Prijava

Zdravo,dali mi neko moze pomoci oko naziva engleske krimi serije iz 80ih ili pocetka 90tih.Kratki sadrzaj je sledeci:neko kidnapira kcer jednom tipu koji ima mali brodic pa sledi tragove preko pola Engleski koristeci njihovu mrezu recnih kanala.Svake epizode se nalazi u drugom engleskom gradicu resavajuci deo misterije.

Unapred Hvala!

Preporucujem Britanske serije BLACK BOOKS i RED DWARF.

E da, pisala sam definiciju Hustle,ali nije toliko o samoj seriji.
Kod nas je prevedna kao Prevaranti. Uzivajte!
http://www.sidereel.com/Hustle

Red Dwarf, odlicna serija.

Yes Minister...nisam gledo...jel dobra

isto me zanima i vase misljenje za New Statesman

Не верујем да нико није поменуо "Моју породицу".

све су углавном поменуте али ћу ја овај пут да издвојим coupling зато што сам сваку епизоду гледала више пута али је сваки пут једнако снијешно. омиљена ми је она кад мушкарци и жене распревљају о анестезији за вријеме порођаја али нисам је могла наћи па:
http://www.youtube.com/watch?v=PxVHealguGs&feature=related

cudi me da niko jos nije pomenuo seriju hustle --- moj apsolutni favorit

BBC je verovatno najbolja televizija na svetu iz koje su izašli

"Only fools and horses"
"Black adder"
"Men behaving badly"
"Coupling"
"Hustle"
"Little Britain"
...............

Serije su urađene fantastično,likovi su kompleksni, radnja je inteligentna, scena, kostim...
Dodala bih Šerloka Holmsa koji nije u BBC produkciji, ali je jedna od najfenomenalnijih serija ikad, prvenstveno zbog glavnog lika koji je toliko dobar u toj ulozi da to nije zdravo!

Dodala bih Šerloka Holmsa koji nije u BBC produkciji, ali je jedna od najfenomenalnijih serija ikad, prvenstveno zbog glavnog lika koji je toliko dobar u toj ulozi da to nije zdravo!

Ako govoriš o verziji sa Jeremy Brett-om, slažem se da je u pitanju najbolja ekranizacija Šerloka svih vremena.

alo alo, crna guja, ofah, monti pajton i naravno mr. bin

Мислим да нико није споменуо култни The Fast Show. Још и Dr Who!, The Prisoner, Father Ted, Thin Blue Line, What Not To Wear. Рецимо и Херкул Поаро, у главној улози David Suchet, за оне који су као клинци читали Агату Кристи.

Monti Pajton, Fawlty Towers, Dr Who, Crna Guja, Alo alo i Mućke su mi najdraže.

Херкул Поаро, у главној улози David Suchet

Uh, i on mi je dobar.

Malo da oživim temu. Open all hours( na Avali prevedeno kao Non-stop), zanimljiva serija, glavnu ulogu tumači Ser Dejvid Džejson (dok je još bio mlad glumac), on je Granvil , mladić mađarskog porekla koji radi u kao pomoćnik u bakalnici kod svog ujaka Arkrajta. Ujak je stara cicija i spretan trgovac, zaljubljen do ušiju u lokalnu medicinsku sestru Gledis. Granvil nema sreće sa ženama zbog toga što ceo dan mora da nosi kecelju. Serija ima još likova, kupaca ko Arkrajta koji dođu po jednu stvar a odu sa još nekoliko.