Prijava

Svetska drzava?!!! Ma nema šanse. Em što bismo bili smatrani ekstremistima, em što ne bi im'o ko da nas krade, a mi na to nismo navikli. Pa bi verovatno svaki drugi dan dizali bune, sve dok nas ne premeste u Afriku, a crnje odande u Srbiju. Posle bismo isto dizali bune, samo što bi bili goli. Što se seksa tiče, tu se ne bi znalo ko koga jebe. Bukvalno. A i kako bi objasnio nekome da si trsio Mađaricu, kad niko ne zna šta je i gde je nekad bila Mađarska. Blago rečeno, apokalipsa!! Ako ikada do te drzave dodje, ja sigurno neću biti deo toga. Istog momenta palim za Njemačku.

Ili nisi čitao temu, ili se zajebavaš, ili si moron. :))

Много би се крви морало пролити да дође до нечег таквог. А ништа добро не може израсти на нечијој крви.

Pa mi i sad živimo u takvoj državi, svi. Imamo i vrhovnog poglavara, jedino što smo mi onaj, tzv.pasivni deo, kao nekad npr.crnogorska ili kosovska vukojebina planinska.
Ih otkad je to. Imaš Glavnog, imaš prijatelje Glavnog EU, imaš ta neka Kosova koja se bune kao Kuba i sl. i to je to. Zna se ko na kugli vodu greje.

Ili nisi čitao temu, ili se zajebavaš, ili si moron. :))

Gambi brate, ajd' leba ti, pogadjaj! :)

Je l' si siguran da 'oćeš? :)

Aj se izjasni bez zezanja, zanimljivo mi ovo skroz, pa 'oću da čujem što više mišljenja.

Ajd' sad bez zezanja. :)

Svetska drzava je za sada, a i u sledećih par stotina godina, misaona imenica. Nesumnjivo je da će do tog ujedinjenja doći kad-tad. Ujedinjenje po meni ima svojih i dobrih i loših strana.
Dobre strane bi bile: prestanak gladovanja, preraspodela sveta tako da se najbolje iskoriste resursi, smanjivanje razlika među ljudima, poboljšanje celokupnog standarda života, itd. A loših strana ima brdo. Npr: nestanak granica bi dao veću slobodu kriminalu, otuđenje od tradicija, stapanje u jednu bezličnu masu u kojoj nema onog svog JA, građanski ratovi kojih bi sigurno bilo brdo. I najbitnije, na kraju: Šta bi bilo sa religijom? Ona milenijumima održava ljude na okupu. A ako bi došlo do stapanja u jednu, narod bi se pobunio. A ako ne bi došlo, uvek bi bilo podele, al sada ne po nacionalnoj nego po verskoj osnovi. Samim tim bi nastalo brdo ratova.

- Vidi onog što se klanja nekoj mutantkinji sa 6 ruku.
- Vidi stvarno! Ajd' ga prebijemo u ime Isusovo.

- Vidi one što se mole u pravoslavnoj crkvi.
- Ajd' da potegnemo katane na njih, jer ne veruju u Budu.

- Jel se to on klanja marihuani?
- Vaauuu, koja legenda.Menjam veru, da legalizujem drogu.Odo' odma'.

Адам и Ева (њих двоје) нису могли да се снађу у комополиту, а види ти 7 милијади душа?
Шта пијеш леба ти гамби? Оћу и ја гут.

Medikuse,

I sam si priimetio da neznam kako se zove lik.
Ali su mu mnogo dobre emisije. Tako s vremene na vreme nabasam na neku.

nestanak granica bi dao veću slobodu kriminalu

Je l' bilo kriminala za vreme Tita, kada se živelo lepo? Što bi neko krao ako ima sve što mu treba? Čoveče, ja pričam o dalekoj mogućnosti kada je svest naroda na adekvatnom nivou.

Šta bi bilo sa religijom? Ona milenijumima održava ljude na okupu. A ako bi došlo do stapanja u jednu, narod bi se pobunio. A ako ne bi došlo, uvek bi bilo podele, al sada ne po nacionalnoj nego po verskoj osnovi. Samim tim bi nastalo brdo ratova.

Pa već se radi na tome da se sve vodeće svetske religije stope u jednu, univerzalnu. Ne mogu da se setim kako se zove, al' nije ni bitno. Sadžala bi najbitnije odlike svake od tih religija.To bi se odigravalo postepeno i izbegao bi se sukob. Narod je wannabe urban u pičku materinu, nije ih teško namoliti na globalizaciju. Kako kvaziurbanost raste iz dana u dan, sve me vodi na misao da je ovako nešto veoma moguće.

Адам и Ева

Hahaha, nema za tebe više, dosta je bilo. :)

građanski ratovi kojih bi sigurno bilo brdo

Kao što već rekoh, država bi bila dovoljno jaka da suzbije svaku pobunu, ali ne vidim zašto bi uopšte i bilo pobune.

- Vidi one što se mole u pravoslavnoj crkvi.
- Ajd' da potegnemo katane na njih, jer ne veruju u Budu.

