Prijava

Ja mnim da Baron samo parodira Celta, jer ovaj vozi crveno auto...

Ali ću ga ipak puštiti da sjede u GTR, kad budem išao u Srbiju da napunim gume azotom.

Ćao, GTD! Kako si, stari?

ne pricam ovo bas toliko iz dupeta gtd, cisto da znas :)
ovo je otprilike nemacki plan, a ako nekome verujem oko automobila to je nemcima. jebote, pa prvi se ti lozis na njih.

Đe si Mićoni, što se rabota?

Razmišljam šta bih vozio da imam neke seriozne pare. Nego, Moris mi je oduvek bio do jaja auto, vredi li bacati pare za njega?

Kase budu vozila kola na struju uzeću dvojku citystromer i pričati kako je VW vazda bio ispred svih.

Fora ga je voziti. Pravo momačko i đevojačko auto.

EDIT:
Na Mini mislim.

Не вреди дебатовати овде :)

Pa pristevac, nema sta debatovati. Ja prvi ne bih kupio elektricni auto sebi, ma koliko kesa imao. Dok npr devojci/zeni bih bez razmisljanja kupio elektricni auto, jer je njoj cilj samo da se preveze od tacke a do tacke b.

uvek bih pre vozio ovo
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/M5_E39_rear.JPG

ili ovo
http://wheelexperts.com/_peter/Alloy%20Technic/M5%20E60%20Mesh%20brushed/DSC03063%20copy.jpg

nego bilo, ali bilo koji elektricni auto.
Valjda kapiras..

Normalno kad smo mi muškarci petrolhead-ovi.

///M <3

Da, na Mini sam i mislio. Elem, verovatno ste pisali, da imate ozbiljan novac, koji biste auto vozili? Nemojte sad stavljati neke besne modele koji se rade u pojedinačnoj proizvodnji. Dakle, neki iz serijske proizvodnje, ako je moguće?

јефтино да га пуниш струјом, одржавања скоро да и нема, солидна

Pazi, ok je to verovatno bi ispalo jeftinije od benzina, ali brate, ovo za održavanje ne verujem. Uvek će biti nešto vezano za elektromotore, baterije, elektro - kontakte i sl. što će da pravi sranje naročito posle par godina eksploatacije. Kao što i komp moraš da održavaš samo još skuplje i mnogo kompleksnije.

Misliš ako je elektromobil da nećeš morati da menjaš bar neku vrstu rashladne tečnosti za ceo taj sistem ili neke klasične stvari tipa trapa i sl. Tek će sa elektromobilima da krenu da deru po ušima (bar prvih 10-ak godina) jer će morati servisi da nabavljaju opremu za dijagnostiku i potrebne alate koji opet verovatno prilično skupi.

Npr. 80-ih su se BMW i Mercedes reklamirali kako na njihovim kolima moraju da se samo redovni servisi rade i kako ništa drugo neće riknuti u radnom veku motora koliko su oni proračunali. Našao sam i neke reklame njihove i prospekte, bile su neke cifre od 500 000 pa do 700 000 km.

Elem, verovatno ste pisali, da imate ozbiljan novac, koji biste auto vozili?

Mercedes W124 500E

http://www.spannerhead.com/wp-content/uploads/2012/04/Mercedes_500E_E500.jpg

i neke fazone tipa eskort i sijera kozvort i sl.

uvek bih pre vozio ovo
nego bilo, ali bilo koji elektricni auto.
Valjda kapiras..

http://wheelexperts.com/_peter/Alloy%20Technic/M5%20E60%20Mesh%20brushed/DSC03063%20copy.jpg

OVO ce se praviti iskljucivo kao elektricno auto brze nego sto mislis, valjda kapiras to :)

Misliš ako je elektromobil da nećeš morati da menjaš bar neku vrstu rashladne tečnosti za ceo taj sistem ili neke klasične stvari tipa trapa i sl. Tek će sa elektromobilima da krenu da deru po ušima (bar prvih 10-ak godina) jer će morati servisi da nabavljaju opremu za dijagnostiku i potrebne alate koji opet verovatno prilično skupi.

ma bice u pocetku sve skuplje, ali fora je sto je jednostavniji motor i kontrola i to mnogo - samim tim ce biti jeftiniji da se proizvode. mnogo. samim tim ce se popravke svoditi na prostu zamenu pokvarenih jedinica, sto ce mnogo smanjiti cenu rada, sto je najveca cena ovde.
sto znace da ce prvo da se isplati u bogatim zemljama, ko i sve :)

nema rashladnih tecnosti btw, si lud vodom da ladis struju :)

Tesko celte. Mozda kao hibrid, kao cist elektricni tesko. Izgubio bi tu bmw mnogo fanova, kojih ima gomila po celom svetu.
Ovo ti pricam za M diviziju, sto je na slikama.

Izgubio bi tu bmw mnogo fanova, kojih ima gomila po celom svetu.

svet mnogo veci nego sto mislis, a fanovi matore i kupuju druge automobile, a mladji i oni sto kupuju novo ce da vole ono sto je tad moderno, kao i uvek.
gledaces potpuno elektricnu M diviziju i sve ostale, to ti garantujem.

Мики, електромотори су у суштини врло једноставни, то знаш и сам, један покретни део има. Сигурно да је поузданији од бензинског или дизел мотора кои се састоји од хиљаде делова :) И за одржавање сам мислио на мотор, наравно да ћеш морати повремено да мењаш кочионе плочице, дотрајале амортизере и сл. Има Џеј Лено неки електроаутомобил из деведесетих, не знам који беше, каже да ништа око мотора није морао да чачка и одржава до дана данашњег.