Prijava

U pitanju je čisto sujeverje. Navodno prvi mačići nisu dobri. Ljudi koji dave mačice u današnje vreme uglavnom imaju problem dublje prrode. Ako ne želiš životinju pokloni je.

Кад смо већ код поклањања, је л' зна неко случајно неког ко би ми поклонио мало сиво тиграсто маче. Треба ми такво да га дам на поклон. Али не старије од 3-4 недеље.

Ako si u Beogradu na zeminskom keju i ponekad kod Optike na početku Knez Mihajlove stoje ljudi iz društva za zaštitu životinja koji potpuno besplatno daju mace i kuce na usvajanje.

А то је бесплатно? Стварно? Ја мислио да их продају. Идем сутра да погледам. Хвала!

Potpuno besplatno. Imali su i tigraste, videla sam.

Pitanje za vegetarijance, Imate 2 izbora, i morate 1 od ta 2 da izaberete. Pitanje: Da pojedete pečeno pile, ili da ubijem jedno pile? Šta birate?

Mešjo,je l' bi ti ubio zmiju?
Jel se plašiš nje u smislu da je poštuješ ili u smislu da bi je sklonio sa lica zemlje?
baš me zanima to,razmišljala sam pre neki dan kako bih hranila zmiju,pa sam se setila tebe i ovoga gore.

Imam fobiju od zmija Lami. Nemam ja ništa protiv zmija, dok god su jedno minimum 1 000 kilometara daleko od mene. Ne bih volio da se ikad nađem "lice u lice" sa zmijom, ali ako bih se ikad naša', prvo bih proba' da pobjegnem što dalje, a ako to ne bi radilo, onda bi bilo ili ona ili ja. Jebiga.

Не беше ли скоро када они ПЕТА говнари јурише ону девојку што је подавила оне керове у води, па јој уценише главу, к'о на дивљем западу?
http://www.liveleak.com/view?i=bb4_1283184704

Плус се онај анти-таленат Мајкл Беј укључио и нудио, чини ми се 50,000$ или тако нешто, ко је ухвати.

Све у свему, болесници сви до једног!

@Slavanin
Stvarno si gnusan, znas?
Hajde razmisli malo iz ove perspektive- klinka u pubertetu, u razvoju, baca bebe kuce u vodu, ubija ih i smeje se. U tom dobu ona stvara svoju licnost, a stvara je bez osecaja za druge, bez imalo jebenog osecaja. Devojka je hladnokrvno slusala zapomaganja i gledala kako oni prestaju da disu, jebote, to je oduzimanje zivota, hladnokrvno i izuzetno surovo i okrutno. Smejala se! Imas li predstavu koliko silovatelja, ubica i uopsteno psihopata i sociopata pocinje ovako? Previse, jebeno previse.... Ja sam se toliko zgrozila tom vescu da sam se pitala da li ta osoba ima imalo ljudskosti u sebi. Kako neko takvu osobu moze da voli... Meni nije nimalo jasno to.... Kad povredis coveka to je izazvano necime- ili necime sto je zaista uradio ili tvojim tripom da se tebi zamerio na ovaj ili onaj nacin, da te nekako ugrozava. Sta moze tek rodjena beba psa da uradi da bi ti se zamerila toliko? Apsolutno nista..
I ne, vegeterijanci niti vegani ne smatraju da su zivotinje vrednije od coveka. I naravno da direktorka PETA-e koristi insulin. Naravno. Svaki vegan (a znate da je njihov nacin zivota mnoogoo "rigorozniji" od nacina zivota vegeterijanaca) ce sutra za svoje voljene i sebe koristiti insulin ili bilo koji lek koji je neophodan. I naravno da svako zgazi nekog mrava. Naravno. Ali se trudimo....

Devojka je hladnokrvno slusala zapomaganja i gledala kako oni prestaju da disu, jebote, to je oduzimanje zivota, hladnokrvno i izuzetno surovo i okrutno. Smejala se! Imas li predstavu koliko silovatelja, ubica i uopsteno psihopata i sociopata pocinje ovako?

