Prijava

Kako je moguće da engleski studenti mogu da se organizuju i naprave prave proteste za razliku od naših studenata? (i sam sam student) Kolko znam mi smo u većim novčanim sranjima od Engleza.
Kako to da je vrhunac svakog studentskog protesta u Srbiji dvodnevna šetnja gradskim ulicama ?
I kako to da naši novinari ništa ne javljaju o tome ? Gledao sam danas na CNN-u ,ono tamo je žešće sranje ispalo....

Kolko znam mi smo u većim novčanim sranjima od Engleza

Чини ти се.

Kako to da je vrhunac svakog studentskog protesta u Srbiji dvodnevna šetnja gradskim ulicama ?

Предпостављам да предлажеш да запалимо неког или нешто?

Боже сачувај , де да палимо људе по граду...............боље да киднапујемо неколико људи и да уцењујемо , то увек упали......

Što odmah morate da idete u ekstreme?!?!
Ne ne mislim da zapalimo nekog ili nešto...nego da budmeo odlučniji i brojniji.....postoji gomila nenasilnih načina

Да блокирамо пругу Београд-Бар?

Englezi su organizovaniji u svemu, pa i u stidentskim protestima. A kk traze pa oni sada, mislim na studente u Engleskoj.

Пази,баш зато што смо ми у већим говнима ми се мање бунимо од њих. Код њих тек испливавају говна која код нас пливају ихахај годиница.

Пази,баш зато што смо ми у већим говнима ми се мање бунимо од њих. Код њих тек испливавају говна која код нас пливају ихахај годиница.

Taman htjedoh reći.

Ja sam čuo da kod mene na faksu neki večiti student radi za DB ,fazon pojavljuje se na svim skupovima vezanim za proteste...jes' malo smešno ,al' nikad se ne zna....

Bilo je dobro recimo 2006. kad je bio blokiran moj faks tipa nedelju dana....spavalo se na faksu i tako dalje.... al' ne verujem kako su se povukli ko mrtva puvala kad je dekan rekao da ce zvati muriju da ih hapsi.....pa sta i ako te uhapse ...jedna noć u 29. je maksimum....

Pa ne može da ih hapsi niko na faksu, zabranjen je pristup pandurima na univerzitet. Jedino ako si na privatnom, al' što bi se tamo neko bunio, to je go kurac.

ne ne valjda su izmenili posle 2000. to o čemu ti pričaš...bio sam tamo...na filozofskom...

Зато што су наши студенти јадни. Траже неко ретардирано смањење поена за услов јер им је лакше да се моле богу да би прошли јебени испит, место да седну и да уче бар сат времена. Не бих им дао ни курац да ми пуше тако лењи, а камо ли блажи услов за упис наредне године.

izmedju ostalog zato sto na ovim prostorima studenti ne obavljaju svoj dio posla vec se nekako provlace pa onda ne mogu da se bune sto ni drugi ne rade svoj posao...tako je i sa na pr radnicima koji rade po 3 sata nedeljno i posle ne smiju da strajkuju kad im nema plata jer ne postuju svoj dio ugovora...

Kako je moguće da engleski studenti mogu da se organizuju i naprave prave proteste za razliku od naših studenata?

Mislim da se ovo ne da porediti. Za pocetak, u drugim, naprednijim, zemljama se zna ko upisuje fakultet, ko ide na zanat, a ko na gradjevinu i ostale fizikanerske poslove. Kod nas je druga prica, fakultet upisuje ko stigne, odnosno ko ima da plati, ili se uspe upisati na budzet. Privatni fakulteti samo nicu, a sertifikati, odnosno akreditacije se dele sakom i kapom.
Da se vratim na drzavne fakultete. Da bi se resilo pitanje budzeta, potrebno je da se usaglase odluke ministarstva i univerziteta oko popune budzetskih mesta, a ne da se stvori razlika u broju mesta za buzet, a onda se sve to slomi na studentima. Dok se to ne usaglasi, iz godine u godinu ce dolaziti do sukoba izmedju studenata i fakulteta. Drzava treba da odluci vec jednom, koji su to uslovi koje student treba da ispunjava da bi bio na budzetu, da li je to odredjen broj studenata na svakom fakultetu, ili svi studenti koji imaju odredjen broj bodova, 60, 54, 48, koliko vec, ali da se to odluci jednom i gotova prica.

Kako to da je vrhunac svakog studentskog protesta u Srbiji dvodnevna šetnja gradskim ulicama ?

To je zato sto je vecina studenata koji su na budzetu na granici za budzet, i lenji su za proteste, kao sto su lenji i za ucenje. Oni koji su zasluzeno na budzetu, uglavnom uce ili ih ne interesuje sto ostali protesuju, jer imaju zagarantovan budzet. Studenti koji nisu na budzetu nemaju razloga za protest za ljude koji su stekli uslov za budzet, ako ni ovi sami ne zele da protestuju i da ustanu za svoja prava. Da bi studenti bili solidarniji i jedinstveni, potrebno je procistiti i studentske saveze, koji su, kao i drzava, leglo korupcije i lopovluka.

I kako to da naši novinari ništa ne javljaju o tome ?

