Reč koja se u 99% slučajeva koristi u pogrešnom značenju. Naime, sreća predstavlja trenutno psihičko stanje u kom čovek može da se nađe, ako je recimo kresnuo dobru ribu posle 6 meseci, položio ispit posle sedam gekanja i slično, a nikako ne može da bude povod tim događajima. Sreća je posledica nekih događaja, a ne uzrok istih. Tako da je izuzetno glupo reći da je neko povalio nešto ili položio ispit, samo zato što je srećan. To se može pripisati znanju, šarmu, inteligenciji, i naravno sticaju okolnosti. Sreća ili nesreća proističu iz toga. Najjadniji su određeni sportisti i sportski komentatori koji nas stalno ubeđuju kako Federer ima sreće i češće pogađa linije nego ostali, kako Partizan nema sreće u izvlačenju grupa u bilo kom sportu i slično. Majku mu, a da nije možda stvar u tome da je Federer tata svog sporta i precizniji od ostalih, te stoga i češće pogađa linije? Ma jok, on je samo miljenik sreće, kao što je Partizan "nemiljenik". Osećaj sreće mora da se zasluži.
U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti
Mokoš · 11. Maj 2011.
Sreća...to su izmislili lenjivci ili nesposobnjakovići da bi mogli kasnije da optuže nesreću za svoj neuspeh, tj. Black_hole,svaka ti je mijestu !!!
slažem se sa poentom definicije, mada nepomenuću da riječ sreća u srpskom jeziku pokriva 2 različita pojma -
1. sreća kao splet srećnih okolnosti, stanje u kome se nekom dešavaju povoljne stvari pukim slučajem - Englezi za to koriste riječ "luck"
2. sreća kao psihičko stanje zadovoljstva, ispunjenosti, pozitivnih osjećanja i sl. - Englezi za to koriste drugu riječ - happiness.
Netacno