Prijava

Airsoft svoje korene vuče iz Japana gde se razvio kao zabavna timska igra. Svoj procvat je doživeo u SAD-u gde je, uz paintball, postao vrlo popularna timska igra zbog svoje realističnosti, sigurnosti i pristupačnosti.
Airsoft “oružja” su verne replike realnih oružja, jednaka su po dimenzijama, detaljima i skoro iste težine. Bit samog mehanizma airsoft opreme je da malom količinom vazduha izbacuje plastičnu kuglicu (BB – mnogo manje opasna od uobičajenih vazdušnih pušaka).
Maksimalna snaga airsoft oružja je 0,08 Joula pa do 1 Joula. Sama brzina ispaljivanja kuglice iznosi od 200-300 fps (feets per second)
Danas proizvođači airsoft opreme nude replike gotovo svih poznatih pušaka i pištolja (a mogu se naci i poznatije verzije SF opreme iz filmova). Replike se mogu nadograditi dodatnom opremom kao što su optike, nišani, laseri, lampe….
Većina airsoft pušaka ima mogućnost rafalnog pucanja, sa brzinom ispaljivanja od 600-1200 kuglica u minuti(to je 20-ak po sekundi!!)
Airsoft je kao aktivnost najprepoznatljiviji upravo zbog realizma svojih replika. To je razlog zbog kojeg ga koriste vojske i policije mnogih zemalja sveta pri svojim treninzima i usavršavanjima, a običnim igračima pruža delić toga sveta.
Za zaštitu pri igranju obavezne su zaštitne naočare ili maska preko celoga lica.
Sve igre i scenariji koji se koriste u paintball-u pogodni su i za airsoft. Vlada mišljenje da se airsoft igra isključivo na šumskim terenima, ali pogodni su svi tereni, od otvorenog mil-sima do bliske borbe po građevinama.

http://www.youtube.com/watch?v=CyGsYTrKto4

jedna moja ortakinja je u ovom timu i najbolji utisak koji mi je prenela kaze: ako nenosish zastitu pogodak moze da ti npr izbije zube:)

sto je najbolje nema bas nekih pravila igru uglavnom opisuju ferplay,dogovor i dobra zajebancija.
Uz to uz svaki pocetak susreta akcije ili kako god napominje se da se zastitne naocari obavezno nose!

Nadjena lokacija u surcinu teren je ok cena iznajmljivanja puske je 700din i dobija se odelo sve u fullu

Imam brata od ujaka,on ide svake subote negde u Bubanj Potok,blizu onog strelista,da se pegla sa ortacima.

ae raspitaj se kakvi su uslovi pa kaci.

Ce da ga pitam.Znam samo,da pre tog "rata" moraju da prijave muriji da ce biti u toj sumetini,sad 'bem li ga zbog cega.

ma jbga cimanje moze neko d'nastrada

jedan video koji pokazuje koliko je airsoft ozbiljan sport ili nacin zabave ..

http://www.youtube.com/watch?v=vnrUdDNJoes&feature=related

znaci nista bez maske naocara i odela

Bolje Pajko da mi nisi slao ovo. Sad ću da se "primim"....

Malo kasnim sa informacijama za Pajka, ali bolje ikad nego nikad :)
Postoji nekoliko terena na kojima vezbaju klubovi, a to su: Ruma, Kovilovo, Surcin i Bubanj Potok.Ne placaju se tereni, ali moras biti clan nekog kluba.Prijavljivanje muriji je obavezno.Evo i adresa sajta gde se mozes informisati bolje i preko kojeg se mozes uclaniti u neki klub:
www.airsoftsrbija.com
www.airsoftsrbija.org
www.airsoft-srbija.com

Mogu li ovim da se tepaju ptice?

ово толико јебе. ко пејнтбол ал ти не треба 100 евра да би се изигро и то на туђем терену с туђом пушком.

ја сам у фазону ако оћете да направимо вукајлијашки трип с овим кад отопли типа на ади или негде, свако своје оружије донесе, евентуално се исталимо за муницију у боји и зезамо се. наравно не треба нам ово про орушије него неко пристојно.

у суштини играмо се рата јелте.

Ne može Davide. Ersoft treba poštenje i karakter. Toga ovde nema.

skup sport jako, skup hobi....

neki idu do tolike perfekcije da celi timovi kopiraju neku odredjenu vojnu jedinicu do najsitnijih detalja...

puske i pistolji skupi ko djavo, pogotovo ako su na gas, onda i samo koriscenje nije jeftino jer moras stalno da kupujes ampule....al ne da je dobro nego je prejebeno