Prijava

Jok, mislim da je nikada neću naći. :)

http://librivox.org/the-importance-of-being-earnest-by-oscar-wilde/

Ispod ti piše

Zip file of the entire book

Još samo da znaš ingliš..? : )

Filološki?

Да.

Имаш Вајлда колко оћеш на Сајму, био сам данас сведок. :)

Војтек истину збори. Био сам сведок данас да је Војтек био сведок да има Вајлда на Сајму.

Ja ne mogu da budem svedok, neuracunljiva sam. :)

Of kors aj nou ingliš. Grasijas. :D

Meni je Orvel jedan od omiljenih autora, uglavnom zahvaljujuci "1984", zaista spektakularnom delu. Hakslijev "Vrli novi svet" jeste takodje roman o "negativnoj utopiji", ali je po svemu daleko ispod "1984", i slobodno ga mozete preskociti ukoliko ste procitali '84.

Procitao sam otad sve Orvelovo sto mi je doslo pod ruku. "Zivotinjska farma" mi se skoro nimalo nije svidela, ali zato skoro sve ostale jesu. Toplo preporucujem i malo poznate "Burmanske dane", ta knjiga je nekako ostavila jak utisak na mene.

EDIT: Jovicicu, 1984. nije opcionalna knjiga jbt, to je obavezna literatura! Ajde paljba na sajam, bar 2 izdavaca ga imaju u svojim izdanjima.

Хм. Прочитао сам "1984", као и "Животињску фарму", мада први пут чујем за "Бурманске дане", али ће се и то прочита. :3

Фарма и није нешто. Није лоша, ал није ни на том нивоу на који је сви уздижу. 1984 је одлична. Као и Down and out in Paris and London.

Pronašao sam zanimljivost da je Haksli predavao Orvelu francuski jedan semestar na Itonu.

Ne znam kakav je stav ostalih, ali ja e-knjige citam bas kad moram, tj. kad nema drugog nacina da ih nadjem. A i tad ih ne citam na monitoru, nego odstampam pa citam ko covek.

Наравно да је лакше кад имаш штампано на папиру, ал ко ће куповати кад имаш све за џ на нету. Мени и не смета толико да читам са монитора, више ми смета што морам да седим, због кичме. Зато пребацим преко ReadManiaca е-књигу на фон, па читам тако. Е ту већ постаје зајебано, ако немате већи екран.

Ni meni ne smeta monitor, nego volim da citam u udobnim pozama, pa tu ne pomaze ni laptop.

Down and out in Paris and London ima na Sajmu ako nekog zanima, oko 400 dingera je...

A što se Oskara tiče, sve isto ko i prošle godine (dakle ništa posebno)

I meni je Orvel jedan od omiljenih pisaca.

Elem, njegova 1984. i Hakslijev 'Vrli Novi Svet' su usledili nakon Zamjatinove knjige 'Mi'. To je prva antiutopijska knjiga, napisana je 1920 - i neke, a genijalna je. Po meni, čak je i bolja od 1984.

A da, Neuromanser i Grof Nula su također genijalne knjige koje obrađuju ovu temu.

Čula sam da je ''1984'' fantastična knjiga,ali čekam još koju godinu da je pročitam :)

Meni su upravo ta distopijska dela najjača.

Ja sam pročitao 'Farmu' pre par godina, a Najntin-ejti-for ću uskoro.

1984 je izazvao kod mene mučninu koju nisam mogao da izbacim iz sistema danima. Kada knjiga izazove tako jak osećaj onda znači da je pisac uspeo. Kada je na kraju pustio suzu za velik bratom meni je došlo da pocepam knjigu. Očekivao sam borbu protiv sistem a dobio totalnu neutralizaciju cele ideje o suprostavljanju vladi. Moćno delo.

Procitao sam 1984 pre jedno dve nedelje, a Vrli novi svet pre nedelju dana i obe su dobre, mada mi je 1984 bolja. Ovo sto kaze CrazyAjvar je tacno, kad sam zavrsio sa citanjem 84-te, krenem da ucim Ustavno pravo, i citam ono poreklo drzavne vlasti, monopol fizicke prinude i to, i u sebi se nerviram tipa: "Kako moze drzavna vlast da bude sama sebi izvor prava i vlasti?"