Lade Nive, kad ih neko upita koliko im troši auto.
Najveća cicija u društvu, nikad neće da počasti.
Milo:Uuuu buraz mogu i ja tog bureka....
Dutina:Kidaj,nisam ništa od jutros okusio.
Milo:Jadan ti,daj,šta si sisa...
ima par razlicitih znacenja ove reci...
Moze biti opis neke osobe,a moze se i misliti na pravu pravcatu sisu...
Sto ljudi-sto cudi
sto zena-dvesta sisa!!! :-)
Sinonim za beskorisnost. Može da se odnosi i na osobe i na predmete.
"Ma taj ti je ko muška sisa,dv'je kokoši iz avlije ne umije išćerat'!"
Izraz kojim se opisuje koliko je neko debeo. Pol je nebitan, bitno je samo da je neko debeo i da mozes da nakupis punu ruku sala, gde god ga stegnes od pojasa do glave
Brate, ala si se usvinjio, gde god te pipnem - sisa!
Koliko god se trudili da dokazu suprotno svojoj neznijoj polovini, muskarci ne mogu sakriti bitnost ovog dela zenskog tela. Sinonim za OCI a oci su ogledalo duse. Tako da vecina muskaraca upravo po sisama klasifikuju osobe zenskog pola, potpuno opravdano. Postoji mnogo nacina klasifikacije ovog dela tela ( od velicine, cvrstine, pa do toga sta se nalazi izmedju dve sise ). Polazeci od ove pretpostavke, dobra riba je ona koja ima velike i cvrste grudi i izmedju kojih se nalazi zlatan lanac koji niste vi kupili, i spremna je da ih pokaze vama i vasim prijateljima ( po dogovoru ).
Iako se sise uglavnom vezuju za pripadnice lepseg pola, mogu se povezati sa muskarcima. Takodje dolaze u razlicitim velicinama, sto zbog neuranjenosti, sto zbog davljenja u hrani i steroidima.
Iako lepa, sisa moze biti i opasna stvar! Zahvaljujuci raznim uticajima iz okruzenja moze da prouzrokuje razne traume iz detinjstva...
---------------------------------------------------------------
Devojka: Moram da kupim novi brus...
Uticaju iz okruzenja: Koji ce ti kad i nemas sise, samo si rascesala te dve bubuljice!!!
---------------------------------------------------------------
Izreka sredovečnog čoveka,kada vidi zgodnu i lepu devojku,koji je očevo imanje spiskao na provod i žene.
Fraza i narodna izreka koja se odnosi na podlu i lukavu osobu, koja ne brine o sebi i svojim brigama vec je vise interesuju tudje stvari, porazi i neuspesi, o kojima rado prica drugima.
Izraz uglavnom koristimo da kažemo da je nešto strašno hladno, ledeno.
Ortak 1: Jel hladno pivo, brate?
Ortak 2: 'Ladno jebote, ko veštičija sisa!
Zabrinuta cura zamoli drugaricu, druga, sestru da joj baci pogled niz guzicu medju noge, jer je njoj mrtav ugao, pa ne moze da vidi sama.
-Nije ti procurelo... Al fleka je ogromna!
Matori vic, na prvi pogled decji - klinac dobije bicikl i hvali se - vidi mama, vozim bez jedne ruke, vidi mama - bez obe ruke i na kraju.. ovo iz naslova.
A inace nosi dublju poruku (kao i sve naizgled naivno). Pa mislim... ne treba valjda da objasnjavam dublju pouku?
Ok, ako mora...
Ne primaj se magare jedno.
Ne trubi okolo kad uspes bilo sta.
Ne hvali se preterano.
Ne smej se jer ces posle plakati...
Uvek ce biti onih koji ce rado da ti podmetnu nogu pride ako se slucajno sapletes... da ti pomognu da bolje padnes ravno na nos (ili zube).
Cak i bez takvih, neminovno ces jednom pasti.
Jedna od mnogih negativnih posledica pedesetogodišnje vladavine komunizma je i to da je veći deo našeg naroda ostao verski nepismen. Tako da nisu rekti slučajevi raznih novih "cvrkvenih" izraza.
Uskrs (Vaskrs)
A: Dobar dan, Hristos se rodi!
B: Čuj rodi... Moj već sisa!
Krajnji stepen fizičkog propadanja neke osobe.
Laza: Šta nam bi sa crnog Mileta ?
Žika: Skroz propao, osušio se k'o babina sisa !
Opis debele dijevojke ili žene, koja je toliko razlivena da ne znaš šta je šta.
-Evo je profa ova za vas!
-Dobra, dobra gdje god u'vatiš sisa!
Nešto ko pička al je razlika u tome što se ovaj ne plaši , već samo sve odbija , jer nalazi zamerku dok je kod pičke uzrok toga strah . Neretko se koristi i izraz govno .
- Ajde u grad , nemoj da si pička !
- Reko sam ti neću , ostavi me .
- E , nisi ti pička , ti si sisa najveća ...