Prijava

Stoka...Sad iz inata idem i na Budućnost,navijaću i draću se više nego juče...Ja sam za to da postavimo za vođu navijača onu buckastu crnkinju,da li je Majlsova ili Jangova žena,nemam pojma :D Najjača je bila kad je krenula da maše rukama i poručuje nam da navijamo :D

Све је почело достојанственим минутом ћутања, којим је одата пошта легенди фудбалског клуба Бори Костићу.

Слава му.

Утакмица је била тврда, са чврстим одбранама и лошим нападима и једне и друге екипе. Пионир поново ПУН и БИЛО ЈЕ навијања, иако се осећала бојажљивост у почетку. Уваљен курац вођама.
У првој четвртини, цела хала на ногама поздравља Робијев улазак. :) Нананана нананана Роберт Просинечки...
Јанг и Марш најефикаснији, али мене је одушевио Цветковић. Дечко од 17 година стоички се држао, пошто Дрча и Недовић нису могли да се саставе. Недовић се искупио у последњој четвртини, изгурао екипу везаним поенима, а тачку на њихова надања ставио је Николић сјајном бананом. И даље имамо лош третман код судија, пресело им дабогда. Ружна утакмица за гледање, али доста узбудљива.

Из неких својих интереса, сигуран сам да су новчани.

Daj brate batali te price vise. Isto tako sto ti ne mozes da shvatis zasto oni to rade,ni oni ne mogu da shvate zasto se to radi,zasto se ljudi izjasnjavaju kao DELIJE SEVER,nose obelezja grupe,navijaju(iako je zvanican stav grupe da se NE navija),penju se na sipke,itd.Naravno da ce nekome to da smeta.Nemoj pogresno da me shvatite,svi navijaci,simpatizeri i bilo koji drugi ljudi koji navijaju su Delije,svako ce ti to reci,niko ti nece reci ja sam Zvezdas.Ali Delije Sever je organizovana grupa ljudi,pardon VEOMA organizovana grupa ljudi,koja rade za dobrobit svog klub,BEZ novcane nadoknade.Kazes zasto ne dodju...Zato sto je ranijih godina receno ljudima sta smeta,sta treba da se promeni,ali su ti ljudi pljunuli u facu gore navedenim.Da li se secas kako su oteran Dzajic(legenda kluba),Piksi,konobar i ostali oterani iz fudbalskog kluba!? Punim severom! Sto znaci da je neko dooooobro razmislio kada je doneo odluku da se bakset bojkotuje ne dolazenjem grupe DELIJE SEVER na utakmice,a kada masa uzme i skace u njihovim obelezjima iz utakmice u utakmice,dolazi do ovoga-http://vesti.aladin.info/2010-12-24/504325-zvezda-nadigrala-zagreb(prva recenica),sto nije istina! Zamisli ti i ja vodimo radnju neku,i odlucimo da odemo na godisnji odmor.Ti odes,a ja ostanem,i otvorim radnju,boli me kara.Pise "na godisnjem odmoru",a radnja radi.I ti se vratis i vidis to,sta bvi uradio? Rekao bi,alo decko,jel imamo dogovor,sta se glupiras.Ja nisam protiv navijanja na basketu,ali sam protiv toga da se ti ljudi predstavljaju kao DELIJE SEVER,kao grupa koja je godinama gradila imidz u Srbiji i Evropi.Neka se skinu ljudi u bele i crvene majce,ili neka nose ZVEZDINE dukseve,majce itd,pa neka navijaju do mile volje,niko ne moze to da im zabrani.Napisao sam ovde pun kurac necega,a moguce da vam nista nije opet jasno,ali morate da shvatite da ti ljudi trenutno rade jedini nesto pozitivno u nasem klubu.I naravno da bojkot ne moze da uspe,kada konstantno dolaze ljudi.Zamisli da svi ispostuju 3 utakmica za redom taj bojkot,da bude prazan Pionir(to traje vec godinama,pa se nije desilo),jel mislite da se neko ne bi zapitao "U jbt,pa mi nesto pogresno radimo".Ovako,uvek ima nekog,i ovoj upravi je to super,"aha,eto ovi bojkotuju,ali evo dolaze ljudi,imamo njihovu podrsku,nastavljamo dalje sa radom".Onda se pocne sezona do jaja,pa puf,nema se za plate,pobegne crnac,pa ode jos jedan,pa te na kraju svi pune,i tako iz godine u godinu.I tako ce biti i dalje....

EDIT:Zaboravih da kazem ono zbog cega sam i krenuo da pisem,tj zbog ovog gore uokvirenog.Delije su grupa koje se samofinansiraju,Delije shop radi perfektno,konstantno izlaze novi modeli majca,dukseva,itd,koji se momentalno razgrabe,tokom utakmica se skupljaju prilozi,nijedna koreografija nije placena od strane kluba,vec iz fonda grupe Delije Sever.Jedan od dokaza jacine grupe,samo to...

Ja mislim da je to pogrešan način tjeranja uprave i da klub najviše ispašta.

Kontam ja tebe bvdlga, eto ni ja na basketu nisam bio ne pamtim...Ali meni to onda izgleda kao da vodje hoce da dokazu dripcima iz uprave da nisu u pravu, tako sto nece biti publike. Pa onda vodje trebaju da se preispitaju sta je sa mozgom? Svi ti navijaci, simpatizeri, gledaoci, ne dolaze da gledaju Nedovica, Marsa, Majlsa, Janga, ili ljude iz uprave... LJUDI DOLAZE DA GLEDAJU ZVEZDU! Oni dolaze samo zbog imena CRVENA ZVEZDA! U fudbalu bi mozda ovakav bojkot i uspeo, jer fudbal je ipak najpopularniji sport u zemlji, i bilo bi previse za upravu kada bi na stadionu bilo 3,4 hiljada navijaca na istoku i zapadu...Podseca me na cuveni grobarski bojkot, kada smo im se smejali oko Bjeke i Zeke, a mi smo jos veca bagra...Mi ni pre bojkota nismo imali pun pionir, jer tada je bila ona stagnacija Zvezdasa, kao sto se na fudbalu stavljala sipka na polovinu severa. Pionir je nikad puniji nego ovih poslednjih utakmica kada se Zvezda ne bori za titulu, za fajnal for, vec se bori ZA OPSTANAK! Ako nista drugo, ovo mora da pokaze vodjama da ako vec hoce da teraju upravu smisle bolji nacin. Nije sve tu cisto, zasto bi se ovde vodje pravile pametne, i nedolaskom terale upravu, kada znaju da to mogu uraditi jednim urlikom kao npr. na utakmici protiv APOELA? Ko god da pobedi u tom "uprava-delije fajtu" klub ce biti srozan na jos nize grane na kojima je sada.

Бвдлга није то баш све тако, на пример:

koja rade za dobrobit svog klub,BEZ novcane nadoknade

Лолчина брате за ово. А јел знаш ти, зашто је бојкот баскета уопште?

I
Лолчина брате за ово. А јел знаш ти, зашто је бојкот баскета уопште?

Pa bilo bi glupo da pisem sve ovo,a da ne znam...Nemoj me za ovo iznad sto si uokvirio shvatati bukvalno,nisu svi cvecke,naravno da ima i toga,sad ja ispadoh moron,napadaoh decka u neku ruku za to,pa sad potvrdjujem isto."Ko ne krade,nema cokolade"... :P Salu na stranu,ja sam ovu pricu oko svega potegao samo da uticem na to da se pazi sta se prica,jer ce nekome zasmetati kad procita pojedine komentare,ili ne daj Boze cuje ih uzivo.Ja niti sam neko mudo,niti sebe smatram vecim Delijom od bilo koga ovde zato sto ne idem na basket i postujem odluku Delija,samo dobronamerno pisem,kako se ne bi neko izleteo na ulici da prica kako je "uvaljen kurac vodjama",kao sto rece neko gore.

Sa svim to ima veze osim sa sportom.

Прво, хвала на оволиком труду уложеном, да би ми одговорио. И ценим пре свега твоје намере.

Позиваш се на Аладин. То је неозбиљан сајт и неутицајан пре свега. Ниједне дневне новине сигурно нису пренеле такву вест.
Обележја? Разумео бих ја да су дошли људи, па покачили заставе "Делије НекиГрад/НекиДеоБеограда". Па да им смета, пошто може да се повеже са "Делије Север". Него дуксеви и шалови... Лупам сад - дођем на утакмицу са оним шалом "понос града" и постајем представик групе "Делије Север"? А не знам да ли у Пионир дођу и 3 лика са дуксом на ком пише баш ДС...
Али све је то сад релатино небитно.

Мени је најбитније то што се не изјашњавају шта желе да се деси или уради, да би престао бојкот. Разумеш, мени као навијачу овог клуба није јасно зашто не подржавају клуб на утакмицама, шта желе да постигну? Кога желе да отерају из клуба? Сваког досад су не само именовали, него прозивали и то добрано... Ден Тана је можда најбољи пример. Овде мук. Не разумем...

http://www.naslovi.net/2010-12-24/rts/zvezda-nadigrala-zagreb/2216555

http://www.vesti.iz.rs/vesti/sport/v/zvezda-nadigrala-zagreb-362533

Cisto da ne bude da je samo Aladin.. :P I 99% sam siguran da je na B92 sajtu bio isti naziv,no nema veze.Jebi ga brate,ne znam sta da ti kazem.Tribina misli da je ovo najbolji nacin,verovatno ce doci dan kada ce neko reci "e dosta je bilo onog majmunisanja,ajde da oteramo ove slepce iz uprave u tri lepe picke materine",a onda mozes da zamislis koja ce medijska hajka da krene...Te huligani,te ko su oni da odlucuju,te kad ce nasa pravedna policija da stane na put tim navijacima,koji su naaaajveci problem u ovoj zemlji,itd,itd,itd...da ne nabrajam. No,aj i ja da kazem nesto pozitivno.Svidja mi se sto igraju mladi trenutno,tj bar nekolicina.Ovi crnci,koliko sam gledao,dvojica su ok,treci tu i tamo,ali za ovakav tim je mozda i ok,mada bi pre voleo nekog klinca da tutne Uvalin da igra.Ne znam da li bih vise voleo da ispadnemo,pa da igrmao lepo u Srbiji,ali dzaba kad Kragujevac igra NLB,Vrsac isto.Tako da neka bolje ostanemo onda u toj jebenoj ligi nekako,pa da se promeni nesto na bolje sledece sezone..

Ма боље је да останемо, ипак је много јача лига. Али биће зајебано...

Свестан сам и ја да клуб вуче лоше потезе већ годинама, али стварно нисам паметан, пошто реално говорећи немам претставу како клубови функционишу, ко ту заправо вуче конце и сл. Јебига, волим баскет, игра се квалитетна кошарка на овим просторима и идем да гледам свој клуб, не могу да се оптерећујем фотељашима, агентима, лоповима...

Мени је најбитније то што се не изјашњавају шта желе да се деси или уради, да би престао бојкот. Разумеш, мени као навијачу овог клуба није јасно зашто не подржавају клуб на утакмицама, шта желе да постигну? Кога желе да отерају из клуба?

Бојкотују Јадранску лигу, па самим тим и све остало.

А зашто домаћу лигу?
Уосталом, Јадранска лига доприноси кошарци. И нашој и хрватској и осталим...

Pa da ali zar nije bolje da iskoristimo i promovisemo sportske centre i gradove poput Kraljeve,Kragujevca,Cacka,Nisa i ostalih,vremenom bi i oni ojacali,da se ne lazemo,ipak smo jedna od najtalentovanijih nacija za taj basket? Prvih 2 godine je bila do jaja Jadranska,posle su bukvalno uslovili par klubova da moraju da je igraju,jebem ti ja tu ligu.Uostalom,sto bismo MI doprinosili njihovih kosarci,umesto svojoj,zar ne? Hrvatima je do jaja,pogledaj im klupsku kosarku,Cibona jedina nesto da uradi nekad,ovo ostalo sve go kurac.Slovenci isto,evo Olimpija sad kao dobro igra.A nasi? Partizan sabija zadnjih par godina,Zvezda u ULEB-u i ostalima igrala dobro,FMP i Hemofarm takodje,ovi stizali do finala jebenog.Mi njima dizemo rejting i kvalitet,a sebe jebemo...Odlutah sa teme.. :D

Доста је значило Звезди или Хемофарму да игра са осредњим евролигашима Олимпијом и Цибоном (до ове сезоне, сад су стварно распад). То су отприлике ривали какве срећеш у 1/8, 1/4 или 1/2 финалу УЛЕБ-а... Па чак и Партизану више одговара пар јачих утакмица, исто због европе. Јебига, шта имаш од трпања Меге, Суперфунда, итд.

Хоћу да умрем од нервозе што немам где да гледам...

Надам се падању глава.

12:12 прва четвртина.

34:24

За нас.

Полувреме. Ако има неко неки ажурнији сајт, нек' јави...

То!

34:24 на полувремену.

65:43

Jos 10 min...