Prijava

Ni Drugi svjetski nije nešto religijski. Kako ni Prvi.
Ljudi bi se klali i bez religije.

@Ajvar:
Prosvetiteljstvo, demokratija, sloboda govora, Univerzalna ljudska prava i sl. - sve su to tekovine moderne zapadne civilizacije. I ti već uveliko živiš pod okriljem tih tekovina iako možda nisi svestan toga. (Tačnije, pokušavaš da živiš pošto Srbija mnogo kaska u svim tim stvarima za Zapadom).

Demokratija tekovina zapadne civilizacije? Sloboda govora je iluzija slobode i skoro da nema nikakve praktične koristi, jer većinom dobijam gomilu lažnih informacija. Ljudska prava? Trenutno osoba koja je pod sumnjom da pripada terorističkoj organizaciji nema prava na advokata niti pravo da se brani ... to meni nije univerzalno ljudsko pravo. To važi u Sjedinjenim Državama tako i EU. Sve je to lepo napisano na papiru baš kao i boljševički komunizam ali u praksi je sve to farsa. Kako su se komunisti kleli u Staljina ili Tita tako se i sadašnja legenda o zapadnim tekovinama i pravima širi po svetu. Jedini način da se ostvari univerzalna prava ljudi i govora je anarhija, ali kako je taj pravac okarakterisan kao divljanje gomile narkomana niko ga ne smatra ozbiljno.

Ukratko, iluzija slobode govora i demokratskog društva ima isti uticaj kao nekadašnji proleteriat i samoupravljanje. Tekovine zapadne civilizacije? Molim te, sadašnje pravo se oslanja na Rimsko pravo, a Rim su srušili sadašnji zapadni narodi i zapadna civilizacija. Demokratija kao ideja svi znamo odakle potiče. O kakvim tekovinama zapadne civilizacije mi pričamo?

Idi u Pakistan ili Saudijsku Arabiju na nekoliko dana i shvatićeš pravi potencijal prljave, pokvarene zapadne civilizacije.

Kud pokrenuh temu... Zajebite reliiju, zajebite politiku, ajmo da se olešimo i uživamo u nemoralu...!

Bolje imati problem ispred očiju i znati protiv čega treba da se boriš, nego imati lanac oko vrata a da toga nismo ni svesni sve dok trenutka kada bude prekasno. Idealizovana slika koju ti vidiš je samo dokaz na koji način propaganda može da izmeni ljudsko razmišljanje. Represija u islamskim državama, ili diktatura Kineskog komunizma su očigledni problemi koje je teško smaknuti sa uma, ali kada mašina propagande pod iluzijom slobode napravi fanatike onda nastaje problem. Oni koji se bore za tu iluziju umiru sa uverenjem da su "Good guys" a da one koje su pobili da su "Bad guys". Taj duelizam je identičan ispiranju mozga crkve koja to radi već milenijumima. Ne postoji light and dark side of the force, sve je sivo, a ta Tekovina zapadne civilizacije od tebe pravi roba koja ti kaže da se boriš za slobodu/ Boga i da si ti u pravo/ Bog je na tvojoj strani itd itd. Pa čak i Američki partijski sistem je očigledan, postoje dve partije (da je jedna onda bi bila diktatura jel da?), čiji program je identičan, ti sada možeš da biraš između bejbi plave i nebo plave boje, to je sloboda govora.

Ali gledano na temu, skrenuli smo sa nje. Složićemo da se ne slažemo.

Ovo što ti i ja trenutno radimo: "Imaš pravo na svoje mišljenje, a ja ću da kažem zašto mislim da je glupo" - to je sloboda govora u praksi koja postoji na Zapadu, a u Srbiji je na staklenim nožicama, u Pakistanu ili Kini ne postoji. Sloboda govora i mišljenja je deo Univerzalnih ljudskih prava, kao i sloboda veroispovesti (pomisli samo na Pakistan (zgodan primer) svaki put kad nabrojim nešto), sloboda štampe, zabrana diskriminacije po bilo kom osnovu - pol, nacija, političko uverenje, vera, sekusalna orijentacija... Dođavola, čak su i životinje dobile svoja prava na Zapadu. Postalo je nemoralno ubiti psa tek tako, držati životinje na "nehumani način"...
Tekovina Prosvetiteljstva je (između ostalog) to da su u školama u Francuskoj zabranjeni verski simboli, u Srbiji su veronauka i školske slave u punom jeku, a u Pakistanu ili Saudijskoj Arabiji vlada teokratija.

Uzgred, ja ni jednog trenutka nisam rekao da je svet crno-beo. To bi bila neka objektivna moralnost, koja ne postoji. Ja sam pomenu subjektivnu moralnost: da je uredimo prema onome što je za nas relevantno, a to je upravo ta zapadna civilizacija (pošto tamo valjda pripadamo i težimo).
Hej, možda da živimo u džungli u Indonezijskom arhipelagu, možda bi sad išao da daš felacio svom mlađem bratu na njegovoj inicijaciji u svet muškaraca - i to bez griže savesti.
ALI, takođe se ne slažem sa tezom: "Pa naše kulture se razliku, ja to poštujem". To je licemerno. Ko smo mi da se pravimo da ne znamo šta je dobro za čoveka i da ostanemo slepi za svakava nedela koja se dešavaju po svetu, a sve u ime tzv. religijske moralnosti. Odsecanje ušiju, noseva, odrubljivanje glava, bičevanje - kao srednji vek u Evropi, tako izgleda 21. vek u islamskim zemljama.
I zato kažem: "Naša kultura nije samo drugačija od vaše - bolja je!" A samim tim i moralnost.

ajmo da se olešimo i uživamo u nemoralu...!

Misliš moralu?
Ono što mnogi zadojeni arhaičnim vrednostima smatraju nemoralom, danas uopšte nije nemoralno (ili ne bi trebalo da bude nemoralno, po meni): alkoholisanje, marihuana, neobavezni seks pre braka, bančenje celu noć, itd.
Jer svako je slobodan da radi šta hoće dokle god ne povređuje druge.

Napisao sam tačno kako mislim.
I ne podrazumevam pod nemoralom droge i sex. Mislio sam da odgrizemo kokošima glave, upadnemo u malu i spalimo sve što je od kartona, a onda grupni sex u crkvi. Dovoljno nemoralno, zar ne?

A kad bi izvršili analni desant pitao bi se koliko je taj grupnjak nemoralnih dobra ideja.

a onda grupni sex u crkvi.

Pahomijev odgovor: "Been there, done that."

Divne su tekovine zapadne civilizacije. Toliko finih uništenih zemlja i pobijenih ljudi. Oni su prosto dostigli jedan tako visok nivo tolerancije da više ne ubijaju nekoga zato što je crnac, što su radili do nedavno, nego sada ga ubijaju jer je imao maler da u njegovoj zemlji ima nafte. Stvarno su napredovali i daleko dogurali.
A crnce ne ubijaju toliko više nego samo vrše represiju nad njima u svakom smislu i sklonili su ih na đubrište jer je glupo više da ih trpe kad ne mogu da im budu robovi.

Thumb_major3
kizo

Ni Drugi svjetski nije nešto religijski. Kako ni Prvi.
Ljudi bi se klali i bez religije.

КИЗО!!! ЈЕБЕМ ТИ ЛЕБАЦ КРВАВИ! Шта бласфемишеш! А масони и шејпшифтери и наци мумује и слично? Није религијски курац мој. Још ми реци да је земља округла плоча која се врти у круг около...

Crnac je predsednik Amerike. 'Ajde pali, JohnnyBK.

Crnac je predsednik Amerike. 'Ajde pali, JohnnyBK.

Crnci ga zovu "Kokos".
Crn spolja a beo iznutra.
A ti lepo piči u tamo i živi kad je tako kul i kad su oni tako divni. Nemoj stalno ovde da zagađuješ svaku temu tim liberalno-pederskim pričicama dok veličaš najveće svetske kasape i ubice.

E, pa i moju ujnu zovu Jagoda. Pa?

E, pa i moju ujnu zovu Jagoda. Pa?

Bravo tri bambija za tebe

Пошто кило?

КИЗО!!! ЈЕБЕМ ТИ ЛЕБАЦ КРВАВИ! Шта бласфемишеш! А масони и шејпшифтери и наци мумује и слично? Није религијски курац мој. Још ми реци да је земља округла плоча која се врти у круг около...

Doter, izvini na mojoj ogromnoj grešci! Spala mi aluminijumska folija sa glave na momenat, zato sam napisao onaj komad iluminatsko nacističke propagande. To samo dokazuje koliko su oni zapravo moćni. Pažnja ti opane na tren i već si pod njihovim uticajem.

На претходној страни смо причали о томе ко шта студира, на овој већ гори све.
Морам да се самоцитирам:

Овде човек да отвори тему "Риболов", прича би опет отишла на: педере, национална препуцавања или религијске расправе.

Kao prvo ti veruješ pričama, drugo ni u jednom ni u drugom slučaju nije baš tako, treće već imaš sliku idealnog zapadnog društva i bilo koja priča neće da promeni tvoje mišljenje. Sloboda veroispovesti i liberalna sloboda govora ne postoji ni na zapadu, shvati to. Možeš da veruješ BBC-u i CNN-u koliko hoćeš, objektivnost njihovog društva je na istom nivou kao i naše. Živiš u oblacima ako stvarno veruješ u sve to. Samo sumnja da si terorista ti skida sva prava koja imaš, EU je doneo zakon o dozvoli nadgledanja osoba sa radikalnim političkim stavovima i pripadnicima problematičnih grupa, veoma beningno sročeno ali to znači da mogu da ti nadgledaju kuću, telefon i internet saobraćaj samo pod sumnjom da si komunista ili musliman ili nešto treće ako oni smatraju da spada u radikalni politički stav ili problematičnu grupu. Ovo nije neki zakon iz vremena hladnog rata vać 21. vek, u centru ZAPADNE CIVILIZACIJE. Ulaskom SAD-a u drugi rat, američki parlament je doneo odluku da sve japance na teritoriji SAD-a pošalje u logore. Da koncetracione logore u sred srca današnje demokratije i slobode. Da skratim idealizuješ zapad, kamenuješ srednji istok. Da islam čini čuda protiv masnoće govora, ali imaš lepo upakovano sranje i na zapadu koji neki nažalost gutaju i pitaju ima li još.

Trenutno na planeti Zemlji ne postoji mesto na kome imaš totalnu slobodu nad sobom. EU i SAD se kreću ka fašističkim policiskim državama, Kina i Kuba imaju dobri strai komunizam, srednji istok pun talibana koji tlače manjine etc.