Најбољи одговор на питање згодне цимерке да ли има нешто слатко.
Ж) Јел' има нешто слатко?
М) Ти...
Ж) Јао што си фин. Нећеш јебати...
Najobičnija lična zamenica, koja ima još po koju ulogu sem te.
Najčešća dodatna uloga je kada njome dobijemo trenutak vremena da smislimo još efektniju uvredu izgovarajući je makar tri puta ispred iste, dodajući time na jačini uvrede makar duplo, a pri tom ne ostavljajući sumnju kome je upućeno.
- Što je lako čuvati decu od tvoje tetke. Uvek lepo legnu u devet da spavaju i celu noć prespavaju, a da nas ne cimnu. Valjda će naša deca da budu takva.
- Ma kurac su oni dobri. Uvek im ja sipam malo rakije u mleko i izmrvim po jedan bendžos. Zato kuntaju tako.
- Ti, ti, ti, kretenu jedan poremećeni, odlazim odmah! Idiote!
Poslednja opcija tj. pitanje kojim na onog drugog prebacaš da vodi razgovor jer pojma nemaš šta da ga pitaš, a i nije da te interesuje.
Nekad ste se družili, vremenom pogubili, a kad se sretnete poslije 100 godina, iako srdačni, nemate o čemu da razgovarate i zato poslije 'kako si', 'šta radiš' jedina varijanta koja ostaje, a da ne ispada da prvi prekidaš razgovor je - Tiii?
Skraćenica fraze "Da li ti je" postaknuta uopštenim verovanjem da korišćenje celih fraza u svakodnevnom govoru ždere kalorije ionako izgladnelog Srbina u meri koja može izazvati lingvistički kolaps, a u težim slučajevima i smrt.
- Ti rek'o 'de ide?
- M m.
Maloumno debilna reč koja je previše uzela maha u španskim serijama. Najčešće je izgovara glavna glumica kada na vratima svoje vile u Meksiko Sitiju ugleda osobu koja joj nije baš prirasla srcu i neočekivano je zakucala na njena vrata, pa od silnog uzbuđenja i dramaturgije uspe da izgovori samo dva slova sa jasnom koncepcijom.
Posle toga sledi višeminutna pauza gde snimaju začuđeno lice mlađahne glumice, dok neznani junak stoji na pragu ćuteći. U praksi ovaj slučaj nikada nećete videti...
:kuc kuc kuc:
(Soledad usplahireno gleda unaokolo jer ima loš predosećaj da je njen Migel nastradao, prilazi vratima, smačinje rezu i otključavajući sedamnaest katanaca, povlaći bravu)
-Ti ?
-Ja, jebem te ćoravu.
Рјечица коју у нашем свакодневном говору користимо како би саговорника убиједили у оно што му причамо и дали му до знања да је то баш тако било.
А: Долази ти он и каже ми...
Б (прекида га): Кад ми је долазио, мени?!?
А: Ма не бре, шта причаш.. Него, долази ти он и скида ти јакну..
Б (опет га прекида): Мени скида јакну?!?
....
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.