Prijava

Treba samo da se primi neka injekcija posle porođaja, valjda i majka i dete je dobijaju i onda je sve ok...
Ja se malo uplašim, sećam se da mi je prvi put kad sam davala, pritisak skočio na ne znam koliko, a inače imam nizak, od straha valjda :)

Treba samo da se primi neka injekcija posle porođaja, valjda i majka i dete je dobijaju i onda je sve ok...

Ne mora to uvek. Samo ako je beba Rh+ a majka Rh-. Da ne dođe do odbacivanja sledećeg ploda, tj. do spontanog. :)
A i inače to nije više opasna stvar. Sredi se... :)

Aha... Znam da ima neki izuzetak :) Da, pre je to bio veći problem, sad se retko dešava...

Forget, više ništa ne stoji na putu našoj vezi.

Nemojte da me plašite...

Koja si ti krvna grupa, Dub? :)

0+ i davalac sam, pa ako nekom treba, ne daj bože, nek izvoli! Sektaši stop! :) I ne mogu više od 250 ml. Oni tamo procene, i samo da ne postanu alavi... Ozbiljno, mi žene dajemo tu krv na šest meseci, a poslednji put sam pre 8 meseci, tako da je u redu. I kada me prođe ova postpraznična malaksalost, idem u humanizam.
Postala sam davalac i da bih pobedila strah od igala i onog sadističkog ambijenta u laboratorijama, ali kada daješ krv jer znaš da si zdrav i da bi nekom pomogao, onda strah i gađenje nestaju.

A ja A-, znači, uz pomoć savremene medicine, neće biti problema :))

Pa imaju taj preparat i sad je bezopasno. I ne prima beba ništa, nema ona nikakav rizik.
Eto malo informacija... :))
messalina, čega se plašiš?

Meni su uzimali 400ml, muškarci mogu 3 puta godišnje, ja mislim.

Pa tu udariste o nekim komplikacijama za "minusaše", a ja kao forget-me-not A-. Mada vidim da ona sve to sa smehom prihvata, probaću da se ugledam malo na nju :)

mar, možeš već posle četiri meseca...
Dub, može 4x...
Jel ima još neka dilema da mogu da rešim? :)

I meni 400ml... Muškarci mogu na svaka 3 meseca, a žene na 4, koliko ja znam...

forget ju nat, hoćeš da idemo zajedno da dajemo krv?

Od koga je i dosta! :) Ne, meni su prvi put uzeli 350 ml pa mi rekli da dođem za šest meseci. Posle su uzeli manje. Dobro, zar treba sada da priznam da sam kilava!? :)
Pitaću ih, ako mi sada uopšte budu i uzeli...

Messalino, pa nećemo unapred da se brinemo, a i kad Jacka kaže da ne bi trebalo da bude problema... Ja joj verujem, devojka se razume :)
Dub, ovih dana sam nešto kilava i neispavana, kad dođem sebi, može :)

Ja dajem sad, kad krene ispitni rok, ovaj krvavi, nisam davao od juna.

Onda neki drugi put, Dub :)

Melk, nisam u Novom Sadu trenutno, ali za koji dan možda dođem, a tada ću rado dati krv. Moja krvna grupa je 0-. Čućemo se povodom toga.