Главни разлог због којег деца већи део зимског распуста у другом разреду проводе бубајући напамет множење до 100. Многима родитељи каче по зидовима таблицу множења "да им стално буде пред очима". Преслишавања су често праћена дреком а понекад, богами, и батинама.
Опет не знаш са 7 и 8. Сутра нос нема да промолиш напоље. Кад дођем с' посла има да ми верглаш к'о навијен, јес' чуо? Таблицу множења има да ми знаш у по' дана и у по' ноћи!
Rokovnik vlasnika harema sa rasporedom spavanja.
Matematicka tablica za siroku primenu u svim granama privrede i nauke koju znaju samo dileri,sverceri,trgovci i poneki djak i to dok mu sudbina ne izbije i to malo pameti iz glave i odvuce ga u potpuno drugom pravcu gde mu ona sigurno nece trebati.
Test na trudnoću u obliku pločice (Najpouzdaniji baby-rapid test) kojim se u roku od desetak sekundi utvrđuje rezultat prethodne operacije množenja.
- Kasni mi!
- Idi kupi tablicu množenja!
- 'Ajdemo!
Kasnije...
- Šta radiš bre unutra toliko ženska glavo?
- Piškim bre, ćuti, to je složeno!
- Ma požuri!
- Jao, evo! A a a a a! Crveno! (Izlazi i usplahireno skakuće mašući testom).
- Daj ovamo! (Zagleda) U jbt! Sad smo troje! Kako može to? Ja puta ti smo mi bre! Jedan puta jedan je jedan! Ovo je neispravno!
- Pa jedan tupo! (Udara ga po glavi pločicom).
- Šta ako su blizanci?? Idi kupi drugu da piškim i ja!
Главна мука у првој половини основне школе. Свакакви реквизити попут коцкица, штапића, таблица и картица нашли су примену у гуљењу родитељског буџета и покушају да појасне детету зашто је 4 х 8 = 32, а не, на пример 69. Оно што је занимљиво је да је већини деце главни проблем био да схвате да је а х b = b х а, како би то стручно уџбеници и математика 1 објаснили.
Ћале: Ај' сине вежбамо мало. 7 х 8?
Син: 56
Ћале: 9 х 8?
Син: 72
Ћале: 8 х 9?
Син: Joj то не знам
Ћале: ШКК?
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.