Prijava

Жао ми је што не могу никако да помогнем. Ем што сам малолетан ем што нисам из НС-а. Одлучио сам да будем давалац када напуним осамнаест зато што сматрам да је то веома хумано а мене апсолутно ништа не кошта. Мој ћале је давалац неких тридесет година и он потврђује све што сам рекао о томе претходно.

Ето, само сам хтео да тема избије на врх још мало. Надам се да ће све бити у реду.

Jer istina ono da ako u srednjoj das krv opravdano ti je dan-dva izostanaka?

Istina je rosoneri, znam neke koji su zbog tog završili u bolnici jer su anemični.
Hajd sutra javi da li je taj dečko primio, znam jednu koja će sigurno otići dati jer je i inače davalac, ima i univerzalnu O -, a živi u NS.
edit jebiga sad vidim da se muškarac traži, ništa onda.

Jer istina ono da ako u srednjoj das krv opravdano ti je dan-dva izostanaka?

Istina. Nažalost, za mnoge srednjoškolce i glavni razlog zbog koga daju krv.
Jedina povoljnost koju sam iskoristila sa članskom kartom davalaca krvi je besplatna članarina u Gradskoj biblioteci u Beogradu.
Inače, ono što mnogi ljudi ne znaju, a bilo je na tv-u pre par meseci, to je da ljudi koji su dobrvoljni davaoci krvi, ne plaćaju participaciju za mnoge lekove. To ti u apoteci, naravno, neće reći, doduše, ko se još i seti da pita tako nešto, ali po zakonu, imamo to pravo.

do jaja.moj cale davao 12-13 puta.dacu i ja ponekad.sad sam jos maloletan.

jbga..nedavno sam...
ostaje mi sam omisterija pitanje....
dal ste boravili u velikoj britaniji u razmaku izmedju 86-95 (cini mi se) duze od 6 meseci...
jel zbog ludih krava to pitanje?

Messalina, kako ostvaruješ besplatno članstvo? Ja dao pre 2 meseca, pa sad mi ne bi ni dopustili da dam.

Ti si univerzalac, Melkijades inače treba da napiše koji RH faktor treba, ne može on primiti + npr,mada ko god se tamo pojavi uzeće, ako ne treba njemu, trebaće nekom drugom, jbg.

Jer istina ono da ako u srednjoj das krv opravdano ti je dan-dva izostanaka?

Ја кад сам у средњој давао крв, нормално сам ишао на часове после давања крви, а и сутрадан у школу. Стварно је безвезе оправдање за бежање. И да, најчешће је то главни мотив средњошколцима да дају крв. Као и оно што се поклања. Сећам се, први пут кад сам дао крв, дало нас је само троје из разреда можда, тад није било никаквих поклона. Наредни пут, кад су дошли са мајицама, чоколадама, соковима, чиме већ, сви су се сјатили да дају крв као муве на говна. Јебени јадници.

Inače, ono što mnogi ljudi ne znaju, a bilo je na tv-u pre par meseci, to je da ljudi koji su dobrvoljni davaoci krvi, ne plaćaju participaciju za mnoge lekove.

Знам за то. Али хвала богу, никад нисам био у прилици да то искористим, јер ми никад нису били потребни никакви лекови. :)

0 je najčešća ali se najviše i troši, nula je univerzalni davalac a osobe sa 0 grupom mogu primati samo od 0

Чек, бре. Ја сам чуо да се то последњих 30-40 година не практикује (осим у крајњој нужди), већ се искључиво убризгава ИСТА крвна група. Нека ме демантује неки лекар ако нисам у праву.

Usput, kad smo tu, kad budete, upozorenje za muškarce, birali koga ćete da oplodite a imate negativan RH faktor pitajte mladu ima li i ona jer je jeba kod trudnoće.

Messalina, kako ostvaruješ besplatno članstvo?

Poneseš samo člansku kartu davaoca krvi, ili onu malu crvenu, ja sam takvu dobila u Kragujevcu kada sam davala, ili ono odštampano što sa zahvalnicom stiže na kućnu adresu, to su mi poslali kad sam davala u Beogradu. Trebalo bi nešto od ta dva da imaš, pretpostavljam. Dakle, poneseš tako neki dokument, odeš u biblioteku "Dobar dan, ja sam došao da se učlanim. Dobrovoljan sam davalac krvi, izvolite dokument." To je to :)

RH faktor jer to ono 0-,0+ i to?

Džimi ubrizgava se ista ako ima, a ako nema piči O -, pogotovo u slučajevima saobraćajki npr.otkud ko zna od medicinara koja je unesrećenom krvna grupa, mislim koliko to ljudi stavlja u novčanik kao podatak?

Hvala, messalina :) Izvinjavam se za offtopic.

Džimi ubrizgava se ista ako ima, a ako nema piči O -, pogotovo u slučajevima saobraćajki npr.otkud ko zna od medicinara koja je unesrećenom krvna grupa, mislim koliko to ljudi stavlja u novčanik kao podatak?

Па, ја сам и написао ''осим у случајевима крајње нужде''.
Иначе, лекару треба пола минута да утврди крвну групу на основу узорка крви из прста.

dal ste boravili u velikoj britaniji u razmaku izmedju 86-95 (cini mi se) duze od 6 meseci...

zna li neko odgovor zasto?

Иначе, лекару треба пола минута да утврди крвну групу на основу узорка крви из прста.

I da mene pošalje kući: "Žao mi je, danas ne možete da date krv!"
More, mrš!

Ja kad sam davala krv u srednjoj školi, prvo me pitali ''Imaš li ti 50kg?'' :) Ja još i bleda, ne delujem kao neko ko bi mogao da da krv, ali to nema veze sa bojom tena, naravno... Kao i Džimi, išla sam i tog i narednog dana u školu, glupo mi je bilo da izostajem, nisam zbog toga davala krv. Imam A- krvnu grupu, što za ženu ne valja, al' šta da radim, nasledila od oca RH faktor...