U ona, ne tako davna vremena, kada je roze boja bila prisutna samo na majicama devojaka, i kada bi muškarac koji izađe na ulicu sa roze majicom sa cirkonima bio linčovan od strane šabanske omladine, ovaj izraz je označavao dukatliju. Danas je sasvim obrnuto, ista ta šabanska omladina ponosno šeta svoje torbice i cirkončiće, ali izraz je, bar u nekim krajevima ostao.
A: Brate šta me gleda onaj lik?
B: Koji?
A: Onaj što je sad kupio cigare. Pa jebemu mater, jes' da imam dugu kosu, al' ne ličim na žensko...
B: A-a, jebe se njemu za to da l' imaš dugu kosu, to ti je bre onaj Šone iz osnovne, onaj što se igro barbikama na velikom odmoru. Bio i ostao roze, ignoriši ga.
Педерасто, исфеминизирано, дискретно речено.
Боја која по некој логици припада женама и неспојива је са мушким родом. Каква дискриминација боја, ај ми сад забранимо женама да носе плаво или ајде да им дупе померимо 300 метара у лево ако их видимо у плавом.
Различите културе другачије гледају на боје. Негде се розе сматра стандарном док жута означава женскост.
Надале ал си се испедерисао вечерас !!!
Розе означава све што није унисекс, а може се видети код оба пола. Односи се на женске патике на мушкарцу, кошуље са цирконима, на манекенчиће, пицајзле... Розе је чак и кад си папучар или кажеш риби да је волиш преко телефона.
Све ти је нешто ружичасто? Шта је шкопе, јел те трсио Боки 13 или си окачио ЛГБТ заставу у соби и сад си срећан ко Сретко Калинић !?
Баталите, у широком луку, ову веселу нијансу па чак и кад купујете поклон за рибу.
Чак је и курац ружичаст, зато што је за девојчице.
Види га Руменко, батице јел била таква мушка мајица?
Зашто си РОЗ? Роз си брате чак и кад не носиш розе, види како сијаш! Да си је којим случајем купио још и у овој боји веруј ми да би те пратио са упаљеним телефоном по граду и чекао да те неко ошине од батина и онда окачио на Јутјуб да други науче на туђим грешкама.
Иди кући пресвуци се и баци ово у камин, искрено, твој најбољи друг.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.