Prijava

Ma jok, znalo se da će da bude tako nekako...a ovo za Najdu ne znam, nisam pit'o nikog, ne znam ja tog dečka. Stvarno ga ne znam. :-)

Evo, ja priznajem, otplakao sam prvih pola sata koncerta, valjda me sustiglo sve, i divno proveden dan, i sjajna ekipa i energija s kojom sam doputovao na koncert, i na kraju izlazak na binu benda mog života koji je izgledao i zvučao krajnje fascinantno...sa sve Borisom Aranđelovićem... (čitao sam da čovjek u Holandiji radi teške fizičke poslove da bi preživio)... e da... sustiglo me i sve popijeno, naravno :).... kao što reče V.Jerofejev, "reke su mi tekle iz nozdrva"... čitajući komentare po forumima i portalima, vidim da nisam jedini, mnogi su ljudi plakali u Areni od ljepote i sreće što su prisutni, napokon, i Točak je jedva suzdržavao suze kad se na kraju pozdravljao s publikom... to je jednostavno Smak i to su posebne emocije, ja se toga ne stidim...

Зељчек, одговори ми на питање са претходне стране. Иначе, негде сам прочитао да је нека група у публици све време узвикивала Борисово име док је Најда певао, могуће да се наљутио због тога.

Зељчек, да немаш ти можда овакву фризурицу, само пропорцијално мању?
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2010/10/21/article-0-0BB3A346000005DC-872_468x622.jpg

Ma ti se Zeljček ne računaš, to je drugo, ti si pripadnik te generacije od pre.:-)
Pitam za ove mlade, dal' i njih 'vata to isto. Dal' je to pre bio samo produkt vremena ili je generalno to takva neka svirka da mora da se kuka, bez obzira na vreme kada se svira i generacije koje je slušaju.

A nije to jedino zanimljivo, ima svačega na tu neku destruktivno-žalostivnu temu po svirkama Smaka.
Sećam se kad je na koncertu u Jagodini neki Klempa iz KG(živi onde prekoputa Doma Samoupravljača), skočio lastu iz sevdaha sa visine od oko 5-6 metara, sa neke terase šta li beše, pravo na parket dole.
Kad je puk'o dole majko mila...stade koncert, jedva ga skupismo... :-)))

Stiven,

ne mogu da ti kažem kad bi mogao biti sljedeći koncert Smaka, jer to prvenstveno zavisi od RM Točka, ali ono što je sigurno da neće biti skoro, jer stvari treba da se slegnu malo... ono što ću reći je da su neki ljudi sada već jako zainteresovani da ih probaju nagovoriti da se pojave na Beer Festu i nastupe pred 100-150.000 ljudi, ali o tome će se tek pisati...
Rajnarde, ne znam ni ko je ta riba sa slike, ni šta bi trebalo da predstavlja, mislim da ti je post promašaj u ovoj temi u ovom trenutku, ali ako ima neko "dublje" značenje prosvjetli me... :)

Чини ми се да си написао да си био у првом реду, по средини. Сад видим да си припадник "старије гарде". Е баш ту, пар редова испред мене, налазио се један максимално загрејани Смаковац који одговара опису, па реко да проверим да ниси био ти. :Д

Иначе, преслушавам исечке са концерта и видим колико је заправо био кристалан и динамичан Точков тон. Синглићи, појачан јцм/јмп и прсти. Све у тон и волјум потенциометрима.

Људи, Смак у Крагујевцу има наступ свака два, а највише три месеца. Немојте да чекате опет у београду, него дођите овде и проћи ћете једно пет пута јефтиније.

Drogirana Vjeverice,

hoću i ja malo toga što ti uzimaš. Kad Smak bude nastupao opet za dva-tri mjeseca u Kragujevcu u staroj postavi, samo javi, eto nas.

Rajnard,

ipak mi se čini da nisam taj, iako bijadoh u prvim redovima, jesam tu negdje oko 35-te, ali više onako standardno proćelav-bradat, tako da drugi put obrati pažnju :)
Jedan lik koji je baš obraćao pažnju na detalje mi reče da je Točak tokom koncerta više pičio sola u neck poziciji, tj. na prva dva magneta, nego što se spuštao ka bridžu...

Bio u prvom redu i još mi zuji u ušima, još me bole leđa, noge, ali vredelo je. Legendarno je bilo.

Nevezano za Smak al je mnogo dobra fora, neki dan sam cuo...:)
Jedan kragujevacki gitarista. (ko pogodi iz prve kvisko) prica:

-Ostavila me zena i odvela mi decu (dva sina). Aj sto mi odvela ovog starijeg, vec je i poraso, al odvela mi ovog mladjeg, a volo sam ga ko brata...

Zdenko...provalio je to pre 20 godina...

Jel' još uvek svaki deseti-petnaesti u publici mora da makar jednom u toku koncerta zaplače?

Pitam za ove mlade, dal' i njih 'vata to isto.

Evo ja sam mlad, '93. :)

Nisam pustio suzu, iako mi se dešava to ponekad, nisam srca kamena. A dirnut sam bio duboko, ostvarila mi se jedna od životnih želja za koje sam ne tako davno mislio da se nikada neće ostvariti. Definitivno najbolja noć u životu.

Jel' još uvek svaki deseti-petnaesti u publici mora da makar jednom u toku koncerta zaplače?

Богме на Блејму беше густо, да сам провалио да је оно била Лазина слика на видео биму било би још теже суздржати се. хД
А поготову што ми је 2012 била таква каква је била, па је то додатно притисло.

Међутим ортакиња која је ишла са мном се исплакала ко киша, тако да, да, остаје традиција. хД

Da, ja nisam imao pojma šta je to na slici, tako da ste imali nepoštenu prednost :))

Са овог линка можете скинути емисију "Странци у ноћи" Радио Београда 202 емитовану 19. децембра (на Светог Николу) у којој је гост био Р.М.Точак. Траје два сата.

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=59110&Itemid=306

Данас је поново гостовао на истом радију, износио је утиске послије Великог концерта и планове за даље.... имам снимак, кад стигнем поставићу. Уживајте, Смаковци, дошло је опет наше вријеме :)

Možeš li otkriti šta je bilo to sa Najdom, makar na pvt, neću dalje širiti ako nije za javnost? :)

Pa tek sada sam video ovo. :-)
http://www2.picturepush.com/photo/a/11979855/1024/Anonymous/Clip.jpg
Mislim, Najda je par godinica mlađi od mene, čovek ima 4 banke, kakve su ovo paćeničke izjave ko da ima 15 godina?
"Boris je bolji...ja sam samo Najda...nema više...gotovo...imate Borisa...i ne pišite o meni ništa više..." ŠKK?

Boris je takav kakav je, njemu se uvek "otvori" glas kad je frka i neki specijalni moment.
...I nije Boris došao iz Holandije da Najdi uzme "parče 'leba", nego čovek odlazi tamo u penziju pa svratio na malo duže do Srbije i eto ajde i kao da peva malo.
E sad, nije on kriv što je toliko dugo pevao u Smaku pa je bio pozvan, a niti zato što toliko vidljivo bolje peva od Najde. Šta je trebao da uradi? Da malo nazebe pre koncerta da bi ispao fer prema Najdi? :-)

Šteta zbog svega...Najda je jedan od dvojice pjevača grupe Smak, čovjek koji je otpjevao legendarne albume Bioskop Fox 94, Live Without Audience 97 i Egregor 2000. Sa tim će se albumima desiti isto ono što i sa nekim izdanjima Smaka od prije 30 godina, tek koju deceniju kasnije će doživjeti priznanje šire publike i dežurnih kritičara. Mislim da je publika u Areni najviše zajebala stvar, što je zviždala i skandirala otrovne poruke dok je Najda bio na bini... rekao bih da se radi o alkoholisanim nemačima pojma i mediokritetima.... što se tiče ekipe ispred stejdža - najvećih fanova grupe, među kojima sam bio - Najda je od nas dobio aplauz, kao i uostalom Hipnagoga Slike, koji su razvalili svirkom.