Prijava

Ne mogu da vjerujem da je toliko jeftino dole...
Dobro buri nema veze...

Moji su bili na Grbavici 2

Ja sam rođen u Sarajevu, i bio sam nekih 3-4 puta kod babe tamo. Planine oko Sarajeva su prelijepe, a pogleda na grad sa istih nezaboravan.
Sama uređenost i organizovanost grada je veoma zanimljiva, jer su sve najvažnije stvari smještene na Miljacku, oko koje je i formiran grad...
Ne sviđa mi se što Sarajevo ne predstavlja ono što je nekad predstavljalo - Jugoslaviju u malom, grad za koji je svako od nas mogao reći da je njegov. Sad je to postalo "njihovo" Sarajevo. Ne mislim tu samo na etničku strukturu, nego i na neki odnos i doživljaj toga.
A doživio sam to da mene, rođenog u Sarajevu, na Baščaršiji neki ko zna odakle je, crn ko ugarak i orlovskoga nosa, što prodaje lažne satove i parfeme, zove: "Ej, Slovenac, odi da vidiš kakve satove imam, original, a jeftino!"

БЈЕЖТЕ РАЈА ИДУ ЋЕТНИЦИ! - Ханка Палдум

poslednji put sam bila '86. i samo se sećam baščaršije... nemam ja ništa protiv muslija, al jbg imaju oni protiv nas....

Jebena kasaba. Ni g od grada samo g u hoću da budem Glavni.
Čelik, Čelik :)

to je to rivalstvo, zeljezni uzvracaju udarac... : )
Ja odo u Sarajevo sledeci vikend, ako budem raspolozen metnucu neku sliku da se kurcim

Ја исто рођен у Сарајеву. Био сам прошле године први пут после 1991. Шта знам, интересантан град, онако на први поглед. Али сувише религијски обојен за мој укус, не бих волео да живим тамо. Иначе, моји су имали стан на Алипашином пољу.

I moji isto imali stan na Alipašinom polju. Sad je baba u Aleji lipa kod neke pumpe, nedaleko od Željinog stadiona... Lijep grad sa nakaradnim ljudima, tako mi djeluje...

Dzimi, ja ne znam koji grad u BiH nije nacionalno i religijski obojen, nas, njihov, svejedno...

Dzimi, ja ne znam koji grad u BiH nije nacionalno obojen, nas, njihov, svejedno...

Па, сад... То је делимично тачно, али опет... Тамо буквално на сваком кораку имаш џамију пуну људи који губе време у животу молећи се, уместо да раде нешто корисно, нпр. да санирају рупе од гелера по фасадама; на улицама забрађене жене с фереџама, мислим поштујем ја туђу културу и религију, али ШКК, бре? Требало би у 21. веку да живимо, оно је претеризам. И осети се нека тензија. Ја сам спавао код рођака у Которцу, то је пар километара од Лукавице, ако се не варам (не стојим најбоље с географијом тог краја), и из њихових ставова и ставова људи који живе тамо сам извалио да су и даље надрндани као за време рата. Не води то никуд. Пази, кад ми је сестрић изјавио ''Сарајево је леп град, али је лепши ноћу, мање се виде џамије.''

Nisam ga stigao pogledati kako valja, bio sam na 3 sata samo prosle nedelje...al` sam jeo jebeno najbolje cevape ikada.

Бољи су лесковачки. :)

Jebi ga Dzimi, to je i dalje neka politika "nemoj da popravljate fasade nek se vidi koliko god moze da je ovdje bio rat i da smo mi granatirani". A to sto se osjeti tenzija je sasvim normalno u gradovima gdje se dugo i puno ratovalo. Tamo gdje se manje ratovalo i kratko, tamo su te tenzije dosta slabije, moze se reci da ih i nema. Ne znam koliko je istinita informacija koju sam cuo, ali te zene u feredzama dobija neke pare zato sto nose feredze u gradovima u RS... Ne znam koliko je to tacno, ako jeste onda mi je to toliko mutavo da placas da prkosis ljudima...

Е, ако им плаћају, онда је то тотални ретардизам.

Meni je najzanimljivije u svemu ovom rivalstvo Zenice i Sarajeva, navijačko naravno. :)
Ovdje se vidi dokle ide :))))
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=34378
Skandiranje : "PALA JE NA MARKALE" je vrhunac crnog humora.

Opet ne znam da li je istina, ali sve je moguce ako hoces (a cesto hoce) da prkosis.
Nismo ni mi nista specijalo bolji, isti smo po tom pitanju.

Grad čine ljudi, a volite ga onoliko koliko ste mu dali sebe. A kada te iznevjeri (ljudi iz toga grada) onda ta ljubav dobije drugi, negativan predznak, MRŽNJA!
Čitajte recimo Kusturicu, ovu njegovu novu knjigu.
Nikada nisam bio u Sarajevu, nadam se sa hoću, a ova priča vrijedi za dosta gradova i sudbina.
Ipak smo mi samo prolaznici, koji imaju visoko mišljenje o svojoj ulozi i varamo se, dakako.

Opet ne znam da li je istina, ali sve je moguce ako hoces (a cesto hoce) da prkosis.
Nismo ni mi nista specijalo bolji, isti smo po tom pitanju.

Срби = Бошњаци = Хрвати
Иста говна. :)