Prijava

musssashe
zbog side?

Ја кад сам у средњој давао крв, нормално сам ишао на часове после давања крви, а и сутрадан у школу. Стварно је безвезе оправдање за бежање. И да, најчешће је то главни мотив средњошколцима да дају крв. Као и оно што се поклања. Сећам се, први пут кад сам дао крв, дало нас је само троје из разреда можда, тад није било никаквих поклона. Наредни пут, кад су дошли са мајицама, чоколадама, соковим а, чиме већ, сви су се сјатили да дају крв као муве на говна. Јебени јадници.

I dan danas se stidim jer sam se jedne prilike prijavio da dajem krv i naravno da bih bio u 9 tamo, ja sam morao da ustanem u 6 zbog prevoza... Nije me mogao top probudit' i nisam pošao, ali s obzirom da sam se prijavio, a profesori nisu dobili povratnu informaciju ko je bio, a ko ne, i meni je bio opravdan taj dan... Nisam htio da ga iskoristim, jer nisam imao obraza, ali me profesorica na prvom času izbačila napolje i upisala u odsutne, i onda sam morao da produžim da bi mi bilo opravdano jer sam imao džumbus neopravdanih...

Inače moj tata stalno daje krv, ima te članske karte i tako to, dok ja mislim da neću dobrovoljno davat' jer sam mršav, a i bojim se igle ka' od đavola...

A što se tiče ove stoke iz bolnice, bez obzira imali oni ili ne krvi, tražiće da se daje, takva nam je svaka rabota

musssashe
zbog side?

ja mislim da je zbog ludih krava...al ne znam odgovor

ne razumem sto je to toliki blam.pa ako vec opravdaju sto bi sedeo tamo?

Fala. Radi ceo dan pretpostavljam, ne moram sabajle

Sredom se radi do 18h, tako da ako ne stižeš sutra, imaš ceo dan u sredu.
Inače rade do 14h i subotom do 12.

bojim se igle ka' od đavola...

Vidiš ja kad treba da vatim krv zbog kontrole, jer sam imala anemiju pre 2 godine, ili kod ginekologa uvek se istraumiram živa, vrti mi se u glavi, par puta sam se i zanesvestila. Ali kad dajem dobrovoljno krv, skroz mi je bleja, pružim ruku i lagano...

Valjda sam istripovala neki strah od igle...

Inače moj tata stalno daje krv, ima te članske karte i tako to, dok ja mislim da neću dobrovoljno davat' jer sam mršav, a i bojim se igle ka' od đavola...

Ја већ 4 године нисам дао крв, пошто до пре две године нисам имао довољно ни за себе колико сам био жгољав. Време је опет да почнем да дајем. Је л' ради онај аутобус на Тргу? Капирам да је најједноставније дати тамо.

Onaj autobus je postao sastavni deo Trga. :)

Radi, Džimi, a i nikad nema gužve... Samo ne znam do koliko sati.

Мени није баш јасан тај страх од игле и истакања крви. :) Кад год је требало да ме боду, сестра би ми рекла да не морам да гледам. А мени баш занимљиво да гледам како ми цури крв, јебемлига, неки трип. :) Знам да су на регрутацији неки падали у несвест.

ne razumem sto je to toliki blam.pa ako vec opravdaju sto bi sedeo tamo?

Zato što ja nisam dao krv, nisam se probudio na vrijeme....

Ali kad dajem dobrovoljno krv, skroz mi je bleja, pružim ruku i lagano...

Meni kad je lik radio pirsing, nije me boljelo, ali ihaaaa odmah hladan znoj i blijed kao krpa....

Jа већ 4 године нисам дао крв, пошто до пре две године нисам имао довољно ни за себе колико сам био жгољав.

Kako se ustanovi može li čovjek da da krv? Je li se prvo testira broj onih crvenih krvnih zrnaca ili..?

treba li reći za koga je i kako to ide. Nem pojma, nikad nisam

Treba da kažeš da je namenski za tog i tog, ime imaš tamo ali mislim da ti treba i odeljenje na kom pacijent leži. Biće da je hematologija na klinici za interne bolesti, ali svejedno neka ti kaže Melkijades!

Kako se ustanovi može li čovjek da da krv? Je li se prvo testira broj onih crvenih krvnih zrnaca ili..?

Da, prvo ti vade krv iz prsta, potvrđuju krvnu grupu ili ti je kažu ako ne znaš, i mere nivo ako se ne varam hemoglobina, u krvi. On se nalazi u crvenim krvnim zrncima, i onda ako je u granici normale možeš da daješ krv, ili te kao mene pošalju kući :D

Bravo ljudi. Zaista, svima koji su se odazvali, a i oni koji bi rado, ali ne žive u blizini. Ne verujem kako se jedna virtuelna zajednica, sastavljena pretežno radi neobaveznog zezanja odazvala da pomogne u nečemu tako bitnom i humanom.
Ne patetišem, mene ste oduševili.

I mene vratiše pre jedno dvadesetak dana, kažu ''Vi mora da se niste naspavali dovoljno'', a ja spavala 3 sata, bila na sajtu do 4... :)

E to i ja htedoh reći, mislim nit sam iz NSa, nit sam nulta, A+ sam, ali skroz mi je bilo gotivno koliko se ljudi odazvalo i koliko je ljudi bilo zainteresovano da pomogne, da ste me inspirisali d'odem danas do Vračara, jeste da su me vratli, ali klopaću crveno meso, piću sok od cvekle ove nedelje pa ću u sledeći ponedeljak d'odem da im jebem mater :P

Btw, Džimi je pitao za autobus, on trenutno ne radi, ali ovde imaš uvek raspored dežurnih stanica u BGu i okolini.
http://www.nbti.org.rs/cms/view.php?id=115&nav_start=0

Zato što ja nisam dao krv, nisam se probudio na vrijeme....

Nisam video taj deo.

Захваљујем за инфо. ;)

To što se tiče (ne)spavanja je za dobro davaoca, jer ako si izmoren i neispavan može da dođe do malaksalosti, padanja u nesvjest i šta već, i onda umjesto da pomogneš, ti odmogneš doktorima. Mene su zadnji put vratili, jer sam spavao 4 sata, usred ispitnog roka. Poslije dva dana sam otišao u zavod za transfuziju i dao krv tamo. Sad kad dođe krvavi rok daću opet. Nisam 0, pa ne mogu da pomognem u ovoj akciji.

Neko je pitao za rh faktor, nije bitan u ovom slučaju. A u trudnoći, ako se roditeljima oklopi kombinacija kako ne treba, može biti komplikacija u trudnoći..

Hvla što se odazivate, lepo je dati krv. Ja imam strašno jeziv osećaj svaki put kada mi igla udje u venu, i svaki put odem da dam. Do sada osam puta, idemo na 50 :) Drago mi je da pišem sa humanim ljudima ovde i da me takvi čitaju.