Za razliku od današnjih odgajivača pčela, onovremeni pčelari nisu znali za košnice i pitomu pčelu, nego su lutali po šumama u potrazi za rojevima divljih pčela i njihovim staništima punim meda. To nije bio lak posao, jer su pčele mesta za sebe i med pronalazile u skrovitim šupljinama pri vrhovima drveća. Skupljači meda morali su tako dosta da se namuče pentrajući se po stablima i udarajući vrškom sekire ne bi li pronašli šupljinu pod korom. Kada bi lovac na med naišao na skrovište, njegova sekira bi lako probila koru drveta i odmah utonula u med što se smatralo velikom srećom, te je tako i nastala danas česta uzrečica: Upala mu sekira u med!
Kažemo osobi kojoj se na ispitu od 100 pitanja ubodu baš ona 2 koja je sa teškom mukom pročitao sat vremena pre ispita.
Pocepao bubac najsladjoj devojci na žurci.
Pčelar u recesiji, pandan poljoprivrednicima koji prosipaju mleko.
Razlog zbog kojeg pčelar nabraja svece u negativnom kontekstu kad hoće da cepa drva.
Najvece zlo koje moze da snadje drvosece.
-Malo Sladja,malo Zorka,malo trupci ....Radovaneeeee daj sikiru da cjepam nisam kuj onaj Djoko ozdo da motorka radi sve "zamene" davaj vamo...a nem benzina vise.
-Ceci...a ne mos' upala nam sikira u med,maloprije,ne moz s njom d oboris sad ni maslacak koji moj vajni....
-Radovane prava si vagina...
Blažo Grković rasporio medveda kog je zatekao u svom pčelinjaku kako jede.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.