Isti ovi današnji samo na nižem tehnološko-kulturnom stepenu, s ogoljenijim kolektivnim i pojedinačnim interesima. Učestvovali u stvaranju dobrog dela našeg rečnika.
Još u Herodtovo vreme poznati svet sadržao je klice svih današnjih naroda, dešavanja i verovanja. Što je najinterensantnije nije se gotovo ništa promenilo iako su se desile bezbrojne seobe, ratovi pa i famozni 20. vek. Svi su ostali na istoj zemlji, s istim jezikom, ukoliko apstrahujemo činjenicu da su otkriveni novi svetovi. Jedino je došlo do unošenja tuđih reči.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Lepo. Ispade da nam se stanje pogoršava jer nam je bilo bolje dok smo bili ogoljeni.
Da li si napravio grešku? Mezutalem ili Metuzalem?
Ma Mezutalem, naravno da nisam napravio grešku, nego imam jednog šefa koji već godinama govori Mezutalem, pa me inspirisao...
A sef je godiste izmedju Mezutalema i TutaKamenoga.
PluZ za ono gore, naravno! +