Prijava

moral je kad uradiš nešto ispravno i pri tome ne pomisliš da si dobar i moralan čovek, već ti je to normalno.

Ако си рокнуо, онда треба још да учиш, а не да понављаш наглас већ научено.

e,sad nije ovo sociologija, već filozofija i etika i kantov čuveni autonomni i heteronomni moral i maksime.

Ma naučio sam ja, ali čovek oborio nas 140, a samo 12 pustio. A svako je dao 1.000 za ispit. Pa ti sad vidi koliko je od toga krknuo sebi u džep. I koliko je to moralno.

Верујем ти, пошто сам ужасно слаб и са једном и са другом науком.

Који ти је то факултет?

ko ti predaje sociologiju?

Visoka tehnička strukovnih studija u NS-u.
Neću ovde da imenujem. Mogu ti poslati na pvt ako hoćeš.

aha,pomislih da nije faks,p ada nije ovaj moj ludi.

gde ti ideš?
I da li je moralno ovoliko skrenuti sa teme? :)

moralno je ako ima razloga koji je ispravan.fakultet političkih nauka, bg.

Moral je potpuno socijalno definisana kategorija. Moral se konstantno menja kroz vreme i varira od kulture do kulture.
Npr. U nekim plemenima u jugoističnoj Aziji kada dečaci napune 11-12 godina neki odrasli muški rođak mora da im "ubaci" seme u telo (bilo oralnim, bilo analnim putem) kako bi u budućnosti bili plodni. Kod nas bi za tako nešto odmah zaglavili u zatvoru (osim ako nisu Pahomije).
Moralnost koja se uvek po defaultu pripisuje religiji (naročito u ovim judeo-hrišćansko-islamskim kulturama) je zastarela i prevaziđena ODAVNO i užasno me nervira kada je neko potencira u 21. veku!
Objektivna moralnost ne postoji; jedina realna opcija je subjektivna moralnost koja je pažljivo razmotrena, isplanirana, usklađena sa tekovinama moderne zapadne civilizacije.

“O moralu ne znam ništa, osim da je moralno ono nakon čega se osećaš dobro, a nemoralno ono nakon čega se osećaš loše.” Ernest jebe

Šta!? Prvi put čujem za ovo... o.O
Ma to je samo razlog za pedofiliju...
Čudi me kako se katolička crkva nije toga setila...

Knjiga je bila bolja.

Kada uradiš nešto moralno to znači da si to morao da uradiš.

bez spama.
Ako nemate ništa pametno i moralno da kažete, ne ulazite na temu...

Valsinarb90 "usklađena sa tekovinama moderne zapadne civilizacije." Drugim rečima podčiniti se tuđim moralnim zakonima? Koja je razlika između crkvene dogme i zapadne propagande?

Ako nešto više mrzim od tvrdokornih fanatičnih vernika to je prozapadno orjentisane stavove. Po čemu je zapadna civilizacija zaslužila da pokori ostatak sveta svojim "moralnim vrednostima" ... jednostavno ne shvatam takvo razmišljanje. Pre bih pao na svoj mač nego prihvatio zapadnjački način života i razmišljanje. Dronovi, ni počemu se ne razlikuju od Staljinističkog komunizma.

Ali to moje mišljenje i smatram da je njihov moral moj nemoral.

Religija je nemoralna stvar.
Navedite jedan rat u čijoj pozadini nema religije?

Americko-Vijetnamski rat.