Prijava

Ne znam da li ću tući svoju djecu, još sam daleko od toga. Ali znam da mene moji nisu dovoljno tukli, kakav sam bio. Nekoj djeci se jednostavno ne može sve objasniti riječima, nego mora malo i šiba da proradi. Kad vidim ovu razmaženu dječurliju danas, smuči mi se. Zajebi priču, ako neće da sluša, malo ga okreneš preko koljena. Nema roditelja koji vole tući svoju djecu, ali to je, na kraju krajeva, za dobro djeteta. Bolje da ga roditelj malo dotjera, nego da ga poslije kao razmaženog i ufuranog tinejdžera razbiju negdje u kafani.

Ево како је било у мојој основној школи... Јесте, школа је у малом граду, али је била врло велика и модерна школа по опреми и тако то. Још је било оно кризно време деведесетих. Ја никад нисам попио никакве батине, осим једног шамара у осмом разреду, за који је тај наставник физичког (који ми, узгред, није предавао) платио ретровизором свог аута, али знам да је било учитеља који су буквално лешили од батина неку децу. Између осталог, и мој учитељ. Био је један лудак у мом одељењу, Бане Куца су га звали, стварно је био немогуће дете. Учитељ би га ухватио за уво, па би га вукао с једне на другу страну у аплитуди од метра и по, овај би урлао. Редовно је лупао шамаре ученицима. Било је других учитеља који су имали штапове којима би ударали немирну децу и разних лудака међу наставницима. За живо чудо, многи од њих су били стручњаци за своју област, а тако агресивни према деци.

Е, мени је то све некако било нормално кад сам био клинац, јер, шта сам знао, није као да сам видео каква је ситуација по другим школама. Тек касније, у разговору са људима из неких других школа по другим градовима, сконтао сам да код њих није било тако. Чак и кад је долазило до шамарања ученика, то су били само спорадични случајеви.

А са ове тачке гледишта, то ми изгледа скроз манијачки и размишљам како би се провео тај наставник или учитељ који би дигао руку на моје дете...

Povoljno prodajem policijski pendrek sa kaišem, malo korišćeni.

Bolje da ga roditelj malo dotjera, nego da ga poslije kao razmaženog i ufuranog tinejdžera razbiju negdje u kafani.

Ne mora to da znači. Ima ljudi koje su kao decu ljudi tukli kao volove u kupusu, pa su postali asocijalni.

Dube, deca se ne radjaju razmazena, vec okolina to napravi od njih. Roditelji, staratelji, sira i uza rodbina...
Kad se posle tuku jer su razmazena mu dodje kao ispravljanje svojih gresaka.

Ne mora to da znači. Ima ljudi koje su kao decu ljudi tukli kao volove u kupusu, pa su postali asocijalni.

To je zato što su ti roditelji jebeni kompleksaši pa misle da se sa djecom može kao i sa stokom. Bilo je i kod mene takvih slučajeva, na selu.

More izlemam ih povremeno pa im jebem mater. Ali samo kad zasluže. Batina je iz raja izašla.

Jebiga, Džimi, školstvo na ovim prostorima je izgubilo smisao još 83. godine tako da ovo mlavljenje i ne čudi. Škole su nam u 18. vijeku.
Mislim da bih opravdao šamarčinu kada dijete ufati pnastavnicu latinskog za pičku, al' da ga mlavi neki matori konj zbog toga što ne zna da otpjeva 'NA KRAJ SELA ŽUTA KUĆA' iz mola a ne iz dura ili što ne zna da nacrta spomenik Petru Dobrnjcu u Ševarlijama - e to zaslužuje bacanje nastavnog osoblja kroz prozor.
Nije svako dijete talentovano. Nije svako dijete isto.

Mene su mlavili al' sam ja bio magarac pa vazda išo u kontru. Što me više mlaviš to sam gori. Kasnije su skontali pa me pustili kraju.

Kod nas su šamarali, al' samo one koji zasluže. Mene nikad niko nije udario od profesora ili nastavnika, jer nisam pravio sranja, samo njima iza leđa. A fino sam krenuo, 4. dan prvog razreda doveli me kući sa razvaljenom tikvom, jer sam se polemao. Još imam ožiljak :) Poslije sam se primirio, tukao sam se samo na odmorima i poslije škole.

Нечу да тучем децу, док не одрасту. Није фер да бијеш слабијег од себе.
Али зато кад мало поодрасту и направе се цопине, има да их лешим ко волове у купусу кад направе неко срање, јебем им маму.

Mamicu mu jebem ja bi ga "snjurom od usisivaca" udaro :)

Ahahahaha

Jedan lik sto ide sa mojim ortakom u srednju poceo da pusi.I sad pusi on tako van kuce jedno vreme i odluci da kaze roditeljima.Sede keva i cale, doruckuju i on sedne preko puta caleta, stavi paklu na sto, uzme jednu i zapali i kaze ja sam poceo da pusim.
Kad mu je cale opalio vaspitnu oborio ga sa stolice.

Sto se tice teme, pa rano je da o tome govorim ali verujem da necu preterivati.Samo ako je zasluzeno.Npr kad vidim u supermarketu klinac 4-5 godina pocne da urlice zato sto keva nece da mu uzme slatkise pa jos pocne da se dere kako je mrzi...
Tu bi dobio zasluzene batine.
Ili npr kad vidim klince kako se kurce pred starijima.
Ja kad sam bio mladji znalo se ko je stariji, stariji ne treba da biju mladje a ni mladji ne treba da se kurce.
Jedan klinac iz moje ulice, jedno 4-5 godina mladji od mene poceo nesto da me zajebava pre jedno 5 godina. Ja mu lepo rekao da se smiri on i dalje. Ja mu lupio ono cvrgu najobicniju on sav u suzama otrci kuci, za 2 minuta izlaze mu roditelji i njegov cale pocne nesto meni da jede govna.Poceo i da mi preti kao kako ti njega mozes da samaras, nemoj ja tebe da pocnem da samaram, a ja mu lupio onu govnjivu cvrgu.
Posle nekog vremena isto.
Takvu decu stvarno treba tuci. Da meni moje dete sutra tako dodje a da znam da nije istina jer su jos 5-6 klinaca sto mojih sto njegovih godina potvrdili da sam ja u pravu, pa to jos da se ponovi picku bi mu polomio.

Verujem da treba naci ravnotezu izmedju batina i ove moderne psihologije jer se jednostavno dopunjuju.

Al' si objasnio :)

Šta tući? Tuko!

Ja tvrdim da ću ih lešit, devojka da ih neću smeti pipnuti jer sam slab na djecu i žene, takoreći-pičkica.

ja nisam dobio batine - nikad. sve se resavalo razgovorom.
prema tome - moj odgovor je jasan - ne

E zato bih te ja sad tukao bre dan-noć

psiholoska tortura deteta kao i prekomerne batine ostavljaju trajne posledice po dete.batine su vid komunikacije i sve zivotinjske vrste ih primenjuju(macka bije macice) ali mora da postji jasna granica izmedju batina i izivljavanja.ovako kad nesmes da ga taknes ono ti se penje na glavu.... ja smatram da drzava treba da postavi taj standard.npr doso sam na ideju da drzava propise predmet kojim se deca smeju mlatiti npr neka siba ili mirko koji ce se prodavati npr u knjizarama i koji nece moci da povredi dete ali ipak ce moci da ga vaspita a svaki prekrsioci toga standarda koji tuku decu drugacije i prekomerije od toga da se drakonski kazne i problem je resen za narednih 200 god

Да. И сви који кажу да неће кењају, као што кењају они што их имају и кажу да их не туку.

Наравно, разлика постоји - иживљавање и васпитна мера нису исто. За иживљавање творза, и кажеш да се иживљавао на деци, коју неће више никад видети. Затвор уме да буде тако сурово едукативан...

Ja ne tučem svoje dete,i ne "kenjam".

Naravno, ali samo po zasluzi, šamar tamo-vamo i to. Mene ćale nije tukao-tukao, već mi opali 2-3 vaspitne (doduše, vrlo retko) i pošalje u ćošak sat vremena.
Ćaletov šamar

ma ja ću samo po dupetu, meni ćale retard čupao zulufe jer kad sam imao 2 god. ukakio u pelene a njemu je to SMRDELO 3:@