Prijava

Che, ne slazem se da Ferari nema uticaja na promene pravila. Oni lobiraju kao i svi ostali, samo je FIA odlucila da najvise slusa Ferari. Iz kojih razloga? Pa ne znam, ali pretpostavljam da imaju neki interes koji nije odredjen Ferarijevim rezultatima. Prosto mi to nije prihvatljivo zato sto bi tom logikom odmah napravio paralelu sa ostalim evropskim sportovima gde nema takve politike. Odnosno, ne postoji jedan sportski klub u Evropi koji moze da se pita za nesto vise od ostalih (postoji grupa klubova koja bi mogla da utice na nova pravila, ali necu ovu raspravu da pretvorim u raspravu o fudbalu ili nekom drugom sportu). Samo sam hteo da kazem da je meni logicno podrzavanje nekoliko timova od strane FIA, bez izdvajanja jednog od njih (kakav je moj utisak, a verujem da i tvoj, posto kazes da za to ne bi trebalo da krivimo Ferari).
Ferari je danas u velikoj krizi. Njihov strucni tim je izgubio kljucne ljude i tesko je biti naslednik sampiona. To nosi velika ocekivanja koja je tesko ostvariti uz, necu da kazem povrsno (ali blizu je), poznavanje funkcionisanja stvari u F1. Kapiram ja da si ti veliki ljubitelj Ferarija. Ipak, nisi mogao mnogo da biras kad si bio klinac i poceo da pratis. Prevarili su te, kao i ostale :)

Ova sezona ce biti jedna od najzinimljivih koje sam gledao. Voleo bih da se pobednik sampionata odluci u poslednjoj trci, Mozda se ponovi legendarno preticanje u poslednjem krugu za titulu. :) (Za neupucene to je uradio Mika Hakinen. Sa spoljasnje strane u krivini je prestigao Sumahera i osvojio titulu).
Samo me brine novi sistem bodovanja. Videcemo kako ce se pokazati. Brown moze da se potrudi da pobednik u konkurenciji konstruktora bude poznat pre leta...

Prevareni ste vi koji navijate za timove koji manje pobedjuju, a vise se bune:)
Ferari danas jeste u velikoj krizi, ali to je samo razlog manje da im okrenem ledja u ovim teskim satima. Svi koji pokusavaju da ovaj sjajan tim sacinjen od vrhunskih ljudi ocrne kao necastiv su u velikoj zabludi. Pogotovo ako navijate za Meklaren, necu od vas da slusam o varanju. :)))
EDIT - koji novi sistem bodovanja? Ovaj sistem, (10-8-6-5-4-3-2-1), je vec nekoliko godina isti. Ili sam ja nesto propustio?

Nisam na to mislio, vec na ono da ce pobednik sampionata biti onaj ko ostvari najvise pobeda. Sad sam procitao da je to odbijeno. Izvinjavam se. Imam spor start ove sezone kao i dragi mi Meklaren. :)
EDIT: Jebes formulu bez zena!
http://www.f1-serbia.net/images/pit/melburndiapo_450_resize.jpg

"Svi koji pokusavaju da ovaj sjajan tim sacinjen od vrhunskih ljudi ocrne kao necastiv su u velikoj zabludi. Pogotovo ako navijate za Meklaren, necu od vas da slusam o varanju."

AHAHAHAHAHAAHAHAHAHA prosto se ne zna ko više vara, Meklaren ili Ferari hahahahahhahahaha :)

Če... Če! Ajde da ne uzimamo pod varanje to što FIA brani svoje crveno čedo i što to taaako smeta Ferariju, ali daj, nećemo se lagati, nijedan od njih nije cvećka, jedni nameste, drugi se prime, prvi se žale, drugi se prave ludi, i obrni okreni Meklaren ispadne manipulant... a kako i ne, kad se Ferari krije iza FIA-ine suknje. :)

Ma njemoj:)
Sve su to urbane legende i rekla-kazala tracevi iz nekih mutnih izvora. Kad treba da prezivis 305 km i budes brzi od 19 drugih zeljnika, sve to gubi smisao. Cuti i vozi! Budi prvi. Ostani prvi. Pa da vidimo ko je jaci.
A najjaci je - Ferari. Kazem vam, gresite u tome sto mislite da je Ferari najuspesniji tim zato sto ga (kao) FIA nesto drzi pod staklenim zvonom. Dugorocno su najbolji zato sto su najvise puta imali najbolju ekipu i to je to.

Ma ne osporavam ja to što su oni nabili te razultate i što su Šumahera držali pod staklenim zvonom (o da da :) ), svaka čast na tome, već što su smradovi mali sa nevinim okicama. :) A za FIA-u, o tome ne želim da polemišem.
"Cuti i vozi! Budi prvi. Ostani prvi. Pa da vidimo ko je jaci."
Aj da vidimo.

P.S. Da mi je da se koljem sa tobom lajv, već bih oštrila nokte. :)

Shiva, ja sam ovu temu ustvari otvorio samo u nadi da cu da se koljem sa dobrom ribom oko Formule, jer mi je to fetis i san jos od pre-pubertetskih dana:DDD Najzad se strpljenje isplatilo! Jos da smo u nekom lekovitom blatu...
Usput, ne mozes da kazes da se uspeh Ferarija temelji u godinama Sumijeve dominacije, to je samo mali deo njihovog visevekovnog uspeha.

Ma Če, nema frke, samo javi kad si u BGu. :)

ja nikad nisam navijao za tim, već za vozače. Znam da ferari nikada nisam gotivio, ali mislim da bih to pripisao činjenici da su uvek jebali kevu i bili najbolji tim(ili barem u vrhu). Realno, najbolji su, a to što ja volim da navijam za osrednje, pa da se više radujem kad oni pobede to je moja stvar.

zato sam ja evo 2-3 nedelje srećan :-) Još da je Sato i dalje tu umesto ovog bolida nakadžime, e to bi bilo megakul.

Baton odličan, Hajdfeld više nego solidan, ja sam zadovoljan. Ovaj novi Fetel isto odlično vozi.

Meni je osnovno u formuli da bude neizvesno. Zato nikada nisam voleo Šumahera, čovek je bio mnogo bolji od ostalih.

Ako Baton (a biće valjda) pobedi u neizvesnoj sezoni ove godine, verovatno ću navijati za njega i sledeće, ali ako se slučajno dogodi da bude nešto mnogo ispred ostalih (vrlo malo verovatno) sigurno ću promeniti vozača. Ne zanima me da 5 puta za redom gledam nekoga kako osvaja titulu.

U formuli je uvek bilo ključno imati bolju formulu, iako postoje kvalitativne razlike između vozača, te razlike su toliko sitne da je teško da naprave bitnu razliku. Da je Nakadžima vozio u bronu, a Kubica u tojoti, oni bi se sada verovatno našli na prvim mestima... Zbog toga mi ej zanimljivije da navijam za vozača, a ne za formulu, pošto generalno znaš kako stoje stvri na tom planu, formula se uglavnom ponaša isto cele sezone, a vozač ume da iznenadi...

@Čevu
Fina ti je ta pretpostavka da je Šiva dobra riba...
Ne kažem da je netačna,mislim tačna je (moje skromno mišljenje),hoću samo da primetim nešto...
Nekako ne može riba koja udje u ovakvu raspravu sa ovakvim predznanjem da bude loša,je l' da? :))
Ko ribe koje gotive fudbal i kladžu.Sve su do jaja.

Aaa, pratim ja Sivu vec duze vreme... Devojka koja voli Formulu 1, esid i analogne sintisajzere, (samo Siva i ja imamo definicije o analognim sintisajzerima na ovom sajtu), ne moze da bude losa. Jos da nauci da prica sa zagrebackim akcentom i odma' dolazim da je vodim nazad na svoj ranc, (kad ga budem imao). :D

Kad reče analogni sintisajzeri...hoće li neko od vas ljubitelja, mog Rolanda Juno-106? Bio bih mu zahvalan, zaista!
Kao nov je, nije svirano na njemu ni 10 sati za sve te godine zajedno, a zaista mi smeta.

Kurde, ja bih to zadrzao jos jedno 10-ak godina, bice vredan svoju tezinu u zlatu do tada... ili u nafti, sta god bude skuplje za 10 godina po kilogramu.
Mali apdejt pred trku u Kini - Brawn, Tojota i Vilijams, (nekim cudom najuspesnija 3 tima ove godine do sada), su uspeli da odbrane svoje kontraverzne difjuzere u sudu, a timovi koji su se zalili - Ferari, izmedju ostalih, su ispusili.
Eto. Toliko o Ferariju kao timu koji vuce sve konce. Samo sad nije kul da se prica o tome. A da je bilo obrnuto, odma' bi svi krenuli sa diskriminantnim, okrutnim i neumoljivim napadom na ove casne, plemenite i genijalne ljude.
Neka Brone, uzivaj dok mozes, makar i na kvarno. I ti i onaj plavooki reptilski sejpsifter Branson koji te sponzorise i partner ti je u zlodelima koje cinis.

ahahaha ti si samo ljubomoran :D

Ahahahaha to je zato što Meklaren nema takav difuzor, pa im je svejedno. :) Video bi kakvu bi dreku podigli u suprotnom, dajem da ne kažem šta za to.

Difuzor je proglašen legalnim, džaba sve žalbe....Ali Meklaren što je napravio sranje, laganjem sudija, to je strašno....Ne navijam za Meklaren, niti za njihove vozače, ali ono je bilo nevidjeno glupo. Po pravilima oni bi trebali biti diskvalikifovani....