
Pravi italijanski odgovor na Levi’s. Džins(tad se češće zvao teksas) zbog kog se putovalo u Trst, na trg Ponte Roso, najživlju pijacu sedamdesetih i osamdesetih godina XX veka. Jedina engleska reč tog doba koju su i poznavaoci engleskog izgovarali kako se piše: „U, jbt, kupio si Rifle(ne rajfl)...baš su dobre“
Džins sa kojim su Italijani osvojili istočnu Evropu-prodavali i do 50 miliona primeraka za godinu dana...a Srbima služio u doba ruske zatvorenosti kao izvanredno sredstvo trampe na putovanjima u Rusiju. Za Rifle i boks žvaka, dobijao si rublje sa kojima si mogao desetak dana bogovski da se provedeš-i bar malo budeš internacionalni džek. Moć se uvek krila u dobrim pantalonama.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
pilsPlus uz muziku sa Dalapu :)
Viva Italia!!!...;)
Eee, kad se sjetim... I majica John Player specijal... Nijad više tako dobre sintetike, kad je skidaš u mraku, mo'š komotno čitati koliko varniči...
Normalno, +!
10 000 lira za 100 maraka...
Alkaloid, ispravka. 1oo DEM = 100 000 Lit
:)
Moguce,davno je bilo.Eeee,lepo se prisetiti.
... a na vratima butika pisalo "govorimo srpskohrvatski" i "primamo dinare"...
cuo sam pre par godina da su Ponte Roso kompletno okupirali Kinezi,ne znam koliko ima istine u tome
Nedavno sam na (nekoj) TV gledao reportažu, propast... svi kukaju. Ispade da smo mi ustvari privredno održavali ne samo Trst, nego čitavu regiju. A za Kineze ne znam, ali moguće je. Pa, svuda ih ima...