Prijava

Па јесте Џими, зато ја нисам у фазону вегетеријанства, јер су и биљке жива бића по тој теорији. Што је рекла Ножана кад јој је друг рекао да не једе ништа што има очи: па кобасица нема очи. :)))
То ми је онако мало нејасно што вегетеријанци аргументују уопште свој начин исхране било коме, то они једноставно тако осећају и саосећају са животињама. Са биљкама не и шта ћу ја ту сад.

Sve ovo što kaže Mylyca važi i za biljke, tako da ne kapiram šta time 'oće da kaže.

Meso počne da smrdi posle par dana, a ne onda kad jedeš. Isti slučaj kao i sa pomorandžama, na primer.

Iz istog razloga mi je vegeterijanstvo malo licemerno, ali nemam ništa protiv vegeterijanaca. Verovatno zato što ne poznajem nijednog. :)

Окултне ритуале

:))) da. On ih zakolje, pa ih osuri, pa im iscupka perije, pa izvadi dzigericu. Pa mama i ja pecemo dzigericu za dorucak, a za rucak pecemo batake i belo meso. To su nasi rituali :)

Pa i biljke su mrtve kad se jedu jebem li ih.

Зашто постоје животиње сваштоједи и месоједи?

Предлажем кампању за окретање животиња вегетаријанизму. Па да видимо хоће ли да послушају.

Ja mezim pršutu dok ovo čitam i mogu da kažem jednu stvar - vegetarijanci, steram vam ga majci! :))))

:))) da. On ih zakolje, pa ih osuri, pa im iscupka perije, pa izvadi dzigericu. Pa mama i ja pecemo dzigericu za dorucak, a za rucak pecemo batake i belo meso. To su nasi rituali :)

Прокрчала ми црева. :=)

Мислим лажем, нећу да генерализујем, верујем да бих убила и ја кад бих била приморана. Али све док имам могућност избора, бирам да не једем лешеве или макар не у тим количинама :)

Ja mezim pršutu dok ovo čitam i mogu da kažem jednu stvar - vegetarijanci, steram vam ga majci! :))))

Победа!

Leševi su mnogo ukusni.

Па кажем Тулуме, важи и за биљке. Али животињски леш ми је далеко одвратнији него биљни. Јеби га, нема ништа морално у мом избору, једноставно је почело да ми се гади и да осећам смрад меса.
Кад не би имао слине у носу, осетио би и њихов смрад, као што смрде сви секрети и излучевине у човеку.

E pa jebiga, Milice, ja to gledam drugačije.

Mrtva životinja u šumi - leš.
Zaklana, uređena, pečena/pržena/kuvana životinja u tanjiru - raj. :)

Šira slika izgleda ovako: da li znate da se 35% žitarica proizvedenih u celom svetu koristi za prehranu stoke umesto ljudi, u momentu dok milioni ljudi širom sveta gladuju? Neke zemlje čak uvoze žitarice da bi prehranile stoku. E sad, ima jedna prosta računica: ako jedete svinjetinu potrebno je pet puta više žitarica da bi se dobila ista količina kalorija nego ako jednostavno jedete žitarice. Ljudi u celom svetu jedu mesa više nego ikada u svojoj istoriji, a čovečanstvo je sve nezdravije. Razmislite o tome.

Zaklana, uređena, pečena/pržena/kuvana životinja u tanjiru - raj. :)

I najljepši miris na svijetu!

Nebitno je zašto sam postala, jednostavno imam principe i kad nešto odlučim to je zacrtano.
Mylyce, to ti je i najjednostavniji i najpametniji razlog da postaneš vegeterijanac, tako da samo napred.
Vegeterijanstvo nije licemerno, te priče za biljke su mi malo smešne pošto verovatno niste čitali kako uopšte funkcioniše ta grana industrije. Mislim, ni ne trebate, ja se bez veze trujem takvim stvarima.

A kako spriječiti prehladu,viruse,ide zima? Nećeš da paseš travu zar? :)
Ja imam rješenje http://vukajlija.com/slanina-i-bijeli-luk/194993
Kakvo reklamiranje,sunce ti,sad me sramota... :)

Dobro industrija i to. Al kad ja ubijem svinju koju sam sam hranio?

Šira slika izgleda ovako: da li znate da se 35% žitarica proizvedenih u celom svetu koristi za prehranu stoke umesto ljudi, u momentu dok milioni ljudi širom sveta gladuju? Neke zemlje čak uvoze žitarice da bi prehranile stoku. E sad, ima jedna prosta računica: ako jedete svinjetinu potrebno je pet puta više žitarica da bi se dobila ista količina kalorija nego ako jednostavno jedete žitarice. Ljudi u celom svetu jedu mesa više nego ikada u svojoj istoriji, a čovečanstvo je sve nezdravije. Razmislite o tome.

ЛОООООЛ!!!!
Па не треба нама само јебени скроб и неки тамо витамин Б. Где су есенцијалне аминокиселине, есенцијалне масне киселине, где је гвожђе, калцијум и да сад не набрајам остале елементе и једињења. Где је одговарајући однос тих једињења по количини унете хране? У житу? У пасуљу? Дај бре леба ти. Ако треба да једем десет пута недељно кувано жито да не бих јео свињу, пре ћу јести малтер док не стигнем до блокова, па бих њих умакао у креч ради ароме и калцијума...

Ljudi u celom svetu jedu mesa više nego ikada u svojoj istoriji, a čovečanstvo je sve nezdravije. Razmislite o tome.

Pa i bilo bi nelogično da se jelo više pre hiljadu godina kad je populacija bila 500 puta manja nego sad.
To što su ljudi nezdraviji zavisi od mnogo više faktora.

Zaklana, uređena, pečena/pržena/kuvana životinja u tanjiru - raj. :)

Заклан, уређен, печен/пржен/куван човек у тањиру - идентичан ефекат.
Да ли сад увиђаш разлику између леша животиње и леша биљке? Волела бих да чујем неког канибала с чиме би упоредио укус људског меса, па просто да месоједи виде да ли би неко могао да им подвали да поједу своју покојну бабу :)