Prijava

веруј ти мени јесу... планета мора да испуњава услове да бимогло да се на њој живи, гледао сам неки документарац и неки много паметни људи из НАСАе су рекли да мора да буде слична Земљи, по основним карактеристикма, значи величина, удаљеност од звезде, чврстина, гравитација, и тако ти... ако ме разумете

ali mi je žešće retardirano određivati tačnu godinu za to.

A moraju nesto novine da pisu...

Slobo razumem ali se ne slazem.

Pa, to je okej. Ionako ne može organska materija da bude mnogo drugačija od ove naše, budući da je vrsta atoma koji je čine ograničen (kol'ko se sećam, u organsku građu ulaze H, O, C, N i ne sećam se šta još ). Ali ono što može da bude drugačije jeste raspored tih atoma i veze između njih, tako da možeš da dobiješ potpuno različitu konstituciju od ove naše. Na primer, kiseonik koji udišemo i ozon... Razlika je samo u jednom atomu, a karakteristike su dosta različite.
Drugo, možda neće funkcionisati kao i mi. Kiseonik, voda, san i energija iz hrane su neke osnovne potrebe za naš život.
Moguće je da bi vanzemaljcima život zavisio od istih stvari... S tim što bi ih oni drugačije koristili, ako me shvataš?

Možda je klinac zapravo Isakova reinkarnacija, ali se utripovao da je vanzemaljac.

Čitao sam u Zabavniku, indigo deca se zovu tako zbog boje njihove "aure" i ona su karakteristična po intaligenciji i kreativnosti. U XIX. veku je najviše bilo dece sa crvenom bojom aure. Povezivati to sa vanzemaljcima baš i nema neke svrhe.
A uzgred i kad sam ja bio mali pričao sam o vanzemaljcima i tome kako je Venera nekada bila zvezda koja se smanjila na planetu. Doduše tada sam i puno čitao Zonu Sumraka...

Ja Ескима никад нисам видео у животу. Верујем да постоје јер су их људи виђали и о томе постоје материјални докази.
Ванземаљски облици живота су друга прича. Нико их није видео ( односно, нико нема опипљиве доказе) тако да у њих човек може да верује или да не верује. Ја, лично, верујем да постоје. Можда у више облика.
Наша планета није најстарија у васиони, тако да је могуће да постоје интелигентнији облици живота од нас. Друго, човеку је непојмљиво колико галаксија може евентуално да постоји ван наше. Мене запањи и само ако пробам да замислим сав тај простор(васиону). Тако да, уколико нисте скептик без неких основа, веровање у елијене није никакав баук, можда их ипак има.
Што се тиче овог клинца, немам неки посебан став. Бар нисам успео да га формирам за ових 5 минута. Искрено, ни о индиго деци.
Али, пуно тога (ако је ово аутентичан текст) има јако много смисла.
Наравно, ми смо тако јебено задовољни собом да је признавање ванземаљаца генерално незамисливо великој већини. Кривци су холивуд и банализовање ''проблема'' тако да је све сварљиво маси. А, то није добро. Зашто? Па, ето дође овде осмак и прича ми о васиони и о томе како ванземаљци НЕ постоје. Јер, некако је ипак то сајнс фикшн.
И не капирам зашто људи не отворе ум, и не размишљају мало ван устаљених оквира. Шта ако сутра дођу ''мали зелени'' или какви год да су? Шта ако су већ међу нама?
Како, зашто? Па, зашто да не! Мислим, да, ово делује смешно, али ја верујем. Није да сам неки фрик/фанатик па сад свима причам о томе, али искрено верујем да нисмо сами.
Они који јако пуно знају о земљи и о нашој галаксији уопште, знају и да јако мало знамо као људска раса, пре свега о месту где живимо, а онда и о остатку.
У лажне пророке тек не верујем. Та Ностарадамус срања су ми такав булшит. Шта, 21.12.2012. смак света. Е, баш чекам!

Eh da jel' neko pomenuo Drejkovu jednačinu do sada ?
Nisam baš čitao prethodne postove...

http://en.wikipedia.org/wiki/Drake_equation

Ali ono što može da bude drugačije jeste raspored tih atoma i veze između njih, tako da možeš da dobiješ potpuno različitu konstituciju od ove naše.