Njaaah, vidi se da pojma nemaš o budizmu. Oni tolerišu sve religije jer budizam sam po sebi nije baš religija, već više neka filozofija, učenje.

- Jel se to on klanja marihuani?
- Vaauuu, koja legenda.Menjam veru, da legalizujem drogu.Odo' odma'.

Verovatno da bi i vutra bila legalna, ako se uvrsti u te religije :)

Sad nešto razmišljam, ipak uredjenje ne bi bila demokratija, nego evoluirani oblik iste, tehnokratija. Isti princip, samo što na vlast ne bi dolazile stranke, već bi najobrazovaniji, najistaknutiji i najtalentovaniji u odredjenoj oblasti dobijali ministarske pozicije. I te fore.

Jer u vreme kad se ideja rodila, demokratija je bila najnapredniji oblik vladavine, ali sada, pola kila godina nakon toga, rodila se ideja o ovom sistemu, koji se apsolutno uklapa u ovaj globalistički princip.

Neko je gledao Zvjezdane staze....ne cini mi se da je to moguce u bliskoj buducnosti. Trebali bi ljudi da se sloze a to jednostavno ne ide.

Pa nisam ni rekao da je izvodljivo u bliskoj, već dalekoj budućnosti.
I nikad nisam gledao to vnugo. :)

У оно 'нај', додала бих и НАЈЗДРАВИЈИ првенствено. Разни умоболници се данас истичу, образују и развијају таленте, па терају воду на своју воденицу.

E gde postoji takva drzava? Planiras li Gamgy ti da je vodis?

E pa takva ideje NE TREBA da se ostvari, ali MOŽE mnogo prije nego što vi mislite. Na tome se već radi, ali se tome treba oduprijeti. Uspostavljanjem takve države bi moćnici i zvanično postali gospodari cijelog svijeta. Ta ideja gambi o kojoj ti pričaš, to ti je u stvari ideja novog svjetskog poretka. Ko fol globalna demokratija, a u stvari oligarhija i diktatura. Čitaj malo 1984.-u i Hrabri novi svijet. Veliki brat, nadzor, tehnokratija? Tebi je to neka utopija - meni je to horor! Stapanje svih religija u jednu - koju? To bi bila neka kvazireligija, a njen autor ili inspirator bi mogao biti samo Sotona lično koji bi tjerao cijeli svijet da mu se klanja. A nastanak takve države i takve univerzalne religije je uostalom već prorečen u Otkrovenju Jovanovom. Ubrzo nakon što se to desi, nastupa sudnji dan.

Je l' bilo kriminala za vreme Tita, kada se živelo lepo? Što bi neko krao ako ima sve što mu treba? Čoveče, ja pričam o dalekoj mogućnosti kada je svest naroda na adekvatnom nivou.

U ljudskoj je prirodi da požele nešto više, bolje, bogatije. A ne da se zadovoljavaju zadovoljenjem najosnovnijih potreba.

- Vidi one što se mole u pravoslavnoj crkvi.
- Ajd' da potegnemo katane na njih, jer ne veruju u Budu.

Ovi gorenavedeni primeri nisu trebali biti shvaćeni doslovno. Bio sam ironičan. Ne znam mnogo, al' znam dovoljno.

Njaaah, vidi se da pojma nemaš o budizmu. Oni tolerišu sve religije jer budizam sam po sebi nije baš religija, već više neka filozofija, učenje.

Zar sve religije ne tolerišu ostale? Laik sam, al' meni se čini da je tako.

Marihuana je jedini način da sjedinimo narode i narodnosti! :)

Леле, сви ћемо умрети. Томе се нисам надала.

Stapanje svih religija u jednu - koju? To bi bila neka kvazireligija, a njen autor ili inspirator bi mogao biti samo Sotona lično koji bi tjerao cijeli svijet da mu se klanja. A nastanak takve države i takve univerzalne religije je uostalom već prorečen u Otkrovenju Jovanovom. Ubrzo nakon što se to desi, nastupa sudnji dan.

Jebiga, ja sam ateista pa mi ovo što si napisao izgleda nebulozno. Štaviše, smešno.

A Jovičiću nisu tvorci ideje masoni, već stoici.

Meni deluje da si ti to malo gledao Žig zveri. :))

Aj sad realno, ako izuzmemo to što si verski fanatik, šta drugo imaš da kažeš, a da ne bi valjalo u ovo sistemu. Mislim, sigurno ima neke mane, ali ja mislim da padaju u senku dobrih strana koje preovladavaju.

Uspostavljanjem takve države bi moćnici i zvanično postali gospodari cijelog svijeta.

ako ja imam koliko mi treba ne vjerujem da bi mi smetalo sto neki tamo baja na globalnom nivou kroji sudbinu pri tom ne mislim na "hljeba i igara", a osim toga stvarno mislis da znas ko su sada najmocniji ljudi na planeti i da njima zakoni nesta znace?

Ideja je zanimljiva ali ljudi ne mogu da se sloze, Gambi pomenu vrijeme prije nastanka drzave ti ljudi vjerovatno nisu ni znali koliko ih ima ni gdje su im susjedi.