Prijava

inače, ljudi čitaju i ocenjuju.
to što vi tvrdite da to nije u dovoljnoj meri može da bude isitna, a može da bude da su vam definicije loše pa se autori sažale i neće da lupe minus. postoji i ta opcija :)

Ok sve to, al ajd da sad lupamo glavom kako da skontamo da se ljudi zainteresuju za citanje. Onaj kalendar se mora tako nekako napravit da bode oci ljudima i da stoji objasnjenje sta bude kada se klikne na njega : )

Da, moglo bi se napisati čemu kalendar služi.

Jeble vas ocene zar su tolko bitne kako da dam plus il minus kad su 70 % definicija dejan cukić nit za plus nit za minus evo na primer sad je skoro izašla jedna dobra frenkijeva i normalno da sam plusirao al kako da dam plus ili minus na nešto što nije ni za jedno ni za drugo kad bi se uvela nulta ocena znači samo "pročitao" videli bi ste kolki broj čita al to je glupo uvoditi samo zato što nekog interesuje kolko ljudi mu je pročitalo definiciju

surovi ja bi ga u dupe poljubio kada bi mi dao minus i ostavio komentar zasto je definicija za minus. Et ako ikada mi ti ostavis tako neki komentar, virtuelno te ljubim u guzcu.

Surovi

inače, ljudi čitaju i ocenjuju.
to što vi tvrdite da to nije u dovoljnoj meri može da bude isitna, a može da bude da su vam definicije loše pa se autori sažale i neće da lupe minus. postoji i ta opcija :)

Nije tacno. Postojalo je par vrhunskih definicija koje su kasnije dospele i na naslovnu ocenjene od strane 50-ak ljudi. S' obzirom koliko se clanova u svakom trenutku nalazi na sajtu, cenim da je to mizeran procenat.

a pa ja često i ostavim. a ne brini se za minus, ja čim pročitam odmah znam da li je za + ili - tako da barem za ocenu nećeš ostati kratak.

Nije tacno. Postojalo je par vrhunskih definicija koje su kasnije dospele i na naslovnu ocenjene od strane 50-ak ljudi. S' obzirom koliko se clanova u svakom trenutku nalazi na sajtu, cenim da je to mizeran procenat.

A kad su napisane? Kad je bilo 6 registrovanih autora ili kad je bilo 7 autora i 45000 duplih?

A kad su napisane? Kad je bilo 6 registrovanih autora ili kad je bilo 7 autora i 45000 duplih?

Ne shvatam poentu ovog, malo sam neispavan.
Samo sam hteo da kazem koliko ljude mrzi da citaju i koja je razlika izmedju definicije pre i posle naslovne, verovatno zbog gomile sranja koja se provlace.

najgore to sto vecina ljudi se ne potrudi da shvati poentu, nego odmah cim vide i odma ocene daju - a kad shvate onda kao 'izvini ipak +' i takve nebuloze a sto neke dobre defke prolaze neopazeno jer svi kukaju za postere

Učinite nešto sa prokletim kalendarom, pa pola ljudi misli da on služi samo da bi se podsetili na datum

Slazem se sa predlogom , ali pazi moguci efekat :
Ljudi vise vole da citaju popularnije , pa tim i bolje definicije . Onda svi citaju definicije "u kalendaru" . I polako je tih definicija sve manje jer nema ko da ocenjuje nove definicije , a uzmimo u obzir da ljudi pregledaju , recimo , prvih 5 strana kalendara .

A jebo ga ti biošokeru sad, pa nije ovo operacija na otvorenom mozgu da mora savršeno funkcionisati.

To na kalendaru treba da stoji prvenstveno zbog samog sajta, a ne zbog nas što pišemo. Da čovek koji dođe svaki dan na 20 minuta, zna gde da pročita iole kvalitetnije definicije. Ovako pročita naslovne, uđe u najnovije, pojede sadržaj pepeljare i ne vrati se nikad više.

Slazem se sa predlogom , ali pazi moguci efekat :
Ljudi vise vole da citaju popularnije , pa tim i bolje definicije . Onda svi citaju definicije "u kalendaru" . I polako je tih definicija sve manje jer nema ko da ocenjuje nove definicije , a uzmimo u obzir da ljudi pregledaju , recimo , prvih 5 strana kalendara .

Da bi definicija dospjela na vrh kalendara, prvo mora biti napisana i u "definicijama" ocjenjivana, za početak. Ne stoje u kalendaru u vrhu 3-4 olmajti, s neba pale definicije, koje ugrožavaju potlačene :)
Svaka se bori za svoje mjesto. Ako si napisao sranje koje ne može dospjeti na prvih pet strana u kalendaru, jebiga bato... Kroz želju za takmičenjem, možda i kvalitet poraste. Ne vidim ništa negativno u predlogu, a shvatam šta si htio reći.

E pa jebiga , nek ostane ovako kako je ili nek vrate definicije dana , potpuno mi je svejedno . Ovo za kalendar da se uvede , ja sam samo dao primer moguceg efekta :)

A da mi lepo stavite zajedno postere i definicije na istim stranama pa se pogleda 1 poster, pa 1 defka, i tako.

A da mi lepo stavite zajedno postere i definicije na istim stranama pa se pogleda 1 poster, pa 1 defka, i tako.

Genijalno! Naćićemo kaizena u gradu i natjerati ga batinama da ti preda tron.

a šta vi palamudite po forumu, mršte na čitanje definicija :P
e, dobro je to za kalendar a i onaj predlog da se uvede nulta ocena je ok. ja dajem minus na teška sranja i plus na ekstra dobre definicije, tako da veliku većinu ne ocenim a polovično i pročitam, dosadne :)

Kajzen otvori temu i nema ga nigde, pa se vi džapajte. Carina!

Nikakva filozofija nije, neka se defke na naslovnu kače malo brže, e sad, ukusi su različti, samim tim što smo dobili "odabrane" svoje učešće u uređivanju naslovne (definicija dana) potpuno smo predali moderatorima.

E kurac, jel sad opet oćete definiciju dana?

Све је речено у првом посту.

Ne znam da li je u pitanju manjak moderatora ili izbirljivost postojećih ali po meni bi ta lista bar 5 puta brže trebalo da se osvežava.

Слажем се да треба много више ствари да се убацује у одабране. А натерај модераторе, јбг, ваљда си и ти неки куртон овде.