Zar u zemlji u kojoj mediji sa svih strana bombarduju sa vestima iz rijaliti souova i sa prljavim vesom ljudi sa nase estrade moze da se ocekuje normalno novinarstvo? Vecina kvalitetnih emisija se gasi posle nekog vremena, a zameni je gluplja i tako dok svi ne pocnemo da se oglasavamo kao curke.
Moje misljenje je da studentski savezi i predstavnici studenata u parlamentima treba da rade posao bolje, da se studenti bore za svoja prava, ali i da zasluze taj budzet, a ne da mlate praznu slamu i traze 'leba bez motike.

ovaj rom k'o da nije ROM :D šala naravno...
kakvi protesti, kakve pičke materine... nije fakultet izmišljen da se ganja demokratija, već da se sjede i uči...
ovi što protestuju sigurno su lunjali po gradu i provodili se, dok ja nisam spavao da bih bio na budžetu... i ne treba država da plaća školarinu za sve, već samo za najbolje i one koje može zaposliti da joj donesu korist...
što se tiče studentskih saveza, to je go kurac... tamo sjede poltroni koji imaju ličnu korist od toga i boli ih tuki za ovima što nisu na budžetu...

@Rom slažem se sa tobom skoro 100%

Ovi što kažu da su studneti lenja stoka i nista ne rade(to imaju pravo da nam kažu ljudi koji su završili faks u roku) ...eh sad vi koji ste po starom statutu studirali blejali ste po fakultetima godinama i sad ste nama našli da pričate o lenjosti...

Da malo skrenem sa teme..
Kad sam upisao faks , a to je bilo 2006., bio sam prva generacija koja je krenula po "srpskoj Bolonji" ....Bolonja je program po kojem se reformiše ocenjivanje, nastavni program, način rada profesora i studenata u cilju efikasnijeg i kvalitetnijeg studiranja...svi ispiti bi trebali da se polažu pismeno i da budu jednosemestralni,uz veliki udeo seminarskog rada u oceni.
Kod nas se promenio samo način bodovanja(pričam za moj faks,ne znam kako je na 90% faksova) ,to jest juri bodove da bi bio na budzetu, jer ti nad glavom visi astronomska školarina. Ko jebe znanje i ocene, samo da ne plaćam, jer nemam!!!
Profesori predaju kao sto su predavali i pre 25 godina, ispiti su i dalje dvosemstralni....
Svake jebene godine ista stvar ..do 14.oktobra ja nemam pojma sta mi je uslov, gospoda iz studentske službe se prave luda ili ni oni nemaju pojma ,jer i u ministarstvu i na faksovima vlada konfuzija.
KAd sam upisao fask rekli su nam vama je uslov za budzet 37 ,i tako će vam biti do kraja školovanja ,kao krenuli ste po jednom statutu koji važi za vašu generaciju. Onda su sledeće godine sve zaboravili i kao uslov vam je 42, pa onda 48...na kraju će da nam uvale čišćenje godine za budzet......

Ovi što kažu da su studneti lenja stoka i nista ne rade(to imaju pravo da nam kažu ljudi koji su završili faks u roku) ...eh sad vi koji ste po starom statutu studirali blejali ste po fakultetima godinama i sad ste nama našli da pričate o lenjosti...

ja kažem da su studenti lijeni, i upisao sam 2007 i četvrta sam u roku...

"srpskoj Bolonji"

problem je što ovo svako tumači kako njemu odgovara, pa tako studenti misle da imaju mogućnost daneograničeno izlaze na ispite, a profesori gone svoju priču...

uz veliki udeo seminarskog rada u oceni

ovo je još jedna glupost u bolonji, jer seminarske radove uglavnom prepišu iz jedne knjige, bez istraživanja što je njegov osnovni cilj...

Profesori predaju kao sto su predavali i pre 25 godina

tada su naši inženjeri elektrotehnike i građevine išli po svijetu i bili priznati stručnjaci, a ne ko danas kada ih niko ne jebe ni iz glave...

Svake jebene godine ista stvar ..do 14.oktobra ja nemam pojma sta mi je uslov, gospoda iz studentske službe se prave luda ili ni oni nemaju pojma ,jer i u ministarstvu i na faksovima vlada konfuzija.

ovo je istina, ali to je već problem države... ne može se fakultet razlikovati od države

P.S. sve što pišem odnosi se na republiku SRPSKU, ali vjerujem da je stanje slično...

Kao prvo, vecina studenata nije stekla radne navike u srednjoj skoli i male su sanse da se to desi na fakultetu, tako da su studenati vecinom kampanjci. Bolonja nije za kampanjsko ucenje, ona je napravljena tako da konstantno tera studente na ucenje. Po Bolonji, studentima su predmeti izdeljeni na manje delove, kolokvijume. Jos su tu i bodovi za vezbe, za seminarske, za testove. Nisu svi faksovi isti, pa mislim da nije svakome ni program isti, ja uzimam svoj kao primer, ali trebalo bi da su i ostali slicni. Smatram da je puno lakse polagati ispit koji je, recimo 3-semestralni, kao 3 ispita, u 3 semestra, nego slusati predmet 3 semestra i onda ga polagati.
Mi smo takav narod, uvek se bunimo protiv novoga, umesto da uzmemo i prihvatimo najbolje iz novog, mi kukamo za onim kako je bilo, a ni to nam nije valjalo. Bolonja je tu vec neko vreme i ljudi bi trebalo da su se vec navikli na to. Takodje, mislim da bi trebalo dozvoliti i starijim studentima da polazu neke ispite preko kolokvijuma, narocito ako su to 1-semestralni ispiti. Zasto nekome ne dozvoliti da polaze na laksi nacin, ako je materija ista, samo je nacin polaganja drugaciji?