Prijava

Sve nam bre naše sveta. Dupeta bi se odrekli.

Sveta je nas! Sveta he car! Ja Sveti persiram!

Па кад смо стока од народа. Видели како то Швабе раде, па као 'ајмо и ми.

Он је човек-смајли, чему то? :)

Ма, некако делује интелектуално.

Sve nam bre naše sveta. Dupeta bi se odrekli.

Значи, антисрпски је обраћати се некоме са „ти”? Избегавањем персирања пљујемо у лице часним прецима који изгинуше персирајући? ЉОЉ

Па кад смо стока од народа. Видели како то Швабе раде, па као 'ајмо и ми.

Svabe imeju formu za persiranje, a ja predajem nemacki, pa ne zelim da ljudi na moju odgovornos' dobiju samarcinu ako ribi svojih dina pridju sa "Sie". Nek to rade, al' da znaju da se to ne radi. onda je njiov problem, ne moj.

Значи, антисрпски је обраћати се некоме са „ти”? Избегавањем персирања пљујемо у лице часним прецима који изгинуше персирајући? ЉОЉ

Glupo misliš, zašto gledati uopšte ne persiranje sa negativne strane, uvrstimo to samo u bogatstvo jezika ili kulture.

Знам, учим немачки. А контам да смо то од њих покупили. Одакле би друго?

Glupo misliš, zašto gledati uopšte ne persiranje sa negativne strane, uvrstimo to samo u bogatstvo jezika ili kulture.

Pre mu dodje kao bespotrebno komplikovanje i izigravanje kulture.

Знам, учим немачки. А контам да смо то од њих покупили. Одакле би друго?

Jebem li ga, ja sam iz Leskovac, meni srpski prbi strani.

Pre mu dodje kao bespotrebno komplikovanje i izigravanje kulture.

Nek je i izigravanja, al' nek ima bar neke kulture. U ovoj opštoj dekadenciji i to je nešto, neki element kulture.

Хахахха, енерџијо :Д
Океј, моје бедно знање не може се поредити са студентом немачког, тако да ћу да ћутим и мулим.

Океј, моје бедно знање не може се поредити са студентом немачког, тако да ћу да ћутим и мулим.

Mojne student, strose, ja sam sa tom institucijom svrsila. Persiraj mi! :)))

Meni je persiranje glupo iz više razloga:

a) sav se pogubim u nekim graničnim situacijama kad ne znam dal nekom da persiram ili ne
b) stvara se vještačka atmosfera, koja umanjuje mogućnost otvorenog razgovora - upravo se stvara distanca - ali čemu ta distanca? Čemu vještačko stvaranje distance? S nekim s kim se ne slažeš dobro uvijek ćeš biti na distanci bez obzira na persiranje! Koliko ima samo ljudi mojih godina kojima ne persiram, poznajem ih, ali smo na veeeelikoj distanci, čak uopšte nismo bliski ni počemu. Za distancu je persiranje nepotrebno, ono samo stvara DODATNU VJEŠTAČKU DISTANCU
c) stvara barijeru kod sklapanja prijateljstava i upoznavanja, jer uvijek mora nekako da se probije taj led prelaska sa "Vi" na ti, a taj prelazak je redovno neprijatan!

Пардон, испричавам се, али одбијам да персирам, ма колико старија била, сестро слатка! :Д

Mir med' nama! :)))))
Moja Ti! :)))

Nek je i izigravanja, al' nek ima bar neke kulture. U ovoj opštoj dekadenciji i to je nešto, neki element kulture.

Ako je neko seljak, on je seljak sa persiranjem, kao i bez njega.

ono samo stvara DODATNU VJEŠTAČKU DISTANCU

Тачно. Другима та дистанца можда смета. Али мени је, рецимо, потребна. Њоме стављам до знања неким особама где је црта, докле могу да иду са питањима и захтевима.

maro, imam dva pitanja... ne moraš odgovoriti, ako misliš da su neumijesna.!

Prvo u kojoj školi radiš, a drugo koje si godište?

Не радим у класичној школи и у најбољим сам годинама. :)