Prijava

Ово је представа, али надам се да се нећете љутити ако је овде ставим.
Волео бих да чујем и ваше мишљење. :)

http://ultraphoto.org/images/0r7lqj6zv6dwi9uojalg.jpg
Režija: Slavenko Saletović
Scena i kostim: Milanka Berberović, asistent Sanja Aćimović
Muzika: Nebojša Jakovljević-Šone “OSVAJAČI“
Saradnik na tekstu za songove: Tamara Jovanović
Songove pevaju: GLUMCI IZ PREDSTAVE
Producent: Milutin Bata Karadžić, produkcija FaVI 2009

Igraju:
Marijan Dević ................................................... Andrija Milošević
35 godina, pop zvezda u drugom pokušaju. Krenuo devedesetih kao denser,
koketirao sa folkom, a onda čvrsto odlučio da se bavi emocijom....
Goran Ćirković, zvani FAJTA ........................... Milan Kalinić
27 godina, ton majstor, vlasnik studija. Neprebolni „metalac“, sjajan gitarista,
koji je na vreme shvatio da se od „metalike“ neće hleba najesti....
Uroš Džemić, umetničko ime U DŽEIL ........... Milan Vasić
25 godina, reper i hiphoper. Novobeogradski guru urbane pobune.
Žao mu je što nije crnac, ili bar Pororikanac...

PEVAJ, BRATE je prva komedija na ovim prostorima koja se bavi svetom pop i rok muzike, pevačima i muzičarima u pokušaju da pronađu sebe i muzičku matricu u zemlji potpuno podčinjenoj dominantnom folk modelu. Jedan pop pevač karijeru gradi tipičnim sredstvima kojima su neki uspeli da postanu zvezde, /a on nije/, jedan hip hoper u samodopadljivoj koketeriji sa uvezenim šablonom kvazi pobune, te razočarani „metalac“ i vlasnik muzičkog studija u pokušaju da uzme lovu svima koji se bave muzikom. Slični a različiti, smešni u manifestacijama njihovih ambicija i shvatanja sveta, a tužni jer ne vide da su gubitnici u konačnom ishodu, naši „urbani umetnici“ proći će kroz sukobe na temu politike, estrade, emocije, muzike, novca, svega onoga što čini njihovo, ali i naše životno određenje.

линк за даунлоад:
http://www.fileserve.com/file/qZXUP5n/Pevaj_brate.avi

ето ја одглех. баш сам задовољан представом и искрено сам се насмејао. иначе чуо сам да се играла бише од 100 пута. :) кад су били у мом граду нестало је карата после пола сата па их на жалост нисам гледао и у биоскопу. :(

Nažalost nisam ni ja gledao, evo sada ću da skinem pa ću da odgledam:)

Stavih sad da se skida, pa javljam utiske kad pogledam.

Ja sam gledao pre jedno mesec dana...sta znam,nisam nesto impresioniran,previse jeftin humor,dreka,vika,itd.Nisam cuo nesto novo,da se odusevim,uglavnom kao sto rekoh trule,stare fore..Lik ovog Vasica mi je debilan,Kalinicev lik nimalo smesan,jedino sto po meni vadi predstavu je lik Andrije Milosevica.Naravno,nekome ce da se svidi,meni iskreno nije...

Nisam gledala, i nemam neku zelju!
Mrzim izvikane predstave.

Dva samozvana glumca u predstavi sa humorom nižim nego što je Beni Hil to radio......očajno,bedno,iritantno...što se mene tiče.

Jel ima neko link za predstavu "Zajedno sami"?

Занимљива.

Наравно има и бољих.

Па пише да је урнебесна. То довољно говори.

Dva samozvana glumca u predstavi sa humorom nižim nego što je Beni Hil to radio......očajno,bedno,iritantno...što se mene tiče.

Upravo tako!

@wojtek piše i da smo svi dugo iščekivali knjigu Bačić-Alimpić.... :)

Sad sam je odgledao, nije loše. Ne bi bila toliko puta izvođena da ne valja. A takav smo narod da večito pljujemo tuđ uspeh, na stranu ukus.

a zašto ova predstava ima posebnu temu? i to u podforumu "film" !? o.O niš mi nije jasno....

ja nisam gledala, ali ću sebi dati za pravo da pljucnem jerbo mi je andrija milošević izrazito loš glumac. gledala sam ga u jednoj predstavi, on se mučenik tolko upinjao da nas ubedi da je on novi zoran radmilović, al džaba... zadojen pinkovskim humorom nikad od njega kvalitetan glumac neće biti....

mada ovaj vasić je generalno veoma dobar, možda on i izvadi predstavu... kalenića neću ni da komentarišem... u svakom slučaju - ne bi ja pare na ovo bacala...

drug gledao, kada mi je ispricao fore skapirao sam da su stare fore na koje se smeju likovi koji nikad nisu iz kuce izasli pa nisu imali gde da ih cuju. ja mogu 2 puta na istu foru da se nasmejem ali ovo je prodavanje muda za bubrege. ne mislim samo na ovo vec i na kursadzije i slicne "humoristicke" kreature kojom likovi bez smisla za humor pokusavaju da nas zabave.

gledam juce amidzi sou i on prica "ukucajte u gugl translejteru rijana i gledajte sta ce da izadje" wow ala si duhovit. prvo fora je pre hrista, drugo pola tvoje publike ne zna tv da upali kamoli sta je translejter, i ko je rijana.

@Korleone i Grand parada se tolko emituje.....

Znam, i ja živim u Srbiji. Jebiga, na ovim prostorima nema bolje. Tj. ako ima, marginalizovano je.

Gledao sam predstavu pre godinu dana, mogu da kažem da nije loša

Jel su po ovoj pesmi dali ime predstavi? Ne bih me čudilo

http://www.youtube.com/watch?v=eWB70QPmhPg&feature=related

Kursadžijski humor u većoj meri (npr. How do you do? Dili lilu du! Muda su mi pocrvenela od blama), gluma sasvim prosečna, sve u svemu, ništa posebno.