Ја нисам ни рекао да би они тамо били исти ми, само сам рекао да услови морају да постоје да би уопште постојао живот! Рецимо не може се живи на Меркуру кад је тамо близу 300 степени или колико већ, не може на Јупитеру јер је гасовита планета, пропала би у средиште да станеш на њега, не може на Сатурну јер је минус иљаду! Е сад кад смо се разумели, одо да кунтам умрех! :)

Фејзбукманијак
веруј ти мени јесу... планета мора да испуњава услове да бимогло да се на њој живи, гледао сам неки документарац и неки много паметни људи из НАСАе су рекли да мора да буде слична Земљи, по основним карактеристикма, значи величина, удаљеност од звезде, чврстина, гравитација, и тако ти... ако ме разумете

Наравно, али то су само неке претпоставке.

Они који јако пуно знају о земљи и о нашој галаксији уопште, знају и да јако мало знамо као људска раса, пре свега о месту где живимо, а онда и о остатку.

Превише смо сујетни. Можда су они оно што ми ни на неком тешком ЛСД-у не би могли да замислимо. Не мора бити да се понашају као људи, да говоре, да дишу, да једу.

Наша планета није најстарија у васиони, тако да је могуће да постоје интелигентнији облици живота од нас. Друго, човеку је непојмљиво колико галаксија може евентуално да постоји ван наше. Мене запањи и само ако пробам да замислим сав тај простор(васиону).

Slazem se, nemoguce je zamisliti sav taj prostor.

Али, пуно тога (ако је ово аутентичан текст) има јако много смисла.

Jeste, potrazi i na tjubu i na nekim drugim blogovima.

И не капирам зашто људи не отворе ум, и не размишљају мало ван устаљених оквира. Шта ако сутра дођу ''мали зелени'' или какви год да су? Шта ако су већ међу нама?
Како, зашто? Па, зашто да не! Мислим, да, ово делује смешно, али ја верујем.

To je ono sto vecina ljude ne zeli da shvati, ma vise mi nema smisla da smo sami!

Кривци су холивуд и банализовање ''проблема'' тако да је све сварљиво маси.

Holivud skroz stvara pogresnu sliku o svemu tome.

Шта, 21.12.2012. смак света. Е, баш чекам!

Do tog datuma su dosli jer se po njihovim tumacenjima tu zavrsava Majanski kalendar, sto moze i da znaci njihov povratak (ako ne znas o cemu pricam reci mi da ti posaljem link) jer su misteriozno nestali, sve sto je ostalo iza njih su hramovi ali dokazi kako su nestali ne postoje, bar po onome sto sam ja citala.

Slobodane, mislim da previse ustogljeno gledas na to i mislim da si vec upao u neki kalup, samo malo oslobodi um i pusti masti na volju ne kazem da treba da verujes u sve, samo malo sire gledaj na stvari.

Meni najviše privuklo pažnju ovo za "smak sveta".

Do tog datuma su dosli jer se po njihovim tumacenjima tu zavrsava Majanski kalendar, sto moze i da znaci njihov povratak (ako ne znas o cemu pricam reci mi da ti posaljem link) jer su misteriozno nestali, sve sto je ostalo iza njih su hramovi ali dokazi kako su nestali ne postoje, bar po onome sto sam ja citala.

Ne razumem se mnogo u to, ali kakve veze ima kraj kalendara sa krajem sveta?
Mislim, kad je ta civilizacija Maja postojala? Nisu oni mogli da pišu kalendar za milione godina unapred.
Kaž'te ako grešim.

Mrzi me sad :)

Sutra, ako se setim.

Ja sam ubeđen da u radiju žive mali ljudi.

Bruce, zadivljujes me...

Toliko me smaraju ta indigo i ultraljubičasta i kristalna i mimetička polilegirana deca i smakovi sveta i vanzemaljci i čvrst kurs dinara i pošteni predsednik Srbije i sve ostale fantazije trećeg oka i Zone sumraka.
Mnogo volim naučnu fantastiku i fantaziju. Pola kućne biblioteke su mi King, Barker, En Mekafri i Ursula Legvin, ali oni se ne pretvaraju da je to što pišu istina.
Pre ću poverovati da u radiju žive mali ljudi nego da u Bosni postoje piramide, a da su Maje predvidele smak sveta.
Čuj, sfinga se otvara iza uveta, ajde molim te.