Prijava
  1.    

    Razlike između boema i seljačine

       Neki će se razočarati ali nije boem svako ko se napije. Najlakše je unezveriti se alkoholom, bitan je proces napijanja dok je ono posle napijanja najbitnije.
       Boem neće nikada izgovoriti "subota je, olešiću se večeras" iz više razloga...prvo što mu nije bitno to što je subota jer je pijan minimum 4 dana nedeljno(a možda i nije, teško vreme došlo), drugo što boem to ne planira već zna da mu svako veče može otići u tom pravcu i treće-boemi se time ne hvale, to je njihov stil života pa bi to bilo kao da prosečan čovek izjavi da će ići na posao.
       Boemi se ne slikaju za fejsbuk u pijanom stanju, boemi se sklanjaju u stranu da piju svoje "totalno pase" piće. Ne uznemiravaju ostale goste iako svi ostali gosti uznemiruju njih. Prave veće račune u lokalima sumnjivog sanitarnog kvaliteta nego boemi u pokušaju na riveru, saundu i braunu.
       Kada boem lomi čaše njemu se oprašta jer osoblje vidi da to radi čiste duše i iz čistog meraka, ne da bi privukao pažnju ili napravio incident već zbog nemogućnosti da na drugi način kanališe svoja osećanja. Kada mune pare pevaljki međ dojkare ona se ne buni. Čak joj je i drago da je uspela da ga natera na taj čin jer to pokazuje da zna svoj posao, da ga je pogodila u živac. Znaće ona da nije seljačina, boemima se to vidi na licu, na prvi pogled. Seljačina za ovakav gest dobija šamar od nje i najmanje dislokaciju vilice od ostalih gostiju.
       Za njih je kafana institucija, druga kuća a ne mesto gde se opija pred odlazak negde gde "ima riba". Oni nisu tu jer je tu jeftinije, oni su tu zbog ustajalog vazduha, metalne piksle, slobodnog stola u ćošku, osoblja sa podočnjacima i kafanskog inventara poput karti, šaha, domina, pikada i bilijara koji vuče u levo.
       Poštujte boeme. Ne zamerite ako vas gurnu na putu do klonje, zgaze pored šanka ili povrate na potiljak. Ne radi oni to iz zle namere. Bolje im platite piće.