Legendarni ex-Yu akcioni film. Naročito popularan u Kini, njima je to možda najomiljeniji strani film (mislim da je i prvi strani film čije je javno prikazivanje u Kini dopustio pokojni Mao). O stepenu obožavanja ovog filma u Kini govori i činjenica da se redovno emituje na sve državne praznike. Lik Valtera (tj. Bata Živojinović) maltene ima status nacionalnog heroja. Kinezi prave čak i pivo koje se zove po njemu.
Scene u kojima Bata Životinja jednim okvirom iz šmajsera potamani celu nemačku diviziju stojeći opušteno na vetrometini a oko njega zuje zrna i ni jedno ga ne ogrebe prevazilaze i neke od preteranijih momenata iz američkih akcionih filmova.
Po nezvaničnim informacijama, zbog gledanja ovog filma Klint Istvud je navukao takve traume da je rešio da batali tumačenje uloga badass likova i posveti se režiji. Kad god se seti Valtera, Švarceneger sere kreč, Čak Noris oseti blagi nemir i ježenje u predelu vrata a Silvester Stalone svake noći kada legne satima grli jastuk i neutešno plače.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Odličan 5 Bambija!
Najbolja definicija o Bati... Bravo ! +
E, jes' vido u šta kinezi onako malečki pakuju pivo? U 0,7 flaše! Majku mu, al' zavidim njihovim zidarima!