Prijava

Prolazim veceras kroz park, dok sam dolazio do zgrade, i dvoje ljudi i jedno kuce su tu, i ovo dvoje(ljudi) su se vrlo glasno raspravljali.
U dometu su mi bili jedno deset sekundi, i prica se vodila jako uobicajenim tokom.
Ona je govorila o tome kako je neko tamo kreten, i tako neka tema.
I u sred njenog izlaganja, covek je postavio krucijalno pitanje.
"Sto se ti druzis sa njime??"
Devojka je odgovorila nesto tipa "Pa eto, videli smo se tako, pa.. Ali inace se ne druzimo!"

Zasto stalno iz neke navike odrzavamo kontakt sa nekim ljudima koje cemo posle da ogovaramo kako su jadni, kreteni, kurac palac, kad to vreme mozemo da potrosimo na neke ljude koji stvarno vrede?
Koliko ste vi u ovakvim govnima(tj, ljudima)? Da li se cesto druzite sa takvima koje cete posle moci da ogovarate? Da li cesto ogovarate ljude? Zasto?
Da li volite te ljude koje ogovarate, da li ste neutralni prema njima ili ih, pak, mrzite?

Ja sam u kontaktu samo sa ljudima koji mi nešto znače, za ostale mi puca patka iskreno. Ništa im ne pričam iza leđa, sve što kažem, kažem im u lice, i znaju moje mišljenje o njima.

Da li se cesto druzite sa takvima koje cete posle moci da ogovarate?

ne družim se.

Da li cesto ogovarate ljude?

Ne.

Da li volite te ljude koje ogovarate, da li ste neutralni prema njima ili ih, pak, mrzite?

Više se svodi na neku zajebanciju koja je tipična za taj krug ljudi, nema ogovaranja, samo zajebancija u kojoj niko nije pošteđen.

Haha, da dodam i to pitanje onda. Zasto im kazete u lice? Jel ocekujete da ce se oni promeniti kad im kazete? Mislim, ako coveka ne cenis, zasto gubis vreme da mu kazes da ga ne cenis, kad ga ne cenis?

Ou jea,ja sam u kontaktu sa reme-om stalno,dakle znacim mu nesto...
Uspeo sam u zivotu... :)

Haha, da dodam i to pitanje onda. Zasto im kazete u lice? Jel ocekujete da ce se oni promeniti kad im kazete? Mislim, ako coveka ne cenis, zasto gubis vreme da mu kazes da ga ne cenis, kad ga ne cenis?

Nisi me razumeo, ako nekoga ne cenim, to se vidi po mom ponašanju, a osobama koje mi nešto znače sve kažem u lice. Koja je poenta da nekom drkadžiji sve kažem u lice kad me zabole kurac za njega i kad se vidi da me zabole za njega po mom ponašanju prema njemu. Ako uđem u neku priču sa njim, koja je malo ozbiljnija od onog ćao-ćao rećiću mu, mada retko ulazim u ozbiljne priče sa takvim ljudima. :)

"ali ne mogu ni da prekinem sve odnose sa njima. Moram da ih trpim. "

Ne moras da ih trpis. Stavise.
Mislim, ako su ti dragi, zasto onda to jednostavno ne dogovorite, napravite fin odnos, ispravite i to malo sto vam smeta jedna kod druge(jedan kod drugog, jedna kod drugog, jedan drugog drugog jedan jedna jedan jedna, ctrl+alt+delete)
Jasno ti je da su ti odnosi vestacki? Da od njih ne mozes da ocekujes mnogo?
Zar ne mislis da bi bilo lepo da je sve rascistis sa tom osobom, kazes joj sta volis kod nje, sta ti smeta, i znas da imas jednu osobu vise koja bi za tebe sve ucinila, i za koju bi ti sve ucinila?
Jer, koja je svrha da se zezate, i onda se okrene prica, i pocnete da se gledate ispod oka i sta ti ja znam.

Зато што низ датума у години када се права особа, права ствар и право место поклопе конвергира ка нули.
Јбг, некако се убија време по међустаницама. Неко ту проведе и цео живот.

Зато што низ датума у години када се права особа, права ствар и право место поклопе конвергира ка нули.

Ovo si tako dobro rekao. Meni je tesko da se ne zamislim ovde.
Uopste ne mogu da shvatim zasto?
"Jebiga" je jedini odgovor koji sam ja uspeo da dam na ovo.
Jesmo li zeljni toga? Jel se plasimo svega boljeg?
Jel ima neko da studira psihologiju ovde?

Ma, нисам рекао добро. :)
У ствари сам мислио број дана, не низ датума...лапсус. Него схватио си поЈенту.
А јебемлига је сасвим пристојан одговор, нико ти неће дати много бољи са плитком филозофијом.

Njah,kad dođeš u neke godine,shvatiš da ti pojedine persone samo oduzimaju vreme,lepo se "odrodiš" od njih i pozz.
Svako ide svojim putem,nema ljutiš.
Skontala sam i da nikad nije kasno da upoznaš prave,istinske prijatelje,kao i to da godine sa tim nemaju veze.
Moje najbolje prijateljice žive u inostranstvu ili dalje od mog grada,ali-kad se vidimo,nastavljamo priču gde smo stale.
Ne zivkamo se svaog dana,ne šaljemo sms-ove non-stop,ali se iskreno volimo i svaka od njih zna da mi je beskrajno draga.

Ne družim se sa ljudima koji me gnjave,ili opterećuju,ne patim od toga da imam "širok krug prijatelja".Te stvari sam "preležala"(hahaah) ranijih godina i obile mi se o glavu,jer nam je kuća bila kao svratište.Znači,skontala sam da mi to ne prija.

I da.Ne ogovaram,gadim se toga.Ali,kad se osetim ugroženo ili se vrši verbalni atak na mene,onda umem itekako da razvežem jezik,koji ume da bude ubojit,pa se klonim toga,jako.

Ja imam taj problem da odbacujem ljude koji mi smetaju, toliko da mogu da ih povredim. A što je još veći problem, i ne zanima me ako ih povredim. Ako me neko i voli i ugađa mi, a uz to je nepodnošljiv, ponašaću se skoro surovo. Možda zato što sam žensko. A možda i jer sam sebična. Ali život je prekratak da bi se nebitnima, pa i nekima bitnima, bavio, treba samo uživati u društvu ljudi koji neće da te izlude ili bace u depresiju. I ne zanima me da li će me ogovarati, zašto da mi smeta ako se neko drugi truje mržnjom. Moderatorska uloga je ostavila posledice. :)))

Lolololo Cipljonak banuje ljude i iz ril lajfa. :) Lololo, zajebano je kad žensko nauči da naređuje. :)

Ја не волим то, искрено. Ако ме неко нервира, суптилно ћу га факофовати.
Много је позерски, као да сам ја центар универзума, па ако ме нервира неко то сад мора да да га боли! Мислим...не. Није мој стил.

Umereno i sa stilom fakofovati!
To mi se sviđa :)
Definiši to, menijesamodosadno ;)))

Препуштам ти ту част ако си заинтересована. :))
Немам испирације ових дана ич. :(

Hvala ti,samo i moja inspiracija je otišla na godišnji,a da me nije obavestila :))
Al' ima dana :)

Ако, ако... само чекај прави моментум :)

Yep,samo da ne postane "MEMENTUM" (mori) :/

Аахаха, добар фазон! :))