Prijava

У гимназији се буквалну учиш да учиш....

Једино што научиш је да касније скапираш да си засрао што си упао у гимназију, уместо занат ко господин чо'ек..

"Geoprostorne osnove zivotne sredine" i "Prostorno planiranje", na Geografskom fakultetu. Zna li neko nesto o ovome? Kakva je perspektiva sto se tice posla?

Takodje, sta se moze raditi sa etnologijom i antropologijom sa filozofskog?

I ima li nade za fizicare u Srbiji da rade na nekom drugom mestu osim u skoli kao prosvetni radnici? Isto vazi i za hemicare? (Breaking Bad me navukao na hemiju, inace nemam nikakvih dodirnih tacaka sa tim)

Na teskim sam mukama. Moracu za par meseci da odlucim gde cu i sta cu sa zivotom, a ne znam u cemu sam, tojest mislim da mogu svuda.

Е јебем ти због овога сам се и вратио, а заборавио.
ПМФ у Београду, овај смер информатика.
Зна ли неко нешто о томе, то ми делује фино због бодова, 58 је био буџет.
Носим неких 27 из школе па зато.

Hoću da upišem još jedan fakultet (iz razloga koje nema potrebe sad navoditi), i trebalo bi da bude jedan od tehničkih ili prirodno-matematičkih, da je državni i da je u Beogradu. Može li neko da me posavetuje na koji faks bih sigurno upao bez ikakvog spremanja (fazon ostaje im svake godine slobodnih mesta na budžetu i to)? Bukvalno mi treba samo indeks jednog od tih fakulteta.

Na Mašinac je vrlo lako upasti (i teško završiti).

šta će ti to u životu lolo

Treba mi samo da upadnem, imam ja već svoj fakultet koji je teško završiti :D Treba li ikakva priprema ili se samo pojavim i upao sam? Bukvalno ne znam ništa matematiku i fiziku, stomatologiju studiram inače.

Mislim da bi morao nešto da znaš ipak, ali ne mnogo. Na biologiju možeš da upadneš tako na pojavljivanje. Uglavnom svuda moraš bar nešto da znaš. Na Šumarski (jedan od slabijih smerova, nije pejz. arh.) takodje samo na pojavljivanje. Ako to spada u ono što ti treba.

Čuo sam da na Fizički mogu da upadnem na pojavljivanje, znaš li šta o tome? Hvala u svakom slučaju.

samo životni fakultet. mene je on naučio kako da padnem na dno i izdignem se kao fenix. to je mitska ptica. na tom fakultetu- zaboravi na prijatelje, sam si u ovome.

E to je bukvalno jedini faks u Beogradu o kom ne znam ništa, tj. ne znam nikog ko je bar hteo da upiše to, jbg. Nema na čemu.

propovedaj još o nečemu, o ti mudri čoveče

edit: ovo je bilo upućeno štovatelju :D

Може ли ми неко рећи нешто више о
филолошком-скандинавски
и
природно математичком-информатика

било каква искуства

Ja sam izbor sveo na nekolicinu drustvenih fakulteta, posto sam shvatio da na drustveno-jezickom smeru nisam stekao ni priblizno dovoljno znanja iz matematike, fizike i hemija da bih bio makar i prosecan student na nekom od prirodnih ili tehnickih fakulteta. Uostalom, definitivno mi bolje idu srpski i strani jezici i istorija. Ekonomski ne bih, a ne vidim sebe ni na Filoloskom, mada smer Jezik, knjizevnost, kultura nisam u potpunosti odbacio. Na Filozofskom ima mnostvo zanimljivih smerova (ili makar tako zvuci), ali smatram da nisam pragmatican ako kazem da nema 'leba od vecine njih, ipak treba i raditi u struci. Istoriju, doduse, ostavljam kao opciju. Pravni mi je najblizi jer sa tim faksom mislim da imam najvece mogucnosti u smislu da mogu da radim i u drzavnoj upravi, i u kompaniji, pa i da sam eventualno otvorim advokatsku kancelariju, no otom potom. Bezbednost sam otpisao, ali mi zanimljivo deluju Medjunarodni odnosi na FPN-u, ali stvar je u tome da i sa Pravnim fakultetom imam pristup istim onim zanimanjima kojim bih se eventualno bavio sa ovim smerom.
Ima li iko iskustva sa nekim od ovih fakseva ili mozda moze da preporuci neki koji nije naveden?

екеке, ипак нећу имати ових проблема до септембра

Сам се зајеб'о што хоћу Енглески(Ниш, Крагујевац)? Сад нема назад, али чисто да видим са људима од искуства.

sto nema nazad i sto si se zajeb'o?
nemam ja nikakva iskustva, jos sam u gimnaziji, ali garantujem da to sto veliki broj ljudi danas razume engleski ne znaci i da ga znaju u potpunosti
u krajnoj liniji, ako zavrsis engleski i ne budes zadovoljan opcijama, mozes da odes negde van

Black Hole

1. Ako imate u porodici nekog ko je završio
"s kolena na koleno" fakultet, tipa pravni,
stomatološki...i pritom ima advokatsku
kancelariju ili stomatološku kliniku, nemojte
razmišljati, to upišite.
2. Ako imate neku vezu, studirajte nešto gde
vam ta veza može naći posao. Veza mora biti
jaka, baš jaka.
3. Ako nemate vezu, a sramota vas je da
studirate neko lađenje jaja, onda upišite
neki faks čija se diploma lako nostrifikuje u
inostranstvu i čim završite faks, palite preko.
4. Ako baš volite Srbiju, upišite neki lelemud
faks, tipa Viša poslovna, Singiduduk,
menadžment, marketing, biznis u
menadžmentu, menadžment u marketingu i
sve te kombinacije, imaćete mnooogo
vremena da završite kurseve iz bar 2 strana
jezika, onda usavršite gomilu nekih
kompjuterskih programa i to je do jaja.
Sve u svemu, u 90% slučajeva ćete pogrešiti
ako upišete ono što volite.

Znači posle trećeg posta na temi svih ostalih 38 strana strana je nepotrebno. Dečko je još pre 2 godine objasnio ono što i danas važi i što će da važi još ko zna koliko. Poslušajte ga.

Možda mi je još nešto promaklo. Pičke moje, studije na mašinskom u Bg-u, kakve su?

Ako voliš matematiku, crtanje i konstruisanje i nećeš da nađeš posao posle zavšetka faksa ili hoćeš da nađeš al da radiš za mizernu platu onda UPISUJ OMA! NEŠ POGREŠITI