Prijava

To što su ljudi nezdraviji zavisi od mnogo više faktora.

Не Тулуме! Биљке су спас за смог, индустријски дим, лошу воду и сва остала говна! А то што они сељаци по брдима, што једу само пршуту и кајмак живе по 120 година, није због тога што једу месо, већ нема загађења! Месо је отров. Јој мајко мила... живе дуже мој курац.

Ајде да убацимо онда и копрофилију кад може и канибализам да се користи у овој аргументацији.
Ко што рекох, у царству гљива има и покретних и грабљивих врста, али немају крв, па је ок да се једу...

Каквој аргументацији Дотере? Ја лепо рекох да не капирам вегетеријанце због чега би било коме аргументовали свој став и одговарали на провокације. То је једноставно неко саосећање које они осећају, а ти не, нити ћеш икада осећати. И не постоји научно поткована аргументација за то, јер ти идеали немају везе с науком.

Al kad ja ubijem svinju koju sam sam hranio?

Pazi, meni je sve to malo primitivno. Mislim, ako možeš da držiš životinju zatočenu u nekim govnima u mraku i pretpostavljam u nekoj štali od širine dva metara, da je hraniš nekim govnima i da je na kraju zakolješ (naravno, vidiš sve te iznutrice i salo i šta god) i pojedeš (zajedno sa govnima kojima si je hranio), onda kul, tvoja stvar.
Ja sam jednostavno preveliki egoista za tako nešto.

А, ако је нека група идеалиста ненаметљива, онда су то вегетаријанци :)
Зато што је вегета најздравија да се једе!

Što su neki nedokazni! Nisam ni rekla da ne bi trebalo uopšte da jedete meso, ali količine koje se jedu su nenormalne. Meso bi trebalo da bude jedna desetina obroka, a ne polovina. Koliko ljudi znate koji jedu SAMO mesišta?

Moja baba je umra pre 4-5 godina(otprilike), tako da je malo kasno za hasanje. Živa mi je prababa, ali nju ne bih mogao da jedem. Ne samo zato što je odvratna, već je baš matora pa bi bila previše žilava, kao ovan ili krmača. Mada bi možda i moglo nekako ako se posoli dobro pre pečenja i uradi onaj fazon sa sodom, kao sa ovonovima što rade.

Mada kažu da je ljudsko meso najukusnije, sad ko će ga znati.

Да ли сад увиђаш разлику између леша животиње и леша биљке?

Kapiram šta hoćeš da kažeš, ali se ne slažem s tim. Nemoj mi sad te fore da svinje imaju personaliti. :)
To je problem sa ovom opštom emancipacijom, dvaesprvovekovljenjem, prosvećenošću i šta ti ja znam. Svi dobiše sva prava. Ukurac.

Ок, нисам те сконто одмах. Мало сам гладан (а меса нисам јео данима јер једем јебени пиринач колко пара имама...) и спава ми се па прескочим коју реч.
Довољно сам учио физиологије и анатомије да видим ко коси, а ко воду носи овде. А идеали су за пичке које сматрају да ништа у животу неће урадити, па бар да имају неки идеал који ће да их испуни јер га се приджавају. :Д

Пеки д џем

Наслов је могао да гласи и: "Има ли лудака на форуму?" :))

Meso bi trebalo da bude jedna desetina obroka, a ne polovina. Koliko ljudi znate koji jedu SAMO mesišta?

Ко што рекох, сточарска села баш имају великих здравствених проблема... А ко може себи да ПРИУШТИ ТОЛИКО МЕСА ОВДЕ????

Па наравно да кажу да је људско месо најукусније, кад га једу само страствени канибали :)) И копрофаг каже да је говно најукусније од све понуђене хране.
Нисам рекла да свиња има персоналити, него сам хтела да кажем да је животињско месо сувише слично човековом и да ми се због тога гади. Наравно, не месо свих животиња. Не знам да ли бих могла да се одрекнем лигњи и тих морских срањаца.

Nemam pojma, al svi se tresu od sreće kad se spomene roštilj...Ti stavi bar malo šargarepe u taj pirinač, ćeš da mreš :)

:-)






:Снимио ову пљувачину и додатно поносан што је вегетаријанац. Драго му је што ви имате проблем са њим а не он са вама:

Oš ti đedo nescka malo slannce?

Ма плодови штале и тора. Јебо те плодове тора. А та сличност у саставу меса је баш оно што ти треба да се лепо снабдеш свим срањцима која су ти преко потребна. Замислим 80% телесне масе (ако се не варам) је мускулатура. Колико ми треба соје, пасуља и осталих поврћки пуних протеина да бих сваку есенцијалну аминокиселину унео како би моје тело одисало здрављем, а да не сјебем желудац тако што ћу га проширити...

Nemam pojma, al svi se tresu od sreće kad se spomene roštilj...Ti stavi bar malo šargarepe u taj pirinač, ćeš da mreš :)

Када бих могао роштиљ да имам једном месечно (не више од тога, нисам толико грамзив) мислим да би био приближно срећан најсрећнијем човеку на свету.

Pazi, meni je sve to malo primitivno. Mislim, ako možeš da držiš životinju zatočenu u nekim govnima u mraku i pretpostavljam u nekoj štali od širine dva metara, da je hraniš nekim govnima i da je na kraju zakolješ (naravno, vidiš sve te iznutrice i salo i šta god) i pojedeš (zajedno sa govnima kojima si je hranio), onda kul, tvoja stvar.
Ja sam jednostavno preveliki egoista za tako nešto.

Mogu, nije problem uopšte. Primitivan sam, kao životinja. A vegetarijanci vole životinje.
Glupo vam je to izjednačavanje života čovjeka i životinje.

Zamisli, po toj tvojoj računici ja bih odavno trebalo da mirišem cveće odozdo. Jedem samo ribu, čak 5 puta nedeljno, a piletinu 3-4 puta mesečno. Ova ostala mesa možda 3 puta godišnje u sarmi ili na nekoj slavi čisto reda radi.

Тулуме, ош мало свеже шаргарепице, има и броколија, а ако баш огладниш ту је зелена салата са хељданим бесквасним хлебом.
how's that sounds to you?
:)

Glupo vam je to izjednačavanje života čovjeka i životinje.

Управо тако... Замисли гајити људе у таквим условима да би их после јели... Некако не иде...
Него ми није јасно зашто си ставио човека и животиње, као да човек није животња. То ми је некако безвезно. Баш зато што сам животиња (вероватно нека примитивна) подржавам једење других животња.