Prijava

Da li vam se ikada desilo dapričate o muzici sa nekim,i da vas on ubeđuje u nešto što je teoretski nemoguće?
Morao sam da otvorim temu jer sam se juče pičkarao sa nekim kretenom na jutjubu koji je pokušavao da me ubedi da Avril Lavinj peva bolji pank nego D Kleš,i glavni argument mu je bio to što je zaradila više love.

Avril Lavinj peva bolji pank nego D Kleš.

xD

hmmm, da, ljucka glupost je neogranicena

najbolji pank band ikada je Pink. Tačka.

Ideja je da vi podelite slična iskustva,a ne ovde da mi započinješ raspravu koji je najbolji pank.

ja sam se juče pičkarao sa nekim likom na jutjubu koji je ograničen ko konzerva, 2h me ubeđivao kako je d kleš bolji pank od avril...jel moguće to??

Mrzim one likove koji pričaju o rep/hip hop buntu, teškom životu u getu, nasilju na ulici a slušaju 50 centa, Jay-z i čamuge koje voze besna kola sa garažom dugačkom od Trga do Kaluđerice. Jedino što sam ikada od te muzike mogao da svarim je Cypress hill.

Само да кажем, ја сам у своје време троловао на тјубу, тако да не мора да значи да су ти на које сте налетели тупаџије ;)
Мислим јесу у ширем смислу, али нису увек екстремисти.

pazite, jedna stvar je istina koju vi znate za sebe, čak i ona koju nam kritičari serviraju, a druga stvar je realnost.

prosto i jednsotavno - onaj ko je prodao više ploča je popularniji (i bogatiji, nebitno za muziku, ali ide jedno uz drugo), što si popularniji, to znači da te je više ljudi čulo, ergo za više ljudi si ti bolji od nekog drugog, koga je čulo manje ljudi.

Tako da, ukoliko je avril lavinj stvarno prodala više ploča, onda realno jeste univerzalno bolja, uspešnija, štagod. Prosto i jednostavno. To što je svetski sistem vrednosti takav, jebiga treba da razmislimo malo šta sa tim da radimo, ali trenutno je tako.

Činjenica da ti znaš da su UK Subs do jaja bend, i što to što avril lavinj peva zapravo nije pank, to ej druga stvar i možeš lepo da se upucaš sa tim saznanjem.

Da nije možda prva zabluda porediti Avril i Kleš? Avril i UK Subs? Sedamdesete i dvijehiljadite godine?

Зависи шта је критеријум за "бољи". Свакако, Аврил Лавињ је продаванија. Са друге стране, Клеш је утицајнији. И да ли се може рећи "свира бољи панк"? Јебемумиша, узмеш пешес часова џитре и одма ћеш свирати бољи панк. Речи песама Аврил циљају на тинејџер(к)е, док је Шкле у онако бунтовном, "фак д систем" фазону. Наравно да ће ово прво да прикупи више слушалаца.

Ал, када се уђе у суштину расправе, увиђа се да је она бесмислена - Аврил је чист гитарски поп, док Клеш од Сандинисте! нема скоро никакве везе са панком.

Slažem se wojtek,ali evo rasprave(mrzi me da prevodim) na pesmi I fought the law

NeaonBHB:Hey this song is pretty good, the Clash is OK. I'm glad that the best punk singer ever, Avril Lavigne, gave props to the Clash so that I checked em out. I always like checking out the influences of the true greats like Avril.
Thumbs up!

Ja:@NeaonBHB You compare avril to The Clash?
Poor mistaken soul.

NeaonBHB:@xXneleTHEkreleXx Well, not compare exactly. I mean Avril has sold like 30 million albums and the Clash only sold like 3 million, so Avril Lavigne is clearly superior. But I still like them, they are not half bad.

Ja:@NeaonBHB That only means Avril is more comercial.
Real punk isn't about being comercial.It's about making a difference.

NeaonBHB:@xXneleTHEkreleXx Making a difference? I guarantee you Avril has made a bigger difference in the world than the Clash. Obviously she has influenced millions of young artists that will change punk in new ways just like she changed punk

Хујо немој да падаш у ватру због ствари које читаш на тјубу и сличним сајтовима, на пример Вукајлији.

Речи песама Аврил циљају на тинејџер(к)е, док је Шкле у онако бунтовном, "фак д систем" фазону. Наравно да ће ово прво да прикупи више слушалаца.

To sto je Avril popularnija upravo se svodi na to da je njena muzika "dostupnija" sirim masama i laksa za "varenje" .

На крају крајева, ни Клеш не пуцају од трве квлта.

Ma ne mogu se ovi pojmovi porediti. K'o što reče Wojtek, Avril ne pjeva pank. Ali, čak i da pjeva, muzika se morala mijenjati, kao i naš odnos prema njoj.

Ko klinka sam se klela u ove pank-idole, a kad sam ih uživo slušala (Pistols, UK Subs, Marki Ramon) bilo me blam, što zbog njih što zbog sebe. Ta muzika je valjala tada. Bilo bi suludo da nema nikakvih pomaka ni napredaka, nego da vazda drljamo iste ritmove i parole, dekadama i dekadama.

Pritom ne mislim da je Avril taj pomak i napredak. Ali neko sigurno jeste. A to što je taj neko mlađahni debitant ne mora da znači da nije bolji od tih "nedodirljivih" uzora.

Да се раумемо. Аврил боље свира од тих маторих. :) Али јебига, постала је фенси.
У сваком случају, панк је за клинце до 15-16 година. То ко жели да их слуша. Мада ја никад нисам видео поенту. Лоше свирање, лоше певање, пароле у текстовима које се врте укруг. Лоше.

У суштини сви слушају Клеш а трсили би Аврил. Док слушају Клеш.

Kao i obično i ova tema počinje od pogrešnog fakta pa se onda mi nadovezujemo dalje.
Ako je Avril pank ja sam Kraljica od Sabe.

Mrzim one likove koji pričaju o rep/hip hop buntu, teškom životu u getu, nasilju na ulici a slušaju 50 centa, Jay-z i čamuge koje voze besna kola sa garažom dugačkom od Trga do Kaluđerice. Jedino što sam ikada od te muzike mogao da svarim je Cypress hill.

vreme radi svoje kao sa svakom muzikom ljudi se menjaju tako i sve ali bas u svakom zanru muzike nekad je Saban harao danas zvezde Granda....

muzika se menjala uvek i tako ce uvek biti.