Šah je neverovatno igra koju u svakom trenutku možete uporediti sa stvarnim životom. Tok partije je linearan.Potez koji sejednom povuče utiče na daljnji tok partije. Partiju možete završiti sa konjem, kraljicom ili sasvim sami u bezizlaznoj situaciji, ali nikada sa svim figurama sa kojima ste ušli u igru. Pred kraj izgubljene partije shvatite gde ste grešilii tačno znate šta bi ste uradili kada bi ste dobili šansu da je ponovo odigrate. Pošto je to nemoguće ostaje vam samo da žalite za svim propuštenim prilikama. I nadate se ...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+
E2-E4
prihvatas izazov?
Nikad nisam znao da igram šah tako da ne prihvatam, a moje pisanje o njemu je plod mukotrpnog i iscrplujećeg naprezanja moždanih vijuga koje i nisu baš u vrhunskoj formi.Pozz ali ne prihvatam.
postoji mogucnost da se zavrsi igra bez ijedne izgubljene figure. zato sam dao minus