Prijava

Imaju li oni mogućnosti da kupe izuzetno zatamnjene naočare?

Dobro, level 1 done, sad još da otkrijem zašto. Aaaaaa, ja sam religiozni fanatik i ne popuštam dok ne rešim nešto. Ako ne rešim, ubiću se. :)

Немају, побогу видиш како је то затуцано и нецивилизовано племе.

Блече, такав став се цени! Ај на посо и не враћај се без решења! :)

Dobro, sada ozbiljno. Svi su uprli pogled u plavooke, i oni su shvatili. A ostatak je shvatio da ima zelene oci.

Марципан - не. Доста је компликованије.

Evo ja sam pojednostavio problem na dva plava i četir zelena.

Onaj plavi vidi prvog dana jednog plavog i četiri zelena, i konta da je ili 1-5 ako je on sam zelenook ili 2-4 ako je plavook. I ovaj drugi plavi konta isto to. Sledećeg dana se niko nije roknuo i onda ovaj plavi konta da nije 1-5 već 2-4, znači da on ima plave oči, i onda se rokne sledećeg dana. I onaj drugi plavi.

Po istom algoritmu, ako ih ima 100-200, svi plavi se roknu stotog dana, a zeleni onda skontaju to isto pa se i oni roknu stoprvog. Jel' to? :)

Тај је алгоритам али се не рокну стотог, стотог дана схватају да су они тај стоти па иду стопрвог. Зелени се не убијају јер једино што сазнају је да немају плаве очи, не и да имају зелене. Можда имају розе.

A jeste, zaboravih na tu začkoljicu. :)

Sad opet imam čime da smaram ljude. :)

:) мене глава заболела и нисам могла изпроцесуирам кад их је десет комада.

Ево о чему се ради:
http://en.wikipedia.org/wiki/Common_knowledge_(logic)

Ко баш оће да испире мозак нек не чита овај линк.

Kratko potpitanje: Hoće li se obesiti svi u dva dana?

Svi plavi se obese istog dana, a zeleni nikad.

сви са плавим очима истог, зелени неће

ali pitanje je kako zeleni Znaju da imaju zelene oči ??

Hm, pa ono, logično, ako jedan plavi ukapira da ima plave oči, automatski znači da će svi plavooki istog časa ukapirati jer im je jednaka logika. Onda ostaju samo zelenooki. Svaki od njih vidi 199 zelenookih. Svaki zaključuje da nema plave jer da ima, to bi zaključio dan pre i ubio bi se sa ostalim plavookim. :)...

Ali i dalje ne zna da ima zelene jer nije siguran da postoje samo dva tipa očiju. Zna samo da nema plave. Zato se zeleni i ne ubiju. :)

Pa, zmia reče da će svi da se ubiju. :)

Jbt, ode zmia!!! Vraćaj se, ili ću da se roknem. :)

:)) ево ме, ево ме, смири се. Јес, рекла сам сви али сам мислила на све плавоке :) Извињавам се.

Ček, na kraju se samo plavi roknu? sad si me zbunila zskro. :)