
Kad završiš školu, pa skokneš do Biroa za zapošljavanje, baciš pogled na oglasnu tablu, vratiš se kući, kažeš matorima da nema ništa i uloguješ se na fejs
To je trend prisutan medju beograskom omladinom,koja je zavslia srednje skole ili fakultete i navikla se na roditeljski dinar i smestaj,bez zelje da to ikada promeni,ma koliko to opterecivalo roditelje.Takve osobe vise na birou,ali nijedan posao nece prhvatiti,osim ako nije u pitanju neki gde bi odmah dobili neku titulu tipa "menadzer",ili ako nije neki posao koji je neverovatno dobro placen ,tako da bi od plate mogli da kupe dobar stan ili auto.Svi ostali poslovi na kojima se zahteva da puno radis za obicnu platu,za njih su neprihvatljivi ,tako da nastavljau da zive tako sto zickaju lovu od roditelja za pivo i cigarete i hrane se na kevinom kazanu.
..ali zato su kafici preko dana puni omladine koja "bleji" ,umesto da radi!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.