Mislim da bi polovina stanovništva Srbije bila u stanju da uradi slične stvari, samo ne sa kučićima.
Recimo, zmije se hladnokrvno ubijaju ako su na nečijem imanju iako žive na tom imanju duže od samog vlasnika. Gušteri, bube, insekti...Na kraju krajeva nije bitno šta ubijaš, ali mislim da ti ljudi nisu psihopate nego su jednostavno zatucani. Uopšte ne shvataju da je to loše, tako su naučeni.
Mislim da je je uopšte glupo pominjati takve stvari pošto je sve krajnje licemerno.

@maja7
Мајо, Мајо, није ти требао пријатељ попут мене.
Али сад долазиш код мене и кажеш:
„Славанине, дајте ми правду.“
Али не исказујеш поштовање.
Не нудиш пријатељство.
...Чак ме ни не зовеш СлавЈанином. :)

Шалу на страну, нигде ја нисам оправдавао малу болесну девојчицу, а то се лепо може видети из моје задње реченице: „Све у свему, болесници сви до једног!“.
Оно што хтедох рећи јесте, ако је девојчица болесна, не значи да су ови нормални. Линчовање и психологија руље јесте најгоре што из човека може изаћи.
Нисмо ми законодавна и извршна тела па да осуђујемо и пресуђујемо. За то постоје судови, тужиоци и полиција. Ми, једино што можемо радити и што требамо радити јесте протест у случају да неки од ових органа закаже. Но, узимати правду у своје руке... не води никаквој правди!

Тако да, никога ја овде не оправдавам, а посебно не оне каубоје из ПЕТА-е.
И да се разумемо, ја такође нигде нисам подржавао насиље над животињама, напротив!
Али не желим да ме неко прави лудим и да даје „људска“ права животињама.
Потпуно ослобођење, рекоше они!
Будалаштине.

Pa da, zato sto je sasvim u redu da jednu vrstu zivotinja nazivamo najboljim prijateljem, a drugu vecerom. U Kini jedu pse i macke. Samo mi nismo nauceni tako, pa se zgrazavamo.

Али не желим да ме неко прави лудим и да даје „људска“ права животињама.

Ne priča niko o ljudskim pravima, već o OSNOVNIM pravima koje jedno biće treba da ima.

@S
Izvini, lose sam protumacila onda. Slazem se da PETA preteruje, ali nekada je to jedini nacin da skrenes paznju.
I naravno da se slazem sa ophidiom.

ophidia: „Ne priča niko o ljudskim pravima, već o OSNOVNIM pravima koje jedno biće treba da ima.“

Та права већ имају, а проблеми у спровођењу и извршавању казни су нешто друго.

Но, ови ни не причају о основним правима, већ о ПОТПУНОМ ослобођењу.
Замислите ову апсурдну ситуацију... дају они животињама сва могућа права, те нико не сме чак ни као љубимце да их држи.
Али, давајући им права, долазе ваљда и обавезе.
Било би занимљиво када би пандур јурио кера да му пише казну зато што није прешао улицу преко пешачког.

ЛУДИЛО!

@maja7
У реду је. :)
Ја се такође залажем да треба казнити такве болеснике, али не волим онакве гласноговорнике који само штету наносе и праве контра-ефекат.

Толико. :)

Oni malo preteruju, naravno. Ali iskreno ja, iako sam veliki ljubitelj zivotinja, ne bih mogla da cuvam vecinu njih. Macku nikada, jer je mesojed i morala bih da je hranim mesom da bi bila zdrava. Pticu ne takodje. Glodare isto.
Kakvu stetu mislis da su proizveli konkretno osudjivanjem postupka te devojke?

I nemaju ta prava. Nemaju pravo na zivot.

A šta je sa biljnim pravima!?
Licemeri! To što biljka ne može da kaže da je boli kad joj odlomiš granu, ili uzbereš plod sa nje, ne znači da ona ne pati!!! Nije da mi se gadite, ali, ne lomite mi bagrenje!