Prijava

Океј, ај овако: Како вируси или бактерије који изазивају полне болести уђу у организам мушкарца?

uđu preko sluzokože uretre (tj. mokraćne cevi, to je onaj kanal preko koga otiče urin i sperma, i završava se spoljašnjim uretralnim otvorom). Kroz taj otvor, od spolja, mogu u uretru ući virusi i bakterije Ona je obložena sluzokožom preko koje ti isti virusi mogu ući u organizam. Preko intaktne kože koja obavija spolja polni ud ne može ništa da prođe!

Управо тако. :) Претходно сам објаснио како могу да дођу до слузокоже, односно уретралног отвора. Зато треба бити опрезан при скидању.

ok. meni nije baš najjasnije kako to ti skidaš kondom, al u svakom slučaju važno je da bude oprezan. I nek ide da se istušira posle, jer virus je jako neotporan na spoljašnje uslove i dezinfekciona sredstva.

eee, vi bi da se jebete a da ne udje.
pa ne ide to tako :)

*Еуглена: То стоји.
Него, нико ми није одговорио да ли Арапи имају обрнут прогрес бар? :)

http://notepad-plus.sourceforge.net/commun/screenshots/scrsh_underArabicWin.gif

http://library.gnome.org/misc/release-notes/2.20/figures/rnusers-arabic-window-switcher.png.bg

http://www.microsoft.com/middleeast/arabicdev/Windows/winMEDIA/wmp/images/2.gif

evo kako izgledaju prozori. ne verujem da je progress bar naopako.

EDIT: pogledao sam malo, i izgleda da je to lako promeniti, cak postoji i funkcija koja moze da okrene smer. tako da, mozda nije standardna u windowsu, ali sigurno postoje programi za arape koji imaju.
sliku nemam

Хехе. :) И ја сам сад видео ту слику.

E ljudi hvala za odgovor, mozda je pitanje bilo malo glupo ali bolje da pitam, posto ne znam.

K'o pita ima manju mogućnost da skita.

Acke91, приметила сам ову тему, питај шта те занима... :)

Može isto pitanje kao i za neobaveštenog. Kakvo je tvoje mišljenje o svemu tome, poštuješ li te moralne norme i ideš li u crkvu (bar povremeno)?

Пази, питаш уопштено о религији, а ја ти одговарам као хришћанка. Узми то у обзир.

Идем у цркву. А односно "моралних норми": нису моралне норме садржај вере. Нити се вера исцрпљује у поштовању моралних норми. Морала има и код људи који нису верујући, и код атеиста. Некад чак много више него код оних верујућих. Морал је као и религија мање-више универзална ствар, и хришћанство не полаже ексклузивно право на њега. Штавише, међу хришћанима има и оних који су неморални, и увек их је било. Види о томе посланице апостола Павла. Морал није нешто што даје хришћанима идентитет. Ово не значи да је морал нешто неважно и другоразредно - напротив, по "делима вашим познаће вас" - како је говорио Христос.

По православном схватању, члан Цркве је онај који се причешћује, који је део црквене заједнице, не неко ко је просто добар, или неко ко просто верује у Бога, моли се Богу, чини добра дела итд., чак ни онај који је само формално крштен а да то своје крштење не потврђује причешћивањем. Тако су и они морално несавршени чланови Цркве. Ако те занима тема односа морала, вере и хришћанског идентитета, има о томе литературе и на интернету.

Поздрав!

Uuuu... Ti kad objasniš, objašnjeno je. A može li religija i sama vera u Boga vratiti onaj osećaj sigurnosti i samopouzdanja?

Па то зависи. Зависи и од човека и од вере. Ево рећи ћу ти нешто о хришћанству...
Зависи и од начина на који се вера схвати. Погрешно схваћена вера може да одведе и до лудила. Верски фанатизам може да доведе до таквог лудила као и до очајања. Постоји читав низ психоза и неуроза које су карактеристичне за верујуће људе.
Вера је пре изазов него сигурност. Владика Атанасије каже да нема страшније ствари него да неко падне у руке живог Бога тј. да почне да верује. Кјеркегор је веру упоредио са скоком у провалију кад не знаш шта те чека доле.
Али опет, вера је љубав, "изгони страх напоље". Па тако може да буде човеку и ослонац у животу. И на крају, опет све зависи од човека до човека.

Поз

Aha... Znači vera može umnogome da pomogne, ali s druge strane, nije ni naivno olako je shvatiti. Hvala na ovom malom kursu o religiji, pomogla si mi dosta u kapiranju nekih stvari. :)

Нема на чему, и други пут.

Marijana, kada kazes da je vera ljubav...
Ako bi samo malo mogla da mi pojasnis. Moj stav je da je vera nesto oko cega nemamo izbora; recimo - neko ce da veruje da je Hrist spasitelj, nekome ce Hrist biti lazni prorok, neko nece verovati u Hristovo postojanje, neko ce da veruje da je i sam Bog, ali svako ima neku veru, neko ubedjenje. Ja bih stvarno voleo da mogu da kazem da je verovanje u odredjena prorocanstva ili ne verovanje u nih samo po sebi jednako ljubavi, ali mi se cini da to jednostavno i nazalost nije tacno.
Pre bih opisao veru/ubedjenje kao neki licni tunel stvarnosti kroz koji osoba posmatra svet. Posto i dalje ne postoji univerzalno objasnjenje na originalna pitanja filozofije - ko smo, odakle smo dosli, gde idemo i zasto smo tu, (kosmos-stasmos), ljudi se pre ili kasnije osecaju izgubljeno i moraju da daju sebi neku referencu u svetu koji ne razumeju; lepa stvar je to sto mozes da verujes u bilo sta. Losa stvar je sto niko drugi nece shvatati svet na isti nacin kao ti, (premda, mnogi ce da pokusaju da se "nauce" na neki sistem verovanja, da bi se mozda osecali kao deo jaceg drustva ili da bi dali potporu svojim verovanjima i mogli da prestanu da trose energiju na preispitivanje istih i pocnu da je preusmeravaju na neke druge stvari, na primer posao, porodicu, umetnost).
Licno, pokusavam da moja vera bude odnos prema svemu kroz ljubav i da kroz ljubav sagledam i tretiram sve probleme, ali i lepe stvari u zivotu. Ali, ne mogu da kazem da je vera=ljubav. Ljubav je odnos prema svetu, a ne shvatanje. Vera je ono sto svet izaziva u tebi, a ljubav je samo jedna od stvari koje ti mozes da vratis svetu. Tako barem ja vidim ljubav i veru - kao dve odvojene stvari.

idemo u novi krug. n-ti put :D

E znao sam da cim ja upitam nesto o veri, neko ce da se javi sa "neeee opet, smooor". :)))
Najiskrenije, osecam se pomalo... izostavljeno posto je neko napisao "pitajte MarijanuP ili kurda, oni ce vam najbolje objasniti".
Najbolje ce vam SE objasniti bilo sta na ovu temu ako cujete sto vise vidjenja iz sto vise uglova, pa makar morali i mene da slusate. :D