Prijava

Ako ne stradamo kao civilizacija, verujem da ce se Svetska drzava ostvariti, samo ne u nasem veku.

Nema bogatih i siromašnih krajeva. Ne bi Nemci bili bogatiji od Srba ili nekih talibana.

Jedna ista država, isti standard, iste cene.

A ko bi bio na vlasti? Tito?

Globalizacija iz nekog, nazovi ga, ugla normalnog čoveka je super stvar. Nevolja je u tome što se uvek jave likovi poput Rokfelerovih koji od globalizovanog sveta hoće da naprave sopstveni akvarijum. Uostalom ni tu nema ništa novo, prvi luk i prva strela su napravljeni da bi neko lovio životinje, tek kasnije je ovo oružje dobilo ratnu primenu. Primera je kolko voliš. Koncept nuklearne energije je od bezazlene znatiželje naučnika prenet na energetski pa i na ratni plan.

Uvek je problem ljudski faktor. Davači primarnih ideja su uvek neke super naivne i dobroćudne čikice. Napišu knjigu a kada knjiga dođe u ruke alfa mužjaka ispadne veliko sranje.

Ete, toliko od mene.

Razlozi?
To što je politika globalizacije isto što i politika Rimskog carstva, Trećeg rajha itd
Razlika što je humano servirana, jer ti koji je zagovaraju su očigledno naučili nešto na greškama propalih imperija koje su svoju volju donele mačem. Sve je u politici oduvek bio čist interes, jedina humana strana je to što se danas sve svodi na ekonomske pritiske pa ljudi ne ginu direktno
Sankcije su ti isto što i ratovi ekonomski gledano, a ako uništiš ekonomiju nekog naroda ti si automatski uništio i taj narod. Biće prisiljen da prihvata tvoje uslove kako bi imao 'leba da jede i gde je onda u toj priči demokratija?
A taj slogan sam uzeo od Pokreta socijalista, jedino mi se on sviđa od cele njihove priče

GM, ne znam ni ja da li je učipovan u gene. Sa jedne strane deluje mi da jeste a sve u cilju lakšeg preživljavanja u grupi, što je fakat. Sa druge strane sve i da je učipovan izgleda da ga je moguće nadvladati. Primer prelaska sa Polisa u države i to mega-države nagoveštava mogućnost da se može nadvladati to loaklističko i plemensko.

Слажем се. (стим што не мислим да би чопоративно понашање могло бити директно условљено генима, већ да је то последица борбе за ресурсе, опстанак, која је (кажу) условљена генима; кад би било довољно хране само за једног човека, чопор би се без проблема распао)

Globalizacija iz nekog, nazovi ga, ugla normalnog čoveka je super stvar. Nevolja je u tome što se uvek jave likovi poput Rokfelerovih koji od globalizovanog sveta hoće da naprave sopstveni akvarijum. Uostalom ni tu nema ništa novo, prvi luk i prva strela su napravljeni da bi neko lovio životinje, tek kasnije je ovo oružje dobilo ratnu primenu. Primera je kolko voliš. Koncept nuklearne energije je od bezazlene znatiželje naučnika prenet na energetski pa i na ratni plan.

Uvek je problem ljudski faktor. Davači primarnih ideja su uvek neke super naivne i dobroćudne čikice. Napišu knjigu a kada knjiga dođe u ruke alfa mužjaka ispadne veliko sranje.

Ete, toliko od mene.

И са овим. То је, отприлике, то.

Globalizacija iz nekog, nazovi ga, ugla normalnog čoveka je super stvar.
isto kao i komunizam i fašizam ( ne nacizam)
takođe vidim da ste oboje zagovorenici teorije evolucije, a oboje predstavljate ljude idealistično kao crkva kao plemenita stvorenja gadljiva na krv

Globalizacija ti je omogućila, između ostalog, da izražavaš svoj ignorantni stav preko kompjutera na internetu.

Нит су вештачке, нит су настале током претходних 6000 година (сем ако ниси променио идоле), нит су вођени због тривијалних ствари.

Da, veštačke su. Ali voleo bih prvo da pročitam tvoje objašnjenje zašto nisu. Verovatno je genijalno.

Globalizacija ti je omogućila, između ostalog, da izražavaš svoj ignorantni stav preko kompjutera na internetu.
Pristup tehnologijama ne mora da bude uslovljen ekonomskom zavisnošću.

Ako ćemo logikom tipa
Globalizacija ti je omogućila, između ostalog, da izražavaš svoj ignorantni stav preko kompjutera na internetu.
Ratovi su ti omogućili da imaš mesto pod nebom i pravo da se slobodno izražavaš,
kad bi došlo do slobode da nije bilo silnih revolucija i ustanaka protiv vlastodržaca i robovlasnika

Globalnu državu kakvu je moguće ostvariti na ovom stepenu ljudskog razvoja ne bi vodila grupa demokratski izabranih dobrih čika, već konglomerat zloćudnih ljudožderskih multinacionalnih kompanija. Toliko o tome.

Globalnu državu kakvu je moguće ostvariti na ovom stepenu ljudskog razvoja ne bi vodila grupa demokratski izabranih dobrih čika, već konglomerat zloćudnih ljudožderskih multinacionalnih kompanija. Toliko o tome.

Верујем да је никад неће ни водити добре чике, јер је људска природа таква. А можда и ја имам премалу веру у људе.

O njoj mastaju siromasni ljudi u neuredjenim drzavama. Bila bi zloupotrebljena gore nego i jedna druga do sada.

Globalizacija ti je omogućila, između ostalog, da izražavaš svoj ignorantni stav preko kompjutera na internetu.

Globalizacija kao deljenje ideja i tehnologija između nacija širom sveta jeste to omogućila. Globalizacija kao totalitarizacija političke misli i centralizacija političke i ekonomske moći to hoće da ukine.

Против,

премного та иста врста Хомо Сапиенс има искуства са покушајем стварања разних светских држава.

Зна се каквих искустава.

Зна се који порив води један политички конгломерат ка стварању светске државе, светског система (из којих порива су владари ширили Римско царство, а Хитлер, Наполеон и Стаљин своје лично?).

Ја не знам од чега треба да си прављен па да искрено да поверујеш да најмоћији људи планете воде исту у правцу просперитета и хуманизације а не личне доминације, контроле и богаћења.

Уосталом, historia magistra vitae est; светски покрети управљани светским идеологијама правећи светске системе су створили највише лешева; ако ништа друго то је ван сваке дискусије.

Tačno Ripli, ali treba poći od činjenice da je najvažnije za snagu jedne nacije visoka stopa prirodnog priraštaja. Zato odoh ja da jebem, a vama preporučujem da sledite moj primer, isučete močuge i date ih svojim lepšim polovinama. To je jedini način da Srbija ode do Tokija i nazad do Milvokija. Aj u zdravlje! :P

Kol'ko bi parova u fudbalu vikendom igralo, au. I ukinuli bi svetsko prvenstvo, dok ne otkrijemo život na drugo planeti pa napravimo univerzumsko.

lobalnu državu kakvu je moguće ostvariti na ovom stepenu ljudskog razvoja ne bi vodila grupa demokratski izabranih dobrih čika, već konglomerat zloćudnih ljudožderskih multinacionalnih kompanija. Toliko o tome.

Mislim da je Valdemar sve lepo objasnio ovom izjavom.

Komunizam ili diktatura, ne moze nikako drugacije da opstane ta drzava.

Iako skoro nemoguce, nesto na planu globalne vlasti sa decentralizovanim centrima ( u fazonu svaki veci grad je opstina ) bi bilo veoma privlacno mom umu. Ali zbog preterane pohlepe koja je urodjena u nama to je, nazalost, kao sto rekoh, nemoguce...

Pa, neka konfederacija ili unija nam definitivno sleduje, koja će kasnije verovatno da evoluira u federaciju, pa u decentralizovanu državu.

Ripli, nije uvek globalizam značio zlo. Pogledaj državu koju je stvorio Aleksandar Veliki. Njega su voršipovali narodi koje je pokorio više nego mi Tita svojevremeno. E, on je prvi globalista, a ne Rim. To što USA ima politiku sličnu Rimskom carstvu nema veze sa ovim o čemu ja pričam. Iako je veoma tačno.

Lolo imao sam ovo pitanje na ispitu, izvadila me, tako da ne može da bude loša ta svetska država :))