Prijava

Iskreno, to huliganstvo zaslužuje smrtnu kaznu. Mislim, bratac, koji kurac? Imaš poriv da nekom otvoriš glavu sikirom zato što navija za drugi klub. A jebem ti. Takve bih streljao. Navijaj i uživaj, nauči da gubiš, nauči da pobjeđuješ.

Ovo protiv navijača je represija i totalno je podržavam.

@Kizo Ova dvojica sakuču da pokažu kako su urbani jebote i kul ono kao znaš i te fore, jebote totalno smo opušteni i pokazali smo prvi da je to za svaku osudu....I da naravno da su roknuli nekog od naših bizgova preko granice po vestima bi bilo on je i onako bio huligan sto se petljao itd.....a ova dvojica bi svršila na Mašu Mileusnić dok čita takvu vest....

Samoreklamiranje?

Divan si.....

I ja kažem sladak sam ko šećer

i tolko urban jebote da namerno praviš gramatičke greške jer je to tako smešno.....ono jel smem da te pipnem...mislim tolko kuloće na jednom mestu nisam video....

Ova dvojica sakuču da pokažu kako su urbani jebote i kul ono kao znaš i te fore, jebote totalno smo opušteni i pokazali smo prvi da je to za svaku osudu....I da naravno da su roknuli nekog od naših bizgova preko granice po vestima bi bilo on je i onako bio huligan sto se petljao itd.....a ova dvojica bi svršila na Mašu Mileusnić dok čita takvu vest....

Nemoj suditi o njima na osnovu dva posta od dvije rečenice.

I da naravno da su roknuli nekog od naših bizgova preko granice po vestima bi bilo on je i onako bio huligan sto se petljao itd.

Da je neko naš roknut negdje vani, oni koji su ga šibnuli bili bi osušeni i služili bi zasluženu kaznu.

Sad stvarno više neću.

@Dušice jel si pohitao da objasniš adminima stvari ju ju, al' ne brini neće oni tebe,to jest ne smeju da te banuju, ipak si ti urbaniji od urban šopa i Marčela zajedno...

osušeni

И дати у хуманитарну помоћ.

Au... Kad vidim ovako nešto pokajem se što mislim da je sranje što se ne otvaraju nove teme.

Pa ako ti toliko smeta tema,sredi da se zaključa i moćićeš mirno da spavaš.

И дати у хуманитарну помоћ.

Ahhaaha, ja tek sad vidim.

ovo sudjenje za ubistvo tatona je cista farsa njih 14 su ga ubili to je nemoguce, mislim 14 ljudi da ga sutira ili njih 14 da ga baci sa stepenista...i sve to bez dokaza....

Kazna je ponekad nepravedna, zločin je uvek nepravedan.

ponekad nepravedna

Najgore kod ljudi koji tvrde da su huligani pravedno u zatvoru ili pravdaju poteze policije i suda (pogrešna kvalifikacija krivičnog dela, idiotske kazne) što i oni znaju da ovo nije za primer bilo. Ovo je samo jadno čepljenje sa kojim naša država ništa nije dobila, nego su druge države dobile jasan znak da mogu da nam stave u guzu kad god hoće i smatraju nas još mizernijim crvima nego što su i do sada mislili. Osećam da se Francuski ambasador smejao sat vremena kad je čuo presudu i da je od šoka koliko smo jadni, otišao prvo da popije šećera i vode pa onda da napiše spisak šta sve treba tražiti od nas jer smo beskičmenjaci.
A vi nećete nikada stvoriti neko pravedno društvo i društvo bez nasilja za koje se kao zalažete jer podrškom ovoliko idiotskom zakopavanju tolikih mladih ljudi u zatvor a pravdajući to primerom za druge, dopuštate državi da kasnije stvara još primera u raznim drugim oblastima sve dok vam ne dođe iz dupeta u glavu kada opali "primerisanje" vas ili vaše bližnje. Ne sudi se "primerima", nego po zakonu i to je osnova funkcionisanja jednog ispravnog pravnog sistema koji baš zbog "primera" koje podržavate u ovoj zemlji ne postoji.
Dajete apsolutnu moć ljudima na vlasti da oni presuđuju ko će biti "primer" a oni su toga svesni i shvataju da mogu da rade šta god hoće.
Nisam još čuo da na Pravnom Fakultetu postoji predmet Presude za Primer a ni u našem zakonu nisam pročitao tu stavku.

Ovo jeste represija države prema većini. Samo zato što su, ako sam dobro obavešten, pojedinci osuđeni bez valjanih dokaza. Represija je i zbog toga što one čija je krivica dokazana nisu bacili lavovima. I zato što su se mnogi drugi izvukli ili su dobili neprimereno niske kazne. Možda ja mnogo očekujem, niko neće da se samouhapsi!

@JohnnyBK
Slažem se sa tobom u mnogim stvarima, prvenstveno u tome da "za primer" nije način na koji se dolazi do rešenja. Ali moraš da shvatiš i ljude kojima je pun kurac svih vrsta kriminala, naravno da će da opravdaju ovako drakonske kazne...
Mi nismo pravnici i ne vodimo državu, tako da nam je samo na pameti da se takve stvari više ne dešavaju i da se takvi ljudi uklone sa ulice.

Johnny, kakve veze ima zločin u Pohorskoj sa ovim? Gde si to čuo?

Što se teme tiče, opet radimo na pogrešan način. Umesto da strpamo u ćorku sve te "navijače" zbog svih onih stvari koje se mogu za nedelju dana dokazati (droga, reket, pokušaji ubistva, telesne povrede...) mi sve to skupimo odjednom pa sad imamo frku u javnosti. Nijedan od osuđenih za Tatona nije nevinašce, i zato mi ih i nije nešto žao. A 240 je stvarno mnogo. Ista stvar i u slučaju Mišić.

A 240 je stvarno mnogo. Ista stvar i u slučaju Mišić.

Ljudi moji, kako biste se osećali da vama neko nagura upaljenu baklju u usta?! To je veoma surov pokušaj ubistva (nisam pravnik, tanak sam sa terminologijom) i ni jedna kazna ne može da bude prevelika! Sve ovo uz uslov da je nedvosmisleno utvrđeno da je Mišić taj kome treba da se sudi. Raspolažem samo osnovnim informacijama, dozvoljavam mogućnost da nije sve onako kakvu sliku sam ja stvorio, ali ako jeste, nikakva kazna nije dovoljna! Bolje je da sudovi oštro presuđuju nego da neko od oštećenih pokuša da uzme pravdu u svoje ruke. Da nam se ne dešava:
"Odveo bih ga u šumu, vez'o bih ga za drvo, sek'o bih ga mesec dana..."

Pandur u civilu sa pištoljem nema šta da traži na severnoj tribini Marakane na jednoj nebitnoj utakmici. Čudi me kako nijednom nismo čuli ko je njega tamo poslao, i zbog čega? Ne možeš ti gurati Žene u crnom na protest Obraza, pa očekivati da će sve biti u redu. Nisam prisustvovao suđenju, pa ne znam pojedinosti, ali mislim da to nije bio pokušaj ubistva.