
Izraz koji koriste istinski gurmani. Znači dodati na jelo neki prilog kome tu možda i nije mesto, koji možda holesterol spiči do nivoa koji ledi krv u žilama Dr. Filguda, ali koji opet daje neki šmek, i neopisivu sreću sladokusca.
Jednostavno, one situacije kad na sarmu staviš majonez, ili kad na petu pljesku koju jedeš na prvomajskom uranku staviš četiri centimetara debeo sloj pavlake.
-Daj mi malo onaj saft što ostao u tepsiji da preplašim njime ovu ćufticu.
-Koji saft, Blagoje, to sve zejtin, jesi ti normalan?
-Daj malo moče da zaplašim ovo rebarce...uf ...tako, tako..
-Sve si ga 'pokvario' sad,Momo...najeo sam se ko stoka, ali mi oči gladne kad tako lepo nafiluješ. Sad ću ja ovo belo meso malo da zaplašim pivom...tako i Džejmi Oliver radi, gled'o ja.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Danas sam ja plašio faširane šnicle koje sam lično pravio smesom ljutog kečapa i ljutog senfa. Do jaja, a tebi kao i uvek. +
Sozgajz i mišomor. Plus!
Сарма и павлака, неизбежно. +
Valja kad se zaplaši, dobro je za holesterol.
ja gledala juče kako se na plus 40 jede kajmak i majonez...+++
To je ta prava mera :)
1, 2, 3 i 4 centimeTRA, a centimeTARA je od 5 naviše. Kao 4 čoveka, ali 5 ljudi. Kao 4 jogurta ali 5 jogurata (ovo se, naravno, šalim; jogurt je zbirna imenica).Inače, "zaplašiti" je kao "začiniti", i to ne u smislu preterivanja, već samo malo nečega dodati.
Da ''preseče'' :D +
sleng :D
Lepo ovo zvuči, nema šta