Prijava

Lepotica i zver mi najgotivnija bajka. O njima sve najlepše. :)

Пре бих рекао, буржуј принц који је мало зарасто, ал јбг има дворац. Ове данас не би чекале једна латица да падне.

I to što kažeš, moje gnusne laži neče poljuljati njegovu jebačku reputaciju. Stidim se.

Mislim da bi to bila jebena situacija ako zver voli da gaguje seksualne partnere. Jer, džaba joj što je lepotica ako joj mune u dušnik.

Лепотица спонзоруша?

Caro, što si stavio upitniks?
:odaziva se:

A pa reko da vidim tvoje mišljenje, al nema veze...

mislim da bi deda mraza isto trebalo skalpirati, najviše kada prestane da donosi poklone, ali opet uzevši u obzir korz kakva govna deca tek treba da prodju u životu u neku ruku nije i loše d a prozive taj segment zivota u nekoj bajkovitosti šta znam...lepoo je gledati kako se raduju...a i nama je tada bilo lepo...

Saću ti kažem mišljenje.
Deda Mraza bi trebalo skalpirati, a decu na vreme naučiti da se od govana pita ne pravi.
Ko posle da im objasni da su se zaljubili u princa raspalog luzera ili u princezu koja daje i onom koji joj nije tražio?
Odmah u realnost, pa nek se češu.
Jel deda Mraz mene voli?
Ne voli te. Mrš u kućicu!! :)

Deda mraz je obični pajdoman koji ulazi ljudima kroz dimnjak i krade im dop iz prljavih čarapa

A šta mislite o čarobljaku iz oza oni promovišu dugu jel mislite da su oni svi pederi

Ја верујем у бајке ♥ А омиљена ми је Трнова Ружица ♥

И шта ми бре пљујете по бајкама, који вам је, све ћу вас побити ко мраве.
Највише сам волела да уживам у бајковитом појању Бекстрит Бојса, па да трипујем да Ник Картер мени пева оне изразито љубавне текстове. Љубав постоји и шта се кој курац враћам на овај свет ако не постоји.
http://www.dailyworldbuzz.com/wp-content/uploads/2010/02/The-Sleeping-Beauty-Syndrome-Louisa-Ball-the-Real-Life-Sleeping-Beauty.jpg

Ono što mi smeta kod većine bajki je to što sve te junakinje, zapravo, ništa ne rade. Čekaju da ih neko spase. Zbog toga mi je omiljena bajka "Lepotica i zver", i zbog toga se kroz čitavu istoriju književnosti provlači ta tema (od Tatjane i Onjegina do Bijelog dugmeta).

Ono što me, negde, zgražava je krvoločnost bajki. Snežanu je ugušio korset, pa ubo otrovni češalj, pa se zadavila jabukom. Lovac je rasparao živog vuka i stavio mu kamenje u stomak. Ivica i Marica su spalili vešticu. Tri praseta su vuka živog skuvala. U originalnoj Pepeljuzi (Pepeljugi?), ružne/zle/sponzorski orijentisane sestre seku sebi stopala ne bi li se ututkale u krznenu cipelicu (ovde je, inače, uticaj kineske kulture i običaja). Mala Sirena (mada, to je Andersen). Devojčica sa šibicama. Spisak je ooooogroman. Valjda je jedino što nas i dalje tera da verujemo u mit benignosti bajke čežnja da verujemo u to da postoji makar jedna potpuno čista, potpuno svetla, potpuno dečja stvar koja nas može dotaći i kasnije u životu.

Meni je najjači Dambo.

Sve je ovo divno i krasno, ali kako ste zapostavili divne junake ove bajke ?
http://www.focusonlinecommunities.com/servlet/JiveServlet/showImage/38-2447-4021/bible1.jpg

Podseti me tema na noć kada sam ovo kucao
http://vukajlija.com/pepeljuga/187228

dokon pop...

МНОГО ПОСТОВА НИСАМ ЧИТО (МПНЧ)!

Не треба забрањивати бајке јер су људи исувише ограничени да би веровали у стварност. Доказ томе су све могуће и немогуће друштвено признате бајке, да не кажем веровања, или још црње библије, курани, јеховини сведоци, тарабићи...
Укинути све бајке или ништа.

Што бих укидао идеал коња на белом витезу и идеал живљења срећно док неко не умре, убивање аждаха, четврт века стара, а још девица и сличних ствари, ако можемо да верујемо у бајку да је неко липсо, па оживео, па отишно на небо, а пре тога био лекар, столар, мађионичар, приповедач, социолог, психолог, психијатар, црвени крст, хипик, и ко зна шта све није био. Ни један дунђер на свету не зна да наброји толко заната, а камо ли да каже да је све то радио...