Prijava

То исказивање поштовања... Па јебему матер, кеву и ћалета и другаре штујем више него неке рендом деде и професоре, па им не персирам. Чак да знам Лемија, и да он зна српски, опет му не бих персирао, а њега поштујем највише на целом свету.

E, baš to. Ne persiraš onima koje poznaješ dobro, a poštuješ ih, već one koje poštuješ, a ne poznaješ ih. Valjda je tu neka razlika.

I kad sam vodila ekskurziju, mislim da je Otpadnik za kompom jedno od dece, niko mi nije persirao. Sve cool. Samo me zvali " teta Gago" . I to mnogo.

У мом случају персирање нема никакве везе са поштовањем. Ја људима персирам да бих их држала на дистанци.

Jok ba,

ovo nešto na račun nas bosanaca :D

energija je pravi nastavnik, za džimijevu temu

Ја сам да се укине. Како каже гамби, мало је схизофрено.

iskoreniti. nije prirodno, definitivno kad je nametnuto kao sto je to u skolama. ako ti persiram ne znaci da te postujem ako ti ne persiram ne znaci da te ne postujem.

ako mi neko trazi da mu persiram (nastavnici u skolama) to znaci da on mene ne postuje. isto tako ako primeti da mu persiram i ne kaze mi "alo nemoj da mi persiras" takodje znaci da on mene ne postuje.

Volem Bosance, Bosanke jok ba. Najbolja ortakonja mi iz Pozege, pa mi izleti ba. :)

energija je pravi nastavnik, za džimijevu temu

Ma objasnila ja kolezi :)

Је л' има персирања у француском? И у којим романским језицима има? За шпански знам да има.

Елем, јесте мало шизофрено. Ја свом шефу једини не персирам од свих својих колега, јер ми је труло да сеад прелазим на ВИ, кад сам већ од самог почетка кренуо на ТИ. А кренуо сам на ТИ, јер сам мислио да човек има 28-29 година. Тако изгледа. А у ствари има 43, може ћале да ми буде.

Која је старосна граница између ТИ и ВИ, кад се обраћате непознатим особама?

već one koje poštuješ, a ne poznaješ ih.

Што су онда сви верници са Исусом на ТИ? А? А? А? :)=

Stvar je u tome što smo od malena indoktrinirani da tako mislimo. A totalno je nepotrebno i neprirodno. Što neko reče, ja najredje poštujem osobe kojima persiram.

Jebi ga, Dzims, najmladji ucenik mi ima 2,5, najstariji 40ak dina, ja limita vise nemam. Budim se svako jutro s drugim mozgom, persiram samo u institucijama di placam racune. Neuracunljiva sam tako reci, al' to znate.

Капирам да нема нека тачно одређена старосна граница, него онако, по осећају.

Зависи од ситуације, рецимо млађим професорима сам у школи персирао, а ван школе на ти, и тако... Све ми је једно.

И у којим романским језицима има?

У талијанском се, чини ми се, обраћа у трећем лицу једнине.

Ja imam drugaricu Mađaricu, koja mami govori " Vi majko". Isto i ocu.
To mi je skrndžus.

Ali što kaže Mara, persiranje koristim da držim neke ljude na distanci. I persiram profesorima na fakultetu. Asistentima ne. Uopšte, trudim se da što manje persiram, jer ne volim tu formalnu komunikaciju, mislim da stvara veštačku atmosferu.

Ja nikad ocu ne bih rekla " Vi majko" .

Jebi ga, Dzims, najmladji ucenik mi ima 2,5, najstariji 40ak dina, ja limita vise nemam. Budim se svako jutro s drugim mozgom, persiram samo u institucijama di placam racune. Neuracunljiva sam tako reci, al' to znate.

Ја сам са ученицима увек на ТИ, имали они 7 или 70 година. Кад треба да одржим час неком матором, прво што му кажем је ''ја сам са ученицима на ти, надам се да ти не смета''. И нико досад није рекао да му смета. Персирање прави дистанцу, а то је лоше кад је однос ученик-наставник у питању. Бар по мом мишљењу, али има разних тумачења.

Ja nikad ocu ne bih rekla " Vi majko" .

Хаха, лудаку

Зависи од ситуације, рецимо млађим професорима сам у школи персирао, а ван школе на ти, и тако..

ovo ja često radim, a jaka fora mi je kad uhvatim sebe u situaciji da ja ne persiram asistenta, a on mene persira... pa ga onda zamolim da ni on mene ne persira...

a što se tiče starosne granice, nemam pojma... negdje oko 40-ak godina je pristojno...

Ја персирам асистентима, зато што персирају и они мени. Чак са једним играм фудбал, па